barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Pytania do Rajców Drukuj Email
Oceny: / 51
KiepskiBardzo dobry 
09.06.2007.

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Barlinek

W naszym otoczeniu spotykamy się z wieloma problemami, często mamy do czynienia z niewłaściwym załatwianiem spraw lub bezczynnością osób za nie odpowiedzialnych.

Portal www.barlinek24.pl daje wszystkim możliwość wypowiedzenia się na każdy, nawet najbardziej drażliwy temat dotyczący naszej gminy. Pytania, wypowiedzi i sugestie będą publikowane na stronie internetowej, przedstawiane pisemnie Burmistrzowi i Radzie Miejskiej.

Postaramy się, aby na każde pytanie odpowiedziała kompetentna osoba. Pytania do Rajców będziemy publicznie zadawali na posiedzeniach Rady, a w innych sprawach uzyskamy w waszym imieniu odpowiedź z Ratusza.

Zachęcamy do zadawania pytań.

Poruszając trudne tematy, przedstawiając własne pomysły, krytykując nieudolność czy bezmyślność dbamy w gruncie rzeczy o „Nasz Barlinek”.

Anonimów nie publikujemy.
Redakcja www.barlinek24.pl

 

Pytania do Rajców

 Odpowiedzi Rajców

 1

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf) 

 2

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf)

 

 


Odsłon: 80461 | Drukuj

Komentarze (87)
51. 12-02-2008
 
cd. ulica Jeziorna..
Ze smutkiem stwierdzam, że decyzja co do wprowadzenia jednego kierunku na ul. Jeziornej dodatkowo obciążyła główną arterię miasta. Wielokrotnie o tym pisałem w postach na łamach b24. Zresztą nie tylko ja. Ale cóż radni wolą zajmować się swoimi sprawami. Standart barlinecki.. Dziad swoje.... 
Pozdrawiam wszystkich oszukanych i niezadowolonych....
 
0lo
52. 01-02-2008
 
a mnie się teraz Jeziorna podoba
A ja wraz z moimi okolicznymi sąsiadami oraz wędkarzami cieszymy się z uporządkowania ruchu na ul. Jeziornej. Jesteśmy mieszkańcami tej ulicy i obserwowaliśmy co się tu działo w porze szczytu - istne rodeo, na jednym pasie ruchu pędzące na łuku auto, testowanie motorów z dziupli(wiadomo kogo), a do tego rowerzyści i pieśi, w tym dzieci. W tej nastawionej na turystykę części miasta nalezało już dawno wprowadzić ograniczenia, a do tego nareszcie z prawdziwego zdarzenia scieżka rowerowa!! Mam nadzieję, ze nie skończy się tylko na tym kawałku drogi... Za parę lat nikt już nie będzie pamiętał, że było jakieś psioczenie, a co do kierunku? Na Sądowej też kiedyś narzekano...
 
Karo
53. 24-01-2008
 
jak to zla ulica? =]
Co Ty chcesz od Jeziornej? To dobra ulica jest! :) Co do jednostronnego ruchu drogowego na odcinku od domu chinskiego do ZSZ Nr2 (Ekonomik) to tak wlasnie podejrzewalem, ze po remoncie tej drogi nastapi reorganizacja ruchu, bo chodniki sa nieproporcjonalnie szerokie do jezdni ;) 
 
No nic, pozostaje nam czekac na kolejne przebudowy odcinkow drogowych, bo to mi wyglada na szersza akcje majaca na celu rozladowanie natezenia ruchu drogowego w miescie, mimo ze ta decyzja, o ktorej tu mowa, wyglada na wprost przeciwna do zalozen :)
 
[DeL]
54. 24-01-2008
 
ZłA ULICA JEZIORNA
Czy ktoś zauważył że na ul. Jeziornej są złe kierunki ul. Jeziornej ponieważ gdyż się jedzie od tzw. Domu Chińskiego w stronę marketu Netto to już nie ma powrotu ponieważ ta ul. Sądowa jest jedno-kierunkowa w tym samym kierunku i trzeba wyjechac na ul. Niepodległości gdy się chce wrócic do Domu Chińskiego . Napisałem E-mail do redakcji Barlinek 24 , ale widac że tego tematu redakcja nie porusza i dlatego pisze tu do ,, Pytania do radców ,, czy ta osoba która projektowała przebudowę ul. Jeziornej się zastanowiła o znakach - chyba nie . Tylko aby było , teraz z tego powodu niektórzy mieszkańcy ul. Jeziornej cierpią .  
Zła decyzja . 
Proszę drugi raz o poruszenie tego tematu . Dziękuje
 
