barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Pytania do Rajców Drukuj Email
Oceny: / 51
KiepskiBardzo dobry 
09.06.2007.

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Barlinek

W naszym otoczeniu spotykamy się z wieloma problemami, często mamy do czynienia z niewłaściwym załatwianiem spraw lub bezczynnością osób za nie odpowiedzialnych.

Portal www.barlinek24.pl daje wszystkim możliwość wypowiedzenia się na każdy, nawet najbardziej drażliwy temat dotyczący naszej gminy. Pytania, wypowiedzi i sugestie będą publikowane na stronie internetowej, przedstawiane pisemnie Burmistrzowi i Radzie Miejskiej.

Postaramy się, aby na każde pytanie odpowiedziała kompetentna osoba. Pytania do Rajców będziemy publicznie zadawali na posiedzeniach Rady, a w innych sprawach uzyskamy w waszym imieniu odpowiedź z Ratusza.

Zachęcamy do zadawania pytań.

Poruszając trudne tematy, przedstawiając własne pomysły, krytykując nieudolność czy bezmyślność dbamy w gruncie rzeczy o „Nasz Barlinek”.

Anonimów nie publikujemy.
Redakcja www.barlinek24.pl

 

Pytania do Rajców

 Odpowiedzi Rajców

 1

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf) 

 2

 pytanie (pdf)

odpowiedź (pdf)

 

 


Odsłon: 80461 | Drukuj

Komentarze (87)
71. 02-10-2007
 
Panie Wojtku do dzieła!
Quote:
Owe "traktowanie po macoszemu" to takie przekonanie głoszone tu również jak rozumiem przez Was drodzy oponenci- radni mają służyć do grzecznego zatwierdzania pomysłów burmistrza, są źli bo nie zgadzają się z jego planami.

 
 
Nie, to nie tak, nie upraszczaj. Radni maja byc obiektywni - kazdy z nich na swoj sposob. A obecnie panuje taka zmowa w niektorych decyzjach, jak na przyklad w przytoczonej sprawie wynagrodzenia dla burmistrza, gdzie wyraznie widac ze jeden blok polityczny stara sie wygryzc tego z drugiej strony barykady ze stanowiska. 
 
Quote:
Co do kwestii wynagrodzenia, wg mnie burmistrz nie powinien zarabiać tyle ile zarabiał, ponieważ gmina nie jest tak bogata.

 
 
Na pewno nie powinien zarabiac tyle ile obecnie, bo gminy z mniejszym budzetem stac na wyzsze pensje dla swoich rzadzacych, a to wplywa negatywnie na opinie o nas, jak rowniez na motywacje rzadzacych. Chcialbym rownierz przypomniec, ze kilka miesiecy temu Rada Miejska udzielila Burmistrzowi absolutorium, co bylo wyrazem poparcia dla pracy jego i jego wspolpracownikow. Pensji jednak Burmistrzowi nie podniesiono. Pomysl sobie teraz jak bys sie czul, gdybys wykonywal swoja prace z pelnym zaangazowaniem, a szef dawal Ci najnizsza ustawowo pensje. Nie mial byc odczucia, ze jestes niedoceniany? Jak wygladala by wtedy Twoja motywacja do pracy? 
 
Quote:
Zwrócę jedynie uwagę, że radni zarabiają mniej niż burmistrz, ustawy nie zawierają określenia, która z władz jest ważna, ważniejsza i najważniejsza. Stąd dziwna owa rozpiętość wynagrodzeń.

 
 
Wojtek moze masz pojecie o pracy radnego, ale zupelnie nie zdajesz sobie sprawy jak wyglada praca burmistrza. Chcialbym zebys chociaz przez tydzien piastowal to stanowisko i staral sie ogarnac wszystkie sprawy zwiazane z miastem. Prace radnego mozna porownac do pracy posla, a jak jest z jakoscia tej pracy to kazdy wie. Jedni sie przykladaja, staraja sie zebrac mozliwie najwiecej informacji na poruszany temat i wyrazaja rzeczowe opinie, a inni stawiaja sie po prostu z obowiazku i pol biedy kiedy sie nie wypowiadaja, bo gorzej gdy zaczna argumentowac swoje racje nie bedac zaznajomionym z tematem. Staram sie na biezaco sledzic sesje RM i praktycznie na kazdej wypowiadaja sie radni, ktorzy czesto bez popartych argumentow kloca sie o swoje racje tak po prostu dla zasady.
 
DeL!
72. 01-10-2007
 
Panie Wojtku do dzieła!
Owe "traktowanie po macoszemu" to takie przekonanie głoszone tu również jak rozumiem przez Was drodzy oponenci- radni mają służyć do grzecznego zatwierdzania pomysłów burmistrza, są źli bo nie zgadzają się z jego planami.  
 
Co do kwestii wynagrodzenia, wg mnie burmistrz nie powinien zarabiać tyle ile zarabiał, ponieważ gmina nie jest tak bogata. Jestem przeciwnikiem zwiększenia płac radnym. Zwrócę jedynie uwagę, że radni zarabiają mniej niż burmistrz, ustawy nie zawierają określenia, która z władz jest ważna, ważniejsza i najważniejsza. Stąd dziwna owa rozpiętość wynagrodzeń.
 
Wojtek
73. 29-09-2007
 
Dużo racji ale...
Z tym remontem głównej ulicy to chyba nie najlepszy przykład. Nawet gdyby mi dopłacali to gdybym rządził miastem nie zdecydowałbym się na wyłączenie jej z ruchu lub ruch wahadłowy. Takie mamy chore układy, że nie można bezpośrednio pieniędzy "przyznanych nam" skierować np. na budowę dalszego ciągu ulicy Kombatantów lub średnicówki po torach. Moim zdaniem ta decyzja jest łatwa do uzasadnienia. 
Co do uprzedzeń partyjnych to rzeczywiście biorą one często górę nad zdrowym rozsądkiem. Przykładem jest np.pomysł likwidacji Zeaszu lansowany na siłę z powodu odmiennego "koloru krawata" Pana K. Inny przykład stawiania interesu "kolegi partyjnego" ponad interesem miasta i mieszkańców to zaangażowanie na funkcję Dyrektora Ośrodka Szkolenia i Wychowania Pana P. Nie dość, że nie dopełnił ważnych obowiązków dotyczących istnienia szkoły, to jeszcze porzucił pracę i zatrudnił się na "bardziej odpowiedzialnym stanowisku" (całe szczęście poza Barlinkiem). Konsekwencje poniosą oczywiście szeregowi pracownicy Ośrodka - mieszkańcy Barlinka i uczniowie bo kolega partyjny ma się bardzo dobrze.  
Takie praktyki nie przystoją w obecnych czasach.
 
MAX
74. 29-09-2007
 
Burmistrz i Rada
A ja uważam,że wina stoi po stronie radnych, gdyż to do nich nalezy fakt przegłosowania spraw, które będą wcielane w życie. A wiele wniosków nie przechodzi, bo wysunął je burmistrz. Niestety wiele jest osób ktore myślą podobnie jak Pan Wojtek, zwalając winę, na burmistrza, który nie potrafi poradzic sobie z radą. Niestety Pan jako studiujacy politologię powinien wiedzieć, że nic nie wejdzie w życie z nowych ustaleń bez przegłosowania rady! Więc co z tego, ze są pomysły i pieniądze na ich realizacje, skoro rada na złoć powie, ze tego nie chce! prosty przyklad remont drogi do Barlinka i nowe rondo! Pieniądze były, ale rada zdrecydowała, ze nie ich nie chce. ...także będzie można jeszcze ponarzekać na zły stan dróg w Barlinku... pozdrawiam :)
 
Aneta
75. 28-09-2007
 
Burmistrz i Rada
Quote:
Uważam, że burmistrz nie jest bez winy, ponieważ czasem po macoszemu traktuje radnych.

 
 
Mozesz wyjasnic w ktorych to przypadkach burmistrz traktuje radnych po macoszemu? Narazie wydaje mi sie, ze to oni bardziej rzucaja mu klody pod nogi niz on im. Dobrym przykladem jest chocby zredukowanie pensji burmistrza do mozliwie najnizszego ekwiwalentu (nawet burmistrz Pelczyc ma wiecej), a pozniej przyznanie sobie wyzszych diet. W takich warunkach to ja sie dziwie, ze on ma jeszcze zapal do tej pracy. Niech radni zaczna traktowac go jako wspolpracownika, a nie przeciwnika politycznego to obie strony beda zadowolone i miasto na tym skorzysta.
 
DeL!
76. 28-09-2007
 
Burmistrz i Rada
Pani Aneto oczywista rzecz, że ludzie z różnych opcji politycznych będą prowadzic konfrontacje, bardziej wet za wet niźli z jakiś zdroworozsądkowych przyczyn. Uważam, że burmistrz nie jest bez winy, ponieważ czasem po macoszemu traktuje radnych. Uważam że rada powinna ze swego grona wyłaniac burmistrza, by sprawniej zarządza i dogadywa się. My często rozumiemy to jako centralizację i przekraślenie dmokracji. Otórz nie. W demokratycznych wyborach powinniśmy wybrac ludzi, którzy zarządzaliby sprawnie gminą. Sytuacja, kórą mamy obecnie to jeden z demokratycznych paradoksów. Władza (burmistrz i rada) stają się dysfunkcjonalni gdyż nie potrafią zarzadzac a to jest najważniejsze w przypadku sytuacji gdy państwo dysponuje zagarniętymi od obywateli dobrami. Taką formę ustroju wybieralismy. Uważam, że wina stoi tak po stronie radnych jak i burmistrza.
 
Wojtek
77. 26-09-2007
 
Burmistrz i Rada
Ofiary losu z burmistrza nie robię, tylko uważam,ze ciężko jest rządzić miastem, gdy ma się rade przeciewko sobie! Ale Pan Wojtek po skończeniu kierunku politologia napewno zaprowadzi porządek w naszym cudownym i jakże niepoukładanym mieście. PS zapraszam na przyszłą sesje rady miejskiej :)
 
Aneta
78. 23-09-2007
 
Burmistrz i Rada
Nigdzie nie wyraziłem przkonania, ze moje racje są jedyne i nieomylne. Jest to moje prywatne zdanie, które mam prawo wyrażać tej stronie. Jeśli Pani się nie zgadza to proszę prowadzić polemikę. I prosżę ofiary losu z burmistrza nie robić.
 
Wojtek
79. 22-09-2007
 
Burmistrz i Rada
Pan Wojtek po prostu "się interesuje" jak na każdego kończącego politologię Panicza przystało :) czy to źle mieć własne zdanie? Poza tym Wojtek jest częścią antymasońskiego układu, który ma za zadanie zniszczyć socjalizm na ziemi, tej ziemi. 
na pohybel :P
 
Paweł
80. 22-09-2007
 
rondo i obwodnica
co do ronda i obwodnicy to pieniądze były, ale radni zadecydowali,ze lepiej przyoszczędzic i drogi nie robic! GRATULACJE PANOWIE RADNI. a wszystko to na złośc burmistrzowi,bo jest z innego ugrupowania politycznego! ISTNE PRZEDSZKOLE
 
Aneta


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.