Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 poniedziałek 29 kwietnia 2024r.   imieniny: Angelina, Augustyn, Bogusław

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1)
O TRASIE ŚREDNICOWEJ NA SESJI

Wiele tematów poruszano w czasie ostatniej sesji, barlineckiej Rady Miejskiej. Jednym z nich był temat budowy drugiego etapu trasy średnicowej. Pisaliśmy o tym, 22 lutego br. w artykule "Powstanie druga cześć trasy średnicowej”.

 

REKLAMA

Między innymi do naszego artykułu odnosiła się zabierająca głos w dyskusji mieszkanka Barlinka, jak i mieszkający w pobliżu przyszłej inwestycji, barlinianin. Oboje wyrazili swój sprzeciw, planowanej przez Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, budowie drugiego odcinka trasy średnicowej. Przedstawili przy tym konkretne argumenty, które ich zdaniem powinny sprawić, że droga w planowanym miejscu nie powstanie. Głos w tej sprawie zabierały także inne, będące na sesji osoby. Odpowiedzi na zadane pytanie i wątpliwości, udzielił burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński. 

Całość dyskusji i odpowiedź burmistrza, w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka

 

 

 

Komentarze

+1

Guest

Pewne jest jedno zapłacono za projekty i plany dużo.
Proszę przed wyborami sprawdzić którzy radni głosowali za planem i inwestycja myśleli że mieszkańcy nie zauważa a teraz radni się budzą bo może być problem. I nie chwalcie tak radnych bo ktoś głosował
+1

Guest

Pytanie czy radnych wybierają ludzie głusi i ślepi przecież już poszły pieniądze ktoś to zatwierdził jak byk słyszymy że połowa Radnych nie umie się wysłowić co narobiła. Takie inwestycje to miasta wojewódzkie ale tu chodzi o kasę przetargi tak sobie wymyślił. Barlinek nie ma takich funduszy mamy marna opiekę medyczna nie ma inwestycji przemysłowych a tu średnicówka . Ludzie patrzcie na kogo głosujecie i idźcie na wybory.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Tutaj sa wszelkie potrzebne maile, jesli mieszkancy Dlugiej/Okreznej/Stodolnej i sasiednich ulic by chcieli zrobic cos wiecej niz nasz burmistrz:
https://bip.wzp.pl/artykul/kontakt-0


Proszę podać ludziom konkretnie gdzie i co maja pisac, bo takie ogólnikowe podanie na nic sie zdaje. Zwyczajni ludzie w takich tematach nie bardzo się orientują w wiec...
+16

Guest

To ja mam w takim razie takie prozaiczne pytanie do Redakcji, aby ta zadała je Burmistrzowi i całej Radzie MiG Barlinek: po co w ogóle Naszej niewielkiej mieścinie potrzebna jest jakakolwiek linia średnicowa, kiedy sama wikipedia wprost podaje, że ją się buduje wyłącznie w wielkich aglomeracjach miejskich, bowiem (cyt.) "służy głównie sprawnemu powiązaniu centrum z układem zewnętrznym" (a w takich małych miastach jak Barlinek buduje się tylko obwodnice, aby ruch tranzytowy nie doprowadzał do zakorkowania Nam centrum miasta)???

Czy ktokolwiek mógłby mi w końcu na te kluczowe tutaj pytanie odpowiedzieć?
Interesuje mnie bowiem jedno: kto ma wyłącznie korzyść (zapewne finansową, bo aby dawać za niespełna pół kilometrowy odcinek cenę wywoławczą w postaci aż 27mln, to za takie astronomiczne kwoty się nawet autostrad w Polsce nie buduje) z tej "inwestycji", bo na pewno nie sami Mieszkańcy Barlinka?
Mówiąc krótko, jacy znajomi Królika się na tej średnicówce obłowią?
-3

Guest

Rada miasta działa dla dobra mieszkańców a ten bubel dobrem nazwać nie można . Pozew zbiorowy może zatrzyma to szaleństwo .Ludzie którzy to wymyślili mają coś pod kopułką nie tak . Ja osobiście mam pomysł wykupie ubezpieczenie max ,a firma ubezpieczeniowa ma zaj. ch adwokatów .
+16

Alek

Cytuję Guest:
Cytuję Alek:
To może czas wrócić do "naturalnego " przebiegu tej trasy po dawnym torowisku ? Ścieżkę zawsze można dobudować obok tej trasy , przynajmniej na pewnym odcinku "wspólnym " , a dalej niechaj cykliści i traktorzyści szaleją swobodnie . No ale jak już pisałem to bardziej ambitniejszy projekt , ponad siły podejmujących decyzje ...


słyszałeś/aś

burmistrz nic nie może xDDDD

Jak to się potocznie mówi - może , tylko czy chce i czy to mu się politycznie opłaca to inna kwestia . Jak ktoś napisał już , nic nie robiąc i nic nie widząc i słysząc można udawać ,że "coś" się robi . Może czas na kogoś kto może , chce i sprawi swoją mocą sprawczą ,że osoby które podjęły takie decyzje o lokalizacji tej trasy ( bo nie Burmistrz :), ) zweryfikują swoje stanowisko pod argumentami mieszkańców , drogowców - kontynuowania tej drogi po dawnym torowisku , możliwością połączenia się z drogą 156 , 151 i drogą do Nowogródka i jeszcze innymi nie wymienionym teraz przeze mnie . Ale , jak sądzę , machina ruszyła , są projekty , są uzgodnienia ( z mieszkańcami podobno też ) , są decyzje środowiskowe ,jest plan zagospodarowania przestrzennego , jest zgoda na lokalizację inwestycji , jest ZRID, jest pozwolenie na budowę ,podobno prawomocne i jest na końcu chu...we rozwiązanie trasy średnicowej ,które nie podoba się mieszkańcom . Przy tej "niemogącej nic" władzy naszego miasta nic się nie wydarzy i potworek drogowy powstanie .
+12

Guest

Jak już w sam projekt poszło ze 100 tyś to kolejny następny będzie generował kolejne koszty a wtedy można to nazwać niegospodarnością!!! Teraz znaleźli się Radni obrońcy średnicówki po starym torowisku a może lepiej sprawdźcie jak i kto glosował za aktualnym planem a później chwalcie radnych!!!!!
+6

Guest

Tutaj sa wszelkie potrzebne maile, jesli mieszkancy Dlugiej/Okreznej/Stodolnej i sasiednich ulic by chcieli zrobic cos wiecej niz nasz burmistrz:
https://bip.wzp.pl/artykul/kontakt-0

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież