barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Rada Miejska wyjaśni zarzuty? Relacja z LII Sesji RM Drukuj Email
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
06.03.2010.

Image
Relacja z LII Sesji RM
Dnia 25 lutego 2010 roku odbyła się LII-ga Sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Przedstawiamy najciekawsze punkty tej Sesji. Zapytania i wolne wnioski: - Radny Eugeniusz Trafalski wnioskował o ustalenie właściciela i zabezpieczenie terenu starego cmentarza w Płonnie przed zaśmiecaniem i dewastacją.

Image video

Wnioskował także o wycięcie suchego kasztanowca w miejscowości Równo, zagrażającego szczególnie dzieciom i stojącym na przystanku autobusów.

- Radny Zbigniew Blezień poruszył sprawę regularnego odśnieżania ulic Moniuszki i Kossaka i późniejszego sprawnego usunięcia zalegającego po zimie wzdłuż dróg piasku. Następnie wnioskował o przyśpieszenie biegu w sprawie poprawy opieki pielęgniarskiej w przedszkolach i doposażenia gabinetów. W kolejnym wniosku wystąpił z propozycją opracowania procedur zatwierdzania projektów organizacyjnych szkół na kolejne lata w celu ujednolicenia wymagań w stosunku do szkół.

REKLAMA

Najważniejszy z punktu widzenia wyróżniających się uczniów wniosek dotyczył przekazania kompetencji do przyznawania stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dyrektorom szkół.(Przypominamy, iż obecnie obowiązująca uchwała RM sprzed prawie trzech lat przyznaje stypendium za wyniki w wysokości 128 zł na semestr uczniom osiągającym średnią ocen powyżej 5,25. Przyp.red.). Radny zadał również pytanie dlaczego klub MKS POGOŃ nie korzysta z dotacji gminnych?

- Radna Teresa Tomczyszyn zaapelowała o zajęcie się sprawą kultury właścicieli psów i przestrzegania obowiązku sprzątania po swoich pupilach oraz przedstawiła wniosek dotyczący przedstawienia Radzie kosztów tegorocznej zimy.

- Radny Romuald Romaniuk zaproponował otwarcie poważnej dyskusji na temat problemu bezpańskich zwierząt (szczególnie na wsiach). Wnioskował również o wykończenie świetlicy w Dzikowie korzystając nawet ze środków ze sprzedaży starego obiektu oraz o rozbiórkę budynku po starej remizie strażackiej w Rychnowie i stworzenia w jej miejscu małego parkingu, co znacznie poprawi wygląd tego miejsca.

- Radny Romuald Wilk wnioskował o takie umieszczenie obiektu szatni przy planowanym „Orliku” aby mógł także służyć jako szatnia „Korala” Mostkowo. Następny wniosek dotyczył wyrównania mechanicznego drogi brukowej Mostkowo-Podgórze. Poprzednie wyrównywanie odbywało się w okresie suszy i było mało skuteczne.

- Radny Mariusz Maciejewski wnioskował o przyśpieszenie pozimowych napraw dróg.

Interpelacje mieszkańców Gminy:
- Mirosław Przyborowski zaproponował wykonanie inwentaryzacji uszkodzeń pozimowych dróg i ich naprawę lub oznakowanie oraz ustalenie przyczyn i wyegzekwowanie napraw od wykonawców na ulicach, których nawierzchnia była niedawno remontowana (np. ulica Podgórna). Ponadto poruszył sprawę finansowania klubu „Pogoń” Barlinek. Zaapelował również do RM i Burmistrza o zdecydowane działania wyjaśniające w przypadkach podania na forum publicznym oskarżeń pod adresem Burmistrza lub Rady Miejskiej.

- Zygmunt Kalota odniósł się do sposobu zbywania nieruchomości w Gminie Barlinek. Oskarżył on Burmistrza o posługiwanie się nieprawdą na sesjach RM, zastraszanie Radnych, oczernianie jego osoby, kłamstwa w stosunku do jego osoby, zatajenie prawdy w stosunku do Urzędu Wojewody, organizowanie na koszt gminy przetargów na własność prywatną, ustawianie przