Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 15 maja 2024r.   imieniny: Berta, Cecyliusz, Jan

Reklama

Sodaspeed

A A A
3.0714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 3.07 (28)
BERNARDA LEWANDOWSKA NA BURMISTRZA

Drodzy Mieszkańcy! Za nami pierwsza tura wyborów burmistrza Barlinka, którą wygrałam – dziękuję za Wasze ogromne wsparcie! Tylko dzięki Wam jestem kandydatką na to stanowisko i tylko dzięki Wam mogę zostać burmistrzem w naszym Barlinku. Już w tę niedzielę, czyli 21 kwietnia każdy z Was ponownie stanie przed wyborem, na kogo oddać swój głos i powierzyć mandat zaufania.

Znam nasze miasto z perspektywy mieszkańca, przedsiębiorcy z 27- letnim doświadczeniem w prowadzeniu własnej firmy oraz radnej Rady Miejskiej w Barlinku. Posiadam wykształcenie w dziedzinie prawa i administracji. Wierzę w siłę współpracy ponad podziałami dla wspólnego dobra- jestem bezpartyjna.

Chcę współpracować z Mieszkańcami i zapewniam, że Wasze głosy będą słyszane i uwzględniane w podejmowaniu decyzji dotyczących naszej społeczności.

Podczas swojej kadencji radnej Rady Miejskiej złożyłam 134 wnioski. Szczególnie zaangażowana byłam m.in. w takie działania jak montaż  mierników stanu powietrza w związku z uciążliwym odorem w mieście, parking przy ul. Szpitalnej, głos dla mieszkańców podczas sesji Rady Miejskiej, komunikacja miejska w kierunku cmentarza w Jaromierkach, modernizacja dróg powiatowych i wojewódzkich, uporządkowanie numeracji budynków na terenach wiejskich, filia wydziału komunikacji oraz przetarg na budowę chodnika Lutówko- Osina.

Nie wszystkie wnioski zostały zrealizowane- nie znaczy to jednak, że przestały być ważne.

Moje plany dotyczące dalszego rozwoju miasta uwzględniają działania takie jak:

  • skuteczna walka o czyste powietrze,
  • ustabilizowanie sytuacji szpitala i jego dalszy rozwój
  • rozwinięcie oferty lekarzy specjalistów,
  • budowa dróg, chodników i ścieżek rowerowych,
  • opieka senioralna,
  • kontynuacja rady seniorów przy radzie miejskiej,
  • współpraca z młodzieżą,
  • utworzenie młodzieżowej rady przy radzie miejskiej,
  • rozbudowa przedszkola i żłobka,
  • budowa garaży na Górnym Tarasie,
  • transport zbiorowy w całej gminie i powiecie,
  • budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) poza miastem,
  • poprawa estetyki miasta, zamiast betonów kwiaty i dużo zieleni,
  • remont budynków komunalnych,
  • gmina przyjazna zwierzętom,
  • budowa placów zabaw i miejsc rozrywki dla dzieci i młodzieży,
  • modernizacja szkolnych hal sportowych,
  • gazyfikacja terenów wiejskich,
  • współpraca z sołtysami.

Pracę na stanowisku burmistrza postrzegam jako służbę Mieszkańcom, dlatego też głos oddany na mnie to gwarancja zaangażowania, skuteczności, uczciwości i otwartości na dialog. Każdy oddany głos kształtuje naszą wspólną przyszłość! Proszę o Państwa głos!

 

Bernarda Lewandowska

 

Opublikowany przez Aktywni Czwartek, 18 kwietnia 2024