barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Gdy jesteś Królową, jesteś jak w bajce Drukuj Email
Oceny: / 10
KiepskiBardzo dobry 
16.07.2009.

Image
Agnieszką Skowron
Wywiad z Królową Puszczy Barlineckiej 2009 - Agnieszką Skowron. KK: Czy możesz powiedzieć czytelnikom Barlinek24, kiedy wpadłaś na pomysł udziału w wyborach Królowej Puszczy Barlineckiej? AS: Powiem szczerze, że już w zeszłym roku zastanawiałam się nad udziałem w wyborach. Jednak dopiero w tym roku opowiedziałam o moich planach koleżankom, które mnie poparły i odpowiednio zmotywowały.

Sam pomysł był moją własną inicjatywą, do której nikt nie musiał mnie przekonywać.  

KK: Dlaczego uznałaś, że warto pełnić funkcję Królowej?

AS: Wiele osób uważa, że to nie jest zaszczytny tytuł. Ja nie podzielam ich poglądów. Ci, którzy krytykują Królową Puszczy Barlineckiej nie jako osobę, ale tytuł, nie doceniają korzyści płynących dla miasta z promocji Barlinka. Często mówią to w akcie zazdrości, traktując wybór Królowej jako konkurs piękności, choć nie o to w nim chodzi. Znałam wiele moich poprzedniczek, wiedziałam, że to mądre i ambitne dziewczyny kochające Barlinek. Opowiadały mi o nowych doświadczeniach pełne pasji. Pomyślałam więc, dlaczego i ja nie mogłabym ich zdobywać.

Image

KK: Jesteś Królową Puszczy Barlineckiej już niemalże miesiąc. Choć na pewno wiele jeszcze doświadczeń związanych z tytułem przed tobą, to ten miesiąc z pewnością pozwolił ci zweryfikować swoje wcześniejsze wyobrażenia.

AS: Oczywiście. Na początku ograniczyłam swoje oczekiwania względem zdobycia tytułu. Wygranie wyborów było dla mnie głównie wyzwaniem poprzedzonym wieloma ćwiczeniami. Panowanie jest przede wszystkim wspaniałą przygodą, związaną z podróżowaniem, poznawaniem ludzi i zdobywaniem doświadczeń.

KK: Trudniejszym zadaniem jest wygranie wyborów czy też wypełnianie obowiązków płynących z zaszczytu bycia Królową Puszczy Barlineckiej.

AS: Chociaż odbyłam już jako Królowa jedną zagraniczną podróż i niesamowicie, (jak się później okazało – całkiem niepotrzebnie) obawiałam się przyjęcia mnie przez mieszkańców Prenzlau oraz ewentualnych trudności językowych, to przyznam szczerze, że większym wyzwaniem było wygranie wyborów. Choć konkurencja nie była zbyt wielka, bowiem zgłosiło się zaledwie pięć dziewczyn, to muszę przyznać, że moje konkurentki wykazały się niezwykłymi umiejętnościami i wiedzą dotyczącą naszego miasta. W trakcie konkursu ani przez chwilę nie czułam, że mam przewagę nad pozostałymi uczestniczkami. Dlatego też w chwili, gdy poznałam werdykt szanownej kapituły poczułam się niezwykle mile zaskoczona.

REKLAMA

KK: Co sprawiło ci podczas wyborów najwięcej trudności?

AS: Myślę, że nie tylko mnie, ale i wszystkim uczestniczkom najwięcej problemów sprawiły pytania jury w językach obcych. Przygotowując się do wyborów znałyśmy harmonogram, wiedziałyśmy, że po autoprezentacji będzie prezentacja swoich umiejętności i pytania dotyczące wiedzy o Barlinku. Nikt natomiast nie spodziewał się pytań w językach obcych. Bez względu na to, czy uczyłyśmy się języka angielskiego czy niemieckiego, pytania zadawane były w obu językach. No i stres oczywiście zrobił wówczas swoje. Myślę, że to była ta część konkursu, w której wszystkie wypadłyśmy najsłabiej. Pytania na pewno weryfikowały nasze umiejętności językowe, jednak muszę podkreślić, że w przypadku wyjazdów zagranicznych, Królowej zawsze towarzyszy tłumacz, dlatego też uważam, że pytania tego typu były zbędne.

KK: Jak już wcześniej powiedziałaś, za tobą pierwszy zagraniczny wyjazd. Miniony weekend spędziłaś w Prenzlau z okazji 775-lecia miasta. Jak wrażenia?

