barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Puls Barlinka /77/
16.11.2009.

ImageJak ważyć? Które racje dla nas – „moczykijów” mają największe znaczenie? Każdy ma swoje preferencje. Ulubione jeziora i jeziorka. Szczęśliwie, żyć nam przyszło w unikalnej krainie. Mnóstwo czystych wód w urokliwym położeniu. Nie zauważamy istniejących walorów. Po prostu, jest jak jest.

Refleksja przytrafić się może na krótko, w momencie kiedy zamierzony, czy też przypadkowy wypad na zewnątrz otwiera nam szeroko oczy. Pierwsza konstatacja – tu się nie da żyć. Da się. Tylko na rybki trzeba hulać wiele kilometrów. Posiadane bogactwo, to też problem. Wymaga dbałości, gospodarskiego oka i ręki, by należycie mogło służyć wszystkim.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2659 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /76/
01.11.2009.

ImageTour Salon w Poznaniu
W dniach 21 – 24 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi turystyczne Tour Salon, na których prezentowało się blisko 800 wystawców z całego świata. Była to 20-sta, jubileuszowa edycja tych największych targów w Polsce. W ciągu tych czterech dni hale MTP odwiedziło kilka tysięcy osób, zarówno z branży turystycznej jak i potencjalnych turystów. Swoje atrakcje prezentowały kraje, miasta, gminy, touroperatorzy, biura podróży, gestorzy hoteli i obiektów noclegowych, oferty SPA a także liczni przewoźnicy.

W ramach targów tradycyjnie zostały wydzielone przestrzenie specjalne: WySPA Zdrowia, Turystyka Biznesowa, Turystyka Aktywna – Extreme. Rozwijanym projektem był Port Lotniczy TOUR SALON, na którym pojawiły się lotniska oraz przewoźnicy lotniczy. W ramach Światowego Dnia Turystyki wręczono odznaczenia „Za zasługi dla turystyki” a także Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1806 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /75/
15.10.2009.

ImageEuropa - dla dzieci dobry wybór
Od września 2006 r. do września 2009 r. w ramach programu unijnego Socrates Comenius realizowaliśmy projekt Europa - dla dzieci dobry wybór. Uczestnikami projektu były Szkoła Podstawowa nr 4 z Barlinka, Eigenherd - Schule z Kleinmachnow w Niemczech oraz Irinyi Altalanos Iskola z Balatonfuzfo na Węgrzech.

Głównym celem projektu było poznanie tradycji i zwyczajów państw biorących udział w projekcie, wzbudzanie tolerancji wobec innych narodów oraz niwelowanie stereotypów i uprzedzeń. Koordynatorami projektu w poszczególnych szkołach byli dyrektorzy tychże szkół: polskiej - E.Trautman, niemieckiej - B. Bueltermann, węgierskiej - Amanda Liszt oraz nauczyciele j. niemieckiego, ze strony polskiej były to M.Maciejewska, M.Motyka i J. Mioduszewska.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1786 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /74/
01.10.2009.

ImageJesiennie spotkania kulinarne
12 września na barlineckim rynku oficjalnie pożegnaliśmy lato. Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego dla dzieci, ale i nie tylko, ponieważ aktorzy do zabawy zapraszali również rodziców. Przygotowano ogromny gar zupy, którą rozdawano mieszkańcom miasta, a w specjalnych konkursach wystąpiły barlineckie VIP’y. Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM Dariusz Zieliński, Komendant Komisariatu Policji Sławomir Koruc a także Przewodniczący OPB Edward Skałecki mieli za zadanie przygotować kolorowe kanapki oraz sałatki. Największą jednak atrakcją, jak co roku, są wybory Królowej Spiżarni i Króla Nalewki.

W tym roku kandydatki na Królową miały przygotować trzy potrawy ze śliwką. II Och! Mistrzyniami zostały panie z miasta partnerskiego Prenzalu, I Och! Mistrzynią została Agata Mazur, natomiast Królową Śpiżarni Barlineckiej Lidia Wawrzynowicz. Królową Nalewki została Regina Salastowicz.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1831 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /73/
15.09.2009.

ImageDożynki Gminne Strąpie 2009
Święto plonów poświęcone tegorocznym zbiorom zbóż odbyło się 06 września w Strąpiu. W tym roku Starostą dożynek został Zbigniew Wyderski, natomiast Starościną Cecylia Brocka. Po uroczystej mszy świętej na ręce Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza przekazano symboliczny bochen chleba.

