barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Relacja z 50-tej Sesji Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
04.01.2010.

Image
Relacja z 50-tej Sesji RM
Dnia 29 grudnia 2010 roku odbyła się 50-ta Sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Tuż po otwarciu przez Przewodniczącego ostatniej w 2009 roku sesji w jej porządek wdarł się niespodziewanie świąteczny akcent. Na sali obrad pojawiła się grupa kolędników, która zajęła miejsce prezydium i przy dźwiękach gitary przedstawiła Szkolną Szopkę Noworoczną.

Image video

Kolędnikami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Barlinku. 

Najciekawsze punkty 50-tej Sesji RM:
Zapytania i wolne wnioski:
- Radny Paweł Lewczuk zgłosił wnioski dotyczące poprawy odwodnienia dojazdu i parkingu przy cmentarzu komunalnym oraz instalację lamp oświetleniowych w parku przy ulicy Gorzowskiej oraz zadał pytanie o uroczystość z okazji rocznicy wyzwolenia Barlinka, której termin koliduje z terminem uroczystości organizowanych przez Starostwo
- Radny Mariusz Maciejewski zaproponował, aby lokalne media uspokoiły mieszkańców Górnego Tarasu i przekazały rzetelne informacje na temat nowobudowanej drogi łączącej GT z ulicą Szosową. Przytoczył kilka plotek świadczących o niedoinformowaniu społeczeństwa, a szczególnie mieszkańców GT i poinformował, że były nawet próby zawiązania komitetu protestacyjnego. Prosił również o przybliżenie tematu rozbiórki chodnika po północnej stronie ulicy Kombatantów oraz przyczynę zatrzymania prac budowlanych przy ulicy 31 Stycznia i nie rozpoczęcia budowy centrum handlowego na GT.

- Radny Roman Wilk zgłosił wniosek o ustawienie wiaty przystankowej dla dzieci szkolnych w miejscowości Wiewiórki
- Radny Jan Janas wnioskował o naprawę nawierzchni ciągu komunikacyjnego między budynkami Niepodległości 43 i 45 z uwagi na duży ruch pieszych, szczególnie dzieci szkolnych oraz prosił o informację na temat zakończenia przetargu na tereny potartaczne
- Radny Eugeniusz Trafalski prosił o zwrócenie uwagi na poprawę odśnieżania dróg w okolicach Laskówka

Odpowiedzi Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza na wnioski radnych:
- odwodnienie przy cmentarzu komunalnym zostanie wykonane w ramach inwestycji drogowej Wiewiórki-Barlinek - trasa kanalizacji sanitarnej dla tej drogi
- przesunięcie terminu obchodów święta miasta oraz par małżeńskich z 29 stycznia na inny termin jest raczej nieuzasadnione, gdyż zaproszenia zostały rozesłane dużo wcześniej i data tego najważniejszego dla miasta święta jest nawet wydrukowana na kalendarzach. Burmistrz nie planuje dostosowywania terminów imprez gminnych do kalendarza imprez organizowanych przez Starostwo.
- dodatkowe informacje na temat budowanej ulicy Kombatantów zostaną w najbliższym czasie przekazane mediom
- centrum handlowe na GT – inwestor miał w okresie 3 lat od zakupu terenu zakończyć inwestycję lecz nie zostało to dotrzymane. Burmistrz złożył w sądzie pozew o zwrot terenów objętych użytkowaniem wieczystym z uwagi na niedotrzymanie warunków umowy. Inwestor obiecał rozpocząć inwestycję w pierwszym półroczu 2010 roku.
- chodnik na GT – szczegółowa odpowiedź zostanie przekazana pisemnie
- przy ulicy 31 Stycznia wykonawca wstrzymał prace gdyż prawdopodobnie wystąpiły jakieś nieporozumienia miedzy firmą LIDL i inwestorem
- wykonanie wiaty w Wiewiórkach jest planowane z funduszu sołeckiego po uzgodnieniach z właścicielami gruntu
- umowa z osobą, która wygrała przetarg na tereny potartaczne jeszcze nie została podpisana w związku z pewnymi szczegółami, które powinny zostać doprecyzowane w terminie do 28 stycznia 2010.

RM przyjęła uchwałę dotyczącą zmiany budżetu na 2009 rok. Zmiana związana jest ze skróceniem czasu realizacji drogi do Moczydła przez wykonawcę. Prace rozpoczną się wiosną 2010 roku. Przy okazji tej uchwały radni zdecydowanie protestowali przeciw częstym zmianom w budżecie proponowanym przez Burmistrza.

REKLAMA

Najważniejszym punktem grudniowej sesji był projekt uchwały budżetowej na 2010 rok. Rada Miejska przyjęła projekt z autopoprawkami jednomyślnie przy 14 głosach za. Uradowany tym faktem Burmistrz podziękował radnym za przyjęcie uchwały i wszelkie uwagi skierowane do budżetu.

Uchwała dotycząca przystąpienia do Lokalnej Organizacji Turystycznej Barlinek przedstawiona po raz pierwszy na listopadowej sesji została ponownie oddalona, co skutkuje nie przystąpieniem Gminy Barlinek do nowotworzącego się stowarzyszenia. Należy zwrócić uwagę, że Rada Miejska była w tej sprawie wprowadzona w błąd na poprzedniej sesji i w ciągu miesiąca jaki od niej minął nurtujących radnych kwestii nie wyjaśniono. Nic więc dziwnego, że przy tak funkcjonującej komunikacji między Radą i Burmistrzem obie instytucje nie są w stanie zgodnie współpracować i podejmować sprawnie działań dla dobra naszego miasta, a szkoda...

Rada Miejska zatwierdziła przedstawione przez Burmistrza nowe taryfy dla zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. W związku z tym od dnia 1 lutego 2010 roku wzrośnie cena wody o około 15% oraz opłata abonamentowa o 4%. Opłata za odprowadzenie 1 m3 ścieków pozostanie bez zmian.

MIKA


Odsłon: 3669 | Drukuj

Komentarze (13)
1. 09-01-2010
 
błądzić, rzeczą ludzką
A tak wracając do interpelacji radnych, to temat dziwnej drogi w budowie, przecinającej Górny Taras wzbudza rzeczywiście niezdrowe sensacje. I to wielokierunkowe. 
1. Przejście bezpieczne dzieci z GT do szkoły podstawowej i gimnazjum 
2. Cel drogi, która kończy się na stacji GP i co dalej? 
3. Obciążenie tejże drogi, w przypadku zakończenia pierwszego etapu na ulicy Szosowej? Kto i po co, oprócz ludzi z Osiny i Płońska mieliby tędy jeździć?? Pracownicy Barlinek Inwestycje?? Jak przedstawiają się założenia, konsultacje, które przyczyniły się do powstania tej inwestycji. Czy dalszy przebieg tej trasy w kierunku Lipian??? Jeżeli tak, to jak to będzie wyglądało w kontekście modernizacji drogi Wiewiórki  Barlinek?? 
4. Jak będzie wyglądało połączenie Kombatantów z Fabryczna??? Czy przewidziana jest modernizacja tego skrzyżowania???  
5. Co na to mostek na Ogrodowej i wiadukt kolejowy, który o ile pamiętam posiada prześwit ca 4m. Co się dzieje z ruchem samochodów ciężarowych??  
To by było tyle. No i nie szukam sensacji, tylko pytam. Bo ponoć ten, który pyta, nie błądzi....A co z tymi, którzy podejmują dziwne decyzje???
 
Marceli
2. 05-01-2010
 
Trzeba kopać studnie lub stawiać żurawia
Woda i tak jest za droga, podobnie jak prąd i gaz. 
Niedługo przestaniemy się myć, przestaniemy ogrzewać mieszkania i siedzieć przy lampie naftowej. 
To jest naprawdę smutne. 
NIE O TAKE MY POLSKE WALCZYLI. 
:cry
 
barlineczka
3. 05-01-2010
 
...
...a Burmistrz i prezes PŁONI ma was maluczkich głęboko w d.... 
więc płaczcie i płaćcie :grin :grin :grin
 
ślepy wandal
4. 05-01-2010
 
...
może pan burmistrz powinien przyjrzeć się czy zamiast podwyżek nie należało by wymienić kierownictwa Płoni...
 
