barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Pytania do Rajców Drukuj Email
Oceny: / 51
KiepskiBardzo dobry 
09.06.2007.

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Barlinek

W naszym otoczeniu spotykamy się z wieloma problemami, często mamy do czynienia z niewłaściwym załatwianiem spraw lub bezczynnością osób za nie odpowiedzialnych.

Portal www.barlinek24.pl daje wszystkim możliwość wypowiedzenia się na każdy, nawet najbardziej drażliwy temat dotyczący naszej gminy. Pytania, wypowiedzi i sugestie będą publikowane na stronie internetowej, przedstawiane pisemnie Burmistrzowi i Radzie Miejskiej.

Postaramy się, aby na każde pytanie odpowiedziała kompetentna osoba. Pytania do Rajców będziemy publicznie zadawali na posiedzeniach Rady, a w innych sprawach uzyskamy w waszym imieniu odpowiedź z Ratusza.

Zachęcamy do zadawania pytań.

Poruszając trudne tematy, przedstawiając własne pomysły, krytykując nieudolność czy bezmyślność dbamy w gruncie rzeczy o „Nasz Barlinek”.

Anonimów nie publikujemy.
Redakcja www.barlinek24.pl

 

Pytania do Rajców

 Odpowiedzi Rajców

 1

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf) 

 2

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf)

 

 


Odsłon: 80461 | Drukuj

Komentarze (87)
41. 06-05-2009
 
portal ma się dobrze
tylko pytających BRAK bo NIKT nie udziela odpowiedzi na stawiane pytania :cry bez sensu więc łzy wylewać by nie zostać olanym
 
BOBAR
42. 06-05-2009
 
portal ma się dobrze
ostatnia odpowiedż jest z lutego 2008r. Czyżby portal już nie funkcjonował?
 
rota
43. 06-05-2009
 
kosze na śmieci
czy będą ustawione na najbardziej uczęszczanych trasach rekreacyjnych i turystycznych w naszym mieście? Nie mam odpowiedzi. Wogóle, to nie ma odpowiedzi na inne komentarze. Czekamy!
 
rota
44. 20-04-2009
 
kosze na śmieci
krótko:wokół jeziora mamy mnóstwo śmieci! Jest to zapewne efekt naszej edukacji ekologicznej. Skoro nie możemy żądać od naszego(z wyjątkami) społeczeństwa poczucia przyzwoitości, to byłoby wskazane ustawienie koszy na śmieci.
 
rota
45. 13-04-2009
 
nowo-stary cmentarz
Jedno skromne pytanko: 
" czy rozmach odtworzeniowy cmentarza na Jaromierkach jest naszej gminie w tej chwili potrzebny??? Jaki jest średnio roczny poziom pochówków w naszym mieście??? Ile potencjalnych klientów trafi na piaski nowego cmentarza przez powiedzmy 5 lat???? Ile potencjalnej powierzchni zajmą te pięcioletnie kwatery??? Po co angażować stos kasy w coś, co było, tj parkingi???? Po co zerwano istniejące ciagi jezdne, skoro były poprawne i nie wymagały spektakularnych akcji kasacyjnych??? Po co skasowano cały drzewostan, skoro cmentarz bedzie miał tendencję stopniowego przemieszczania się w głąb terenu???? Po jaką cholerę tyle kasy w to miejsce???? Czy i gdzie można przeczytać analizę ekonomiczną, merytoryczną wprowadzenia projektu odtworzeniowego w tak potęrznym zakresie???? 
Wiem, że to nie było skromne pytanko. Mi wychodzi, licząc czapkami, że corocznie wędruje w ostatnią podróż ca 1,2-1,6% populacji naszego grodu. Jest to ca 150 - 200 grobów rocznie (max). W ciągu 5 lat potrzebujemy ca plac 100 x 100 m. Czy nie wystarczyło wdrożyć program oszczędnościowy, zmierzający do adaptacji frontowej części cmentarza i z kolejną modernizacją czekać na wzrost zapotrzebowania?? Czy nie można było pozostawić pięknych, dużych drzew, jako ostoi ptactwa?? Dzisiaj teren po rekultywacji przypomina pustynię. To nie bedzie cmentarz do jakiego przywykli barlinianie. Stwierdzam, że cmentarz w Gorzowie, na tzw "żwirach" ma w sobie więcej ciepła i spokoju niz to nowe pseudo cudo.
 
Myszowaty
46. 25-01-2009
 
nowo-stary cmentarz
Mam pytanie a zarazem i prosbe czy mozna by zmienic nazwe ul Poziomkowej na np.Zapomniana lub Blotna a moze Sliska a latem zmienimy na Zakurzona.Mieszkam na tej ulicy od 27 lat i nic sie nie zmienilo w kwestii poprawienia tego problemu chociaz obiecano mieszkancom tej ulicy wielokrotnie ze sprawa jest w planach budzetowych,i na tym sie konczylo.Acha zapomnial bym dodac ,ze dwokrotnie przywieziono nam szlake - troche bylo lepiej ale nie dla wszystkich ,gdy sucho to tumany kurzu a gdy deszcz i snieg to bloto po kolana nie wspomne o ulewach bo tworzy sie calkiem fajny staw bo jest problem jak tu odprowadzic burzowki.Panowie Wlodarze nie badzcie obojetni na problemy mieszkancow tej dziwnej ulicy.
 
Adam57
47. 27-12-2008
 
a co z parkingami???
...no właśnie;co z parlingami?Miasto jest strasznie zapchane,często niema gdzie zaparkować auta.Zamiast tej fontanny na wodzie trzeba było w nowe miejsca parkingowe zainwestować...
 
ania800922
48. 28-08-2008
 
ulica Wyspiańskiego
Nie wiem do tej pory, dlaczego i kto zadecydował aby na ulicy Wyspiańskiego skrzynki pocztowe przydomowe były ignorowane a jedynie stojące na końcu były do użytku ( nadmienię, że w mojej skrzynce znajduję listy również sąsiadów). Nie pamietam żadnego pisma w tej sprawie.  
Czy to była samowola poczty czy też zgoda miasta bez wiedzy mieszkańców? 
pozdrawiam
 
jula28
49. 24-06-2008
 
ulica Wyspiańskiego
Witam! Nie wiem czy ten temat był poruszany już wcześniej, bo niestety nie zaznajomiłam się dostatecznie z archiwum. W Naszym pięknym Barlinku mamy 2 szkoły ponadgimnazjalne. Drodzy Państwo, czy ktokolwiek zwrócił uwagę na to, że w tych szkołach nie uczy się wyłącznie młodzież barlinecka? Interesując się tym tematem, dowiedziałam się, że (teoretycznie) jedynym ,,lokum" dla takich uczniów w najgorszym okresie jakim jest późna jesień i zima staje się internet przy OHP. I tu właśnie pojawia się problem, gdyż placówka ta nie przyjmuje uczniów innych szkół. I tu pojawia się problem...
 
alirammka
50. 26-02-2008
 
ZłA ULICA JEZIORNA CZ. 2
Brawo nareszcie redakcja Barlinek24 porusza temat ul. Jeziornej ,,Zła Organizacja ruchu,, . 
Parokrotnie się poruszam samochodem po ul. Jeziornej i wkurza mnie to że nie mam jak powrócic , ale może to się zmieni bo wreście dostałem poparcie od osób zalogowanych na stronie Barlnek24 .
 
lukibarlinek


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.