lukibarlinek
55. 03-11-2007
 
ZłA ULICA JEZIORNA
Panie Mieczysławie, może i nasi włodarze nie wiedzą nawet o istnieniu tej strony, albo niekoniecznie sprawnie wszyscy posługują się komputerem i internetem, ale isnieje inna pozytywna sprawa, otórz dzięki temu przedsięwzięciu (mam tu na myśli b24), jesteśmy w stanie gromadnie wyrażać czasem całkowicie sprzeczne poglądy, kłócic się, dyskutować, obrażać, nikt jeszcze żadnego posta nie wykasował (inaczej dzieje się na stroni UMiG). Sądzę, że to bardzo pozytywna sytuacja. Z zapytaniami radzę udac się na sesję rady, albo do burmistrza- nie ma co liczyć, że ktoś nas wyręczy choćby z pytan do kogokolwiek. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na forum- jest ciekawie.
 
Wojtek
56. 03-11-2007
 
problemy Barlinka
na tym PORTALU...  
mieszkańcy naszego miasta... 
wyrazili swoje poglądy i krytyczne uwagi do tematów 
które ich drażnią, bulwersują czy irytują 
pierwszy zapis z 25 czerwca 2007, ostatni 19 października,  
i CO ? 
pytam ponownie i CO ? 
i NIC ! 
NIC się nie wydarzyło jak napisał jeden z internautów,  
NIKT z władz miasta /administracja, radni/  
nie pokazał się na tym portalu, nie zareagował... 
nie zajął stanowiska w tych sprawach... 
jeżeli było inaczej to proszę o informację... 
jeszcze teraz nie skomentuję takiego zachowania ! 
ale... 
w związku z tym mam pytanie do ADMINISTRATORA PORTALU: 
czy problemy mieszkańców Barlinka wyrażone na tym PORTALU zostały przekazane oficjalnie naszym lokalnym władzom 
czekam na informację, pozdrawiam
 
mieczysław olszewski
57. 19-10-2007
 
problemy Barlinka
Gratuluję, ale nie wiem czego mam się niby wstydzić.
 
Pan Wojtek
58. 15-10-2007
 
problemy Barlinka
Panie Wojtku, 
ja wychowuję dwoje malutkich dzieci i mogę siedzieć przy komputerze , gdy śpią. 
Niech się Pan wstydzi!
 
Ula
59. 11-10-2007
 
problemy Barlinka
Co do referendum, to nie wierzę w jego "uzdrawiającą" moc ;)
 
Pan Wojtek
60. 11-10-2007
 
problemy Barlinka
Quote:
Lol, jeszcze nie slyszalem zeby komus udzielano absolutorium za stanowisko :grin Absolutorium sluzy do oceny pracy burmistrza i jego podopiecznych, czyli do stwierdzenia, czy poprawnie wykonano zalozenia budzetowe. Jednoznacze jest wiec to z tym, ze ocenia sie efekty jego pracy

 
 
Ośmieszenie mojego stwierdzenia wyszło Panu bardzo sprawnie (wiem za co przyznawane jest absolutorium). Odniosłem się jedynie do Pańskiego poprzedniego sformułowania może w nie zbyt ścisłej formie. 
 
Quote:
Zgodzisz sie jednak, ze kazdy chcialby byc wynagradzany za swoja prace proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska, wykonywanych obowiazkow i osiaganych efektow. A u nas cos szwankuje, bo z jednej strony Rada akceptuje prace Burmistrza udzielajac mu Absolutorium, a z drugiej strony obcina mu pensje :?

 
 
Na ocenę pracownika (tu: burmistrza) wpływają wg Pana dwa czynniki: pierwszy- prestiż z racji piastowanego stanowiska, drugi dotyczy efektywności pracy. Absolutorium służy zatwierdzeniu czy poprawnie wykonano zalecenia budżetowe- ocena pracy osoby na stanowisku burmistrza. Burmistrz otrzymuje absolutorium nie z racji tego, że potrafi chodzić, ale z racji piastowanego stanowiska. Natomiast efektywność kojarzy się bardziej z kreatywnością i innowacyjnością pracownika, stąd może potraktował ją Pan jako osobny czynnik. Skoro mamy dwa osobne czynniki, nie musimy stwierdzać, że burmistrz za oba otrzymuje absolutorium i podwyżkę. Otrzymuje absolutorium, gdyż nieprzyznanie mu tego absolutorium nic by nie zmieniło, pojawiłby się inny wykonawca tych samych funkcji samorządowych (ustawa je ściśle określa). W takiej sytuacji czynnik efektywności ma wg mnie mniejszy wpływ na płacę burmistrza. Z racji tego powinna być to jakaś stała suma, która nie byłaby kartą przetargową w lokalnej polityce.
 
Pan Wojtek


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.