Tradycyjnie wybierano najpiękniejsze wieńce dożynkowe złożone przez Moczkowo, Mostkowo, Rychnów, Płonno, Dziedzice, Strąpie, Krzynkę, Osinę, Lutówko, Jarząbki i Żydowo. Jury w składzie Zdzisław Kik, Ewa Patrzałek, Brygida Liśkiewicz i Maria Zmarzlik nie miało łatwego zadania, ale ostatecznie przyznano miejsce 1 – Moczkowo, miejsce II – Strąpie, miejsce III – Krzynka, miejsce IV – Jarząbki. Pozostałe miejscowości otrzymały wyróżnienia. Natomiast wszyscy otrzymali nagrody pieniężne. Wielką atrakcją okazała się degustacja pieczonego prosiaka, do którego ustawiła się naprawdę duża kolejka. Odbyło się mnóstwo konkursów.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1746 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /72/
01.09.2009.

ImageXVII Barlineckie Lato Teatralne
Tegoroczne Barlineckie Lato Teatralne przeszło już do historii. Obfitowało ono w spektakle zarówno amatorskich teatrów jak i czołowych gwiazd scen polskich. Już pierwszego dnia nie zapomniano o najmłodszych widzach i specjalnie dla nich przygotowano zabawy z Panem Kleksem. Tego samego dnia spod Barlineckiego Ośrodka Kultury na Rynek Miejski wyruszyła parada w której przeszły wszystkie teatry biorące udział w BLT.

Na barlineckiej scenie odbyło się przewietrzanie skrzydłami Wiatraka i tradycyjny już wspólny polonez. Na rynku obecni byli również aktorzy Tomasz Mędrzak, Robert Ostolski i Cezary Morawski, którzy przywitali barlinecką publiczność rzucając w tłum piłeczki ze swoimi autografami. Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz rzucił aktorom czerwoną kulę symbolizującą wenę, czym oficjalnie otworzył XVII Barlineckie Lato Teatralne.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1805 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /71/
15.08.2009.

ImagePokaz nr 752
9 sierpnia w Hotelu Alma odbyła się wystawa prac Zbigniewa Olchowika – Pokaz nr 752. Na wernisaż, który otworzyła Romana Kaszczyc wraz z Markiem Piechockim, przybyło wielu mieszkańców miasta a także turyści. Autor wystawy Zbigniew Olchowik, na co dzień pracownik biblioteki w Gorzowie Wlkp. jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Członek Związku Artystów Polskich, brał udział w wielu wystawach i plenerach zarówno w Polsce jak i za granicą.

Podstawową formą jego wypowiedzi jest rysunek, malarstwo a także karykatura, grafika i ilustracje książkowe. W roku 1993 Zbigniew Olchowik miał indywidualną wystawę malarstwa w Muzeum Regionalnym w Barlinku. Organizatorami wystawy byli Towarzystwo Miłośników Barlinka oraz Hotel Alma.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1749 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /70/
29.07.2009.

ImageCzy wiesz jak bawią się twoje dzieci? …pod rozwagę rodzicom…
Są wakacje, a pogoda już kolejny raz nie dopisała. Cóż więc mają robić nasze pociechy z czasem wolnym? Podpowiadamy różne rozwiązania, które pozwolą im spędzić czas poza domem na świeżym powietrzu, kupujemy różne gadżety, żeby odciągnąć od telewizora czy komputera, bo książka to już przeżytek dla wielu naszych pociech. Cieszymy się gdy syn/córka chce wyjść do kolegi lub zaprosić kogoś do siebie. Ale czy zawsze wiemy jak bawią się nasze dzieci? Czy bawią się bezpiecznie?

Pewnym wzięciem cieszyły się całkiem niedawno rozmaite odmiany pistoletów i karabinów na kulki, których siła jest całkiem spora i może sprawić niemiłą niespodziankę. Niedawno uczniowie jednej z barlineckich szkół ostrzelali z karabinków aktorów podczas spektaklu w BOK Panorama, a kilka dni temu kilku chłopców urządziło sobie zabawę strzelając z karabinka przez okno na chybił trafił w przechodniów, przejeżdżające samochody i cokolwiek innego, co tylko przyszło im do głowy…

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1684 | Drukuj

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 67
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.