barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Puls Barlinka /69/
15.07.2009.

ImageBarlinek wśród najlepszych
EDEN to projekt promujący mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, które łączą potrzeby środowiska, ludności lokalnej i turystów, rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny. Konkurs ma na celu stworzenie europejskiej sieci uznanych i rozpoznawanych obszarów turystycznych charakteryzujących się szczególnymi walorami dla dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy.

Konkurs pod tą sama nazwą organizowany jest przez Komisję Europejską a jego pierwszą polską edycję ogłosiła Polska Organizacja Turystyczna. Do końcowej oceny konkursowej zakwalifikowano 17 produktów z całej Polski. A oto 5 najwyżej ocenianych i nagrodzonych produktów: Rzeczpospolita Ptasia  - woj. Lubuskie, Krzemienny Krąg na Szlaku - woj. Świętokrzyskie, Barlinek - to mnie rusza! woj. Zachodniopomorskie, Region Dorzecza Nadbużańskiego woj. Mazowieckie , Janów Lubelski - dodaje sił!  Woj. Lubelskie.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1660 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /68/
03.07.2009.

ImagePodsumowanie Projektu Radio młodych NOS.
15 czerwca na podsumowanie projektu Radio młodych NOS do Ośrodka Janowo zaprosiliśmy organizacje i osoby, które pomogły nam w realizacji projektu lub uczyniły, że był ciekawszy. Zarząd młodzieżowy radia przedstawił etapy powstawania i realizacji projektu: Panie Iwona Żytkowiak i Grażyna Dokurno zapytały, czy interesuje nas tworzenie radia internetowego. Widząc zainteresowanie wysłały projekt na Regionalny Konkurs Grantowy ‘’Równać Szanse 2008’’.

Na ten konkurs napłynęło 536 wniosków z całej Polski; w tym z województwa zachodniopomorskiego 21. 98 organizacji z całej Polski otrzymało dofinansowanie zgłoszonych projektów. Wśród nich znalazły się 3 organizacje z naszego województwa, w tym Forum Inicjatyw Oświatowych z Barlinka, które to stowarzyszenie patronuje projektowi…

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2537 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /67/
14.06.2009.

Image28 maja b.r. Radni zebrali się na sesji wyjazdowej w Dziedzicach. Obrady przebiegały dość spokojnie. Poruszono tematy inwestycji gminy, opłaty za użyczenie stadionu /notabene w wysokości 100 zł + VAT za godzinę/ na turniej piłkarski dla najmłodszych, bezrobocia oraz przeciwdziałania bezdomności zwierząt. I tu J. Klimek z Fundacji Przyjaciół Czterech Łap oraz Zofia Sobczak, od kilku lat zajmująca się bezdomnymi kotami, nakłaniały do współpracy w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku.

Sposobem na rozwiązanie tej kwestii, wg obu Pań miałaby być kastracja/sterylizacja. rozwiązanie mało przyjemne dla futrzaków, ale jakże skuteczne, jak podkreślała Z. Sobczak, w wyeliminowaniu błąkających się po ulicach, brudnych i chorych zwierząt. Pomysł godny uznania. Nasuwa się jednak pytanie, czy dojdzie do jego realizacji, no i kto za to zapłaci?

Komentarze (6) | Odsłon: 2261 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /66/
01.06.2009.

ImageTym razem nie udało mi się wejść na szczyt, ale przeżyłam przygodę, która upewniła mnie w przekonaniu, że siły natury zawsze wygrywają w walce z człowiekiem. Zapraszam Czytelników na relację z trudnej wyprawy do Ameryki Południowej – na najwyższy wulkan świata – Ojos del Salado (6893m.n.p.m). Tej wyprawie od samego początku towarzyszyły zdarzenia, które można było odbierać bądź jako przestrogę, bądź jako wyzwanie. Pomysł na  wyjazd pojawił się tak nagle, że nie miałam zupełnie czasu na zastanawianie się. Szybko podjęłam decyzję, bo propozycja była wyjątkowa. Później wielokrotnie zmieniały  się i terminy i składy ekipy. Kolejne osoby dołączały do grupy i nagle wycofywały się. Ostatni z uczestników zrezygnował na kilka dni przed terminem, choć wiązało się to m.in. ze stratą opłaty za bilety lotnicze (prawie 5 tys. złotych). Na początku grudnia w momencie podjęcia działań podnoszących moją kondycję fizyczną doznałam kontuzji nogi…

Komentarze (1) | Odsłon: 1908 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /65/
15.05.2009.