Sylwester
5. 05-01-2010
 
...
Drogi hardtrue. A skład to takie ładne pismo przed moimi oczkami? Rozumiem, że mam rozumieć, ze Płonia się przekształciła, inwestuje i oczekuje.... Że jak psu micha, z racji amortyzacji ... ble, ble należy się więcej, bo aż coś koło 55% za wodne i podobnie za ścieki. Takie były założenia na 2009, nie wiem ile radni realnie puścili w górę, ale widzę, że na 2010 ciąg dalszy koncertu życzeń. Przekształcona spółka, działająca na rynku jak tak samo jak Firmy Goryńskiego, Pakosza czy Jensa Siiga, ma tym razem silnego właściciela, który monopolistycznie dyktuje warunki sprzedaży jabłek. Fakt, że problem przedstawiany jest, jako wyższa konieczność, przyszłość mieszkańców, zaniedbania& jakoś do mnie nie przemawia. Lokalne spółki (mające namacalnych właścicieli) wybudowały hale, zainwestowały w miejsca pracy, amortyzują majątek i jakoś nie krzyczą, że za wymianę koła 25% więcej, ze za 1 km trasy ileś więcej - tutaj rynek reguluje ceny, a ty spółko, jesteś albo ciebie nie ma.  
Gdy corocznie, w grudniu słyszę o planowanych wzrostach cen gazu, energii i coś tam jeszcze, wiem, ze duży monopol nie odpuści. Gdy słyszę o wzroście cen ogrzewania, wody, ścieków, śmieci& wiem, że również mały monopolista nie odpuści, wiarygodnie argumentując swoje decyzje. Czekam, na zapowiedzi piekarzy, fryzjerów i malarzy pokojowych  ci jednak odpuszczają  
Dżungla hardtrue, dżungla wokół nas, a my ciągle zdziwieni
 
Marceli
6. 05-01-2010
 
...
To nie NKWD najpierw strzela tylko Amerykańce, po co NKWD ma szukać dowodów jak to jest narzędzie reżimu totalitarnego :zzz
 
ciekawski
7. 04-01-2010
 
...
Drogi niezorientowany o tym co sie dzieje w Barlinku Marceli... 
Okolo poczatku roku 2009 Plonia sp. z o.o. rozwieszala po klatkach w blokowiskach oraz zamieszczala informacje w prasie i na swojej stronie internetowej taka o to informacje: 
http://www.swplonia.pl/pub/Uzasadnienie%20zmian%20cen%20wody%20w%20roku%202009.pdf 
zapoznaj sie najpierw z tym co publicznie jest dostepne, a dopiero potem rozliczaj. No chyba zes z NKWD - najpierw strzelasz, a potem dowodow winy szukasz:)
 
hardtrue
8. 04-01-2010
 
Płonia
ja sie tylko zastanawiam jakie to wielkie inwestycje chce zrobić Płonia za pieniądze z wyższych cen wody- chyba wyższe pensje- bo rury to tak dziadosko kładą, że każdej zimy nawet przy malusim mrozie pękaja- ja bym tam rozsadził tych Panów i Panie :grin :grin
 
ciekawski
9. 04-01-2010
 
Płonia
NIE WIDZIAŁEM JESZCZE GRABII KTÓRE GRABIĄ OD SIEBIE A JAKI JEST KOŃ- KAŻDY WIDZI! AKURAT TEGO W TEGOROCZNYCH WYBORACH NALEŻY DEFINITYWNIE WYMIENIĆ!!/TO MÓJ KOMENTARZ DO PODWYŻEK-I NIE TYLKO/
 
JASIEK
10. 04-01-2010
 
Jest coś co nie podrożało!
Trochę optymizmu! :)
 
MAX


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.