AS: Bardzo pozytywne. Jako wizytówka miasta partnerskiego ten czas spędziłam głównie towarzysząc tamtejszej Królowej Łabędzi. Pierwszego dnia wystąpiłam podczas oficjalnego powitania i otwarcia obchodów, drugiego dnia wzięłam udział w dwugodzinne paradzie. Co mi się rzuciło w oczy, to to, że Niemcy inaczej traktują swoją Królową niż mieszkańcy naszego miasta. Królową traktują jak prawdziwą królową jednak z pewna dozą humoru i wielkim szacunkiem. Ja natomiast w większym stopniu odczuwam zazdrość bądź ignorancję. To smutne, jednak mam nadzieję, że wkrótce nastawienie Barlinian ulegnie diametralnej zmianie.

KK: Pracujesz i studiujesz, jak znajdujesz czas na wypełnianie obowiązków Królowej Puszczy Barlineckiej?

AS: Wyznaję zasadę, że im więcej obowiązków ma człowiek, tym lepiej potrafi zarządzać własnym czasem. Poza tym bycie Królową nie jest zajęciem zbytnio absorbującym. Mam również wyrozumiałego szefa i wykładowców. Nie są to zajęcia nie do pogodzenia, a dla chcącego nic trudnego!

Image

KK: Co możesz powiedzieć, aby zachęcić inne dziewczyny do starania się o tytuł Królowej Puszczy Barlineckiej?

AS: Tytuł Królowej Puszczy Barlineckiej jest zaszczytem. Będąc Królową poznaje się wiele ciekawych miejsc, ludzi, jest to przede wszystkim wspaniała przygoda. Królową można być tylko raz, jest się jak w bajce, można choć na chwile oderwać się od codzienności, poznać coś nowego. Nie ma się czego bać, są ludzie, którzy zawsze wspierają i pomagają, ma się w nich oparcie i to najważniejsze!

Klaudia


Odsłon: 3934 | Drukuj

Komentarze (12)
1. 20-07-2009
 
królowa 2010
może za rok uda się lepszą "królową" wybrać...może
 
łysek
2. 19-07-2009
 
Fajna "Królowa"
Jako stali bywalcy Barlinka ok. 100 km jestesmy na bieżąco związani z życiem miasta.Królowa jest super.Nie narzekać ,niech każdy coś wniesie aby miasto się rozwijało i będzie dobrze.To co mamy do stracenia przywieziemy do Barlinka tutaj jest okey. 
"Szczeciniacy wszak nie byle to pentacy każdy o tym wie...." 
Pozdrowiamy.
 
protas0
3. 18-07-2009
 
racja
królowa jak malowana ... czyli urodziwa i piękna, na tym pozostaję z komentarzem jako wierna uczestniczka portalu bez czepiania się admina o to czy owo; bo nie o to chodzi by złapać .... ale by gonić go.... (wężykiem...)
 
BOBAR
4. 16-07-2009
 
No to jeszcze raz
:) 8) sukcesów ;)
 
Myszowaty
5. 16-07-2009
 
No to jeszcze raz
Nie czepiajcie się ADMINA, wie przecież chłopina co robi, które komentarze ma usuwać. Przecież to jest niezależny portal internetowy :grin Poza tym artykuł ten nie jest o ADMINIE a o "naszej królowej" (on nie jest taki ładniusi) :grin :grin :grin  
P.S. 
teraz to nasłodziłem... mam nadzieję, że moje komentarze w przyszłości będą postrzegane łaskawszym okiem (ślicznym oczkiem) ADMINA i nie będą tak pochopnie wywalane. :grin :grin :grin
 
levix
6. 16-07-2009
 
ps.
wszystkie KRYTYCZNE głosy dotyczące CENZURY stosowanej przez admina POPIERAM;  
ROZUMIEM preferencje stosowane przez admina....  
NIE jestem zwolenniczką takowych preferencji... 
życzę adminowi .... 
REALNEGO podejścia do RZECZYWISTOŚCI :cry :cry :cry :cry :cry
 
BOBAR
7. 16-07-2009
 
AKCENT
jedyny... pozytywny... AKCENT jaki mogłam zauważyć na portalu od dłuższego czasu !!! straszna miernota nastała w naszym mieście, chyba z okazji WAKACJI; - admin bądź przygotowany na jeszcze GORSZE czasy :cry :cry :cry :cry
 
BOBAR
8. 16-07-2009
 
AKCENT
a co musi mi się podobać???? na tym portalu wolność wypowiedzi ograniczona jest wystarczająco mocno!!!widocznie nie trafiam w klucz odpowiedzi admina :) swoją drogą pozdro dla niego i dzieki za usunięte komenty ;)
 
łysek
9. 16-07-2009
 
AKCENT
jaki "łysek" taki komentarz :D
 
marq
10. 16-07-2009
 
AKCENT
Dla mnie miasto jest piekne :)
 
smax


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Seat Alhambra 1.9 tdi, 1999 rok
Automat do pieczenia chleba (2 chleby równocześnie)
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
26.02.15:32
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(8 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.