ImageW Szkole Podstawowej nr 4 w Barlinku tradycyjnie w maju uroczyście przyjęto uczniów klas pierwszych w poczet Braci Sienkiewiczowkiej. W tym roku pasowanie „zaczarowanym ołówkiem” przyjęło blisko osiemdziesięcioro dzieci. Każda klasa miała okazję zaprezentować krótki program artystyczny i złożyć uroczystą obietnicę.

Bardzo liczne przybyli rodzice, dziadkowie i bliscy pierwszaków. Na zakończenie wręczono dzieciom pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego na ząb. Życzymy „połamania piór” w szkolnych zmaganiach.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2267 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /64/
29.04.2009.

ImageJechałyśmy do Chengdu 42 godziny pociągiem. Myślałam, że nie będziemy mogły wytrzymać 2 noce w pociągu, ale okazało się całkiem znośnie. W chińskich pociągach nie ma typowych dla Europy przedziałów. W wagonie, w którym my jechałyśmy były otwarte przedziały z łóżkami piętrowymi -3 po każdej stronie. Ja spałam na samej górze. Na szczęście nie trafił nam się żaden chrapiący Chińczyk ani dziecko, więc można było spokojnie przespać noc. Jednak co mnie obudziło rano? Dźwięki komórki pana, który spał naprzeciwko mnie. Byłam dość przedziwnym zjawiskiem dla niego, więc postanowił zrobić mi zdjęcie. Na szczęście, to był jedyny taki wybryk w pociągu. Reszta pasażerów była bardzo miła, zagadywali nas, grali z nami w karty. Z tego,  co zaobserwowałam, to Chińczycy mają dziwnego hopla na punkcie obcinania paznokci. Robią to wszędzie i o każdej porze, a najczęściej, to panie obcinają paznokcie panom. Dość obrzydliwe mi się to wydawało.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 2215 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /63/
10.04.2009.

ImageTytuł niczym z filmu kryminalnego, a mieszkańcy osiedla Słowackiego mieli okazję do strachu. Jakoś tak się utarło, że to co złe dzieje się poza nami, gdzieś daleko i komuś obcemu... Dopiero gdy dotyka nas samych z przerażeniem stwierdzamy, że wyhodowaliśmy sobie pod nosem… Mieszkańcy bloku przy ulicy Słowackiego w Barlinku od przynajmniej dwóch lat skarżą się na wzrastający w tej okolicy wandalizm i chuligaństwo. Wielokrotnie zgłaszali problem w Spółdzielni „Piast”, która do „wczoraj” zbywała milczeniem skargi lokatorów na zakłócanie porządku, nieprzestrzeganie ciszy nocnej, dewastację klatki schodowej i bezpośredniego otoczenia swojego bloku. W swojej desperacji pokusili się wreszcie o przekazywanie skarg na uciążliwych lokatorów również na policję, która w ostatnim czasie interweniowała w tym budynku kilkakrotnie… 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 3758 | Drukuj

Czytaj całość…
 
Puls Barlinka /62/
30.03.2009.

ImageBarlinek nie potrzebuje trzech Burmistrzów…
Z medialnego chaosu coraz trudniej wyłuskać czyjeś za i przeciw, a dyskusje o problemach naszego miasta wydają się mieć charakter przedwyborczych kampanii…Dlatego udaliśmy się do źródeł i zadaliśmy kilka niewygodnych, naszym zdaniem, pytań.

Relacje video z sesji RM jasno pokazują „zainteresowanie” z jakim uczestnicy posiedzeń śledzą obrady i wypowiedzi kolejnych mówców. Jak na dłoni widać „pracę w podgrupach” i nerwowe zerkanie na zegarki,  potem automatyczne podniesienie mandatu i …kolejny punkt obrad. Jakby z założenia nie należało słuchać, rzeczowo dyskutować, szukać logicznych i najlepszych dla miasta i jego mieszkańców, rozwiązań…Dlaczego tak się dzieje? 

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 1912 | Drukuj

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 49 - 56 z 67
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.