barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Mistrzem Polski jest ZSP NR 1 z Barlinka!!! Drukuj Email
Oceny: / 6
KiepskiBardzo dobry 
15.10.2008.

Image
ZSP NR 1 Mistrzem Polski
Dnia 7.10.2008 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Chłopców w ramach II Ogólnopolskiej Licealiady. Impreza miała miejsce w Kluczborku. W ścisłym finale uczestniczyły 4 zespoły: ZSOIZ Krobia (mistrz woj. wielkopolskiego), ZSTIO Legnica (mistrz woj. dolnośląskiego), ZSTIO Opole (mistrz woj. opolskiego) oraz ZSP nr1 Barlinek (mistrz woj. zachodniopomorskiego).

Droga reprezentacji naszej szkoły, do tak prestiżowego turnieju, była bardzo długa. Na początku nasza drużyna musiała przejść rozgrywki gminne, następnie powiatowe, regionalne i wojewódzkie. To właśnie dzięki zwycięstwu w Szczecinku nasz zespół pojechał do Kluczborka.
 
Podczas turnieju najwyższej rangi mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły grała kolejno z drużynami z Opola, Legnicy i Krobii. Wszystkie spotkania stały na wysokim poziomie. Mecz z ZSTIO Opole był bardzo zacięty i wyrównany, lecz to nasza drużyna miała więcej okazji do zdobycia bramki. Pojedynek ten jednak zakończył się remisem 0:0. Kolejne spotkanie rozegraliśmy z ZSTIO Legnica.  W tym starciu lekką przewagę miała drużyna z Legnicy.  I tu również  był remis 0:0.
 
Wszystkie cztery początkowe starcia zakończyły się remisami 0:0. I wtedy nadeszła ostatnia decydująca seria spotkań. Nasza ekipa spotkała się z ZSOIZ Krobia. Tempo tego meczu dyktowane było przez drużynę z Barlinka, która na przerwę schodziła z jednobramkową zaliczką. Gola dla naszej drużyny zdobył absolwent Tomasz Muskała. Po przerwie nasi piłkarze poszli za ciosem, dorzucając jeszcze dwie bramki. Druga bramkę w tym meczu zdobył również T. Muskała po bardzo ładnej dwójkowej akcji z Ł. Gieńcem. Kiedy doszły do nas słuchy, że w drugim pojedynku wynik brzmi 2:0 nasza drużyna rzuciła wszystko na jedna kartę, aby zwyciężyć w zawodach i zostać Mistrzem Polski. I nadszedł decydujący moment. W ostatnich sekundach Tomasz Muskała wywalczył rzut wolny niemalże z linii pola karnego. Do piłki poszedł Damian Odachowski   i strzelił decydującą bramkę.

 

Naszą drużynę ogarnęła niesamowita euforia. „Górka” MISTRZEM POLSKI. Wszyscy cieszyli się i ściskali. Na koniec cały zespół wraz z trenerami odtańczył taniec radości na środku boiska.

Ceremonia wręczenie nagród odbyła się na głównej płycie klubu MKS Kluczbork. Nasi mistrzowie za wywalczenie I miejsca otrzymali pamiątkowe medale i okazały puchar. Zespołowi przypadły także dwa wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców z dorobkiem 2 goli został Tomasz Muskała zaś najlepszym zawodnikiem Bartosz Kubiak.

REKLAMA

Jest to niewiarygodny wyczyn naszej szkoły. Do tej pory żadna z barlineckich szkół nie zdobyła tak prestiżowego tytułu. Po raz pierwszy w historii szkoły można zapisać tytuł Mistrza Polski. Tak nieduże miasto potrafiło zbudować drużynę na miano mistrzów. Ten sukces promuje nie tylko Barlinek, ale również powiat myśliborski i województwo zachodniopomorskie. W okresie ostatnich lat nikt nie zdobył tak zaszczytnego tytułu w naszym województwie. To wszystko dzięki „ Drużynie Marzeń ” prowadzonej przez dwójkę trenerów p. Jacka Świercza i p. Zbigniewa Blezienia, w której znaleźli się: Łukasz Trafalski, Tomasz Banaszczyk, Bartosz Kubiak, Seweryn Wrzeszcz, Paweł Chorążyczewski, Mateusz Januszko, Maciej Kubiak, Tomasz Klamborowski, Piotr Zyr, Damian Odachowski, Paweł Antkiewicz, Kacper Stukonis, Paweł Kałużny, Tomasz Muskała, Łukasz Gieniec, Łukasz Blezień i Grzegorz Basiński.

Bartosz Kubiak


Odsłon: 1528 | Drukuj

Komentarze (5)
1. 17-10-2008
 
STEM
Gratulacje dla chłopaków i trenerów. Sukces naprawdę godzien odnotowania! Firma STEM też nie zmarnowała pieniędzy! Zapewne mają dużą satysfakcję z waszych osiagnięć. :)
 
MAX
2. 16-10-2008
 
:)
dobrze :)
 
Banan
3. 16-10-2008
 
:)
Serdeczne gratulacje. Mimo kiepskiej bazy sportowej Barlinek Mistrzam Polski!
 
Kiniu
4. 16-10-2008
 
SUPER CHŁOPAKI! GRATULACJE DLA CAŁEJ DRU
W KONCU JAKIEŚ DOBRE WIADOMOŚCI! NIEZŁĄ NIESPODZIANKE CHŁOPAKI SPRAWILI WSZYSTKIM JESZCZE RAZ GRATULUJĘ PIŁKARZOM I ICH TRENEROM!!!
 
K Z
5. 15-10-2008
 
no!
Gratki chlopaki! :) Ale tych bramek to mogliscie wiecej ustrzelic ;)
 
[DeL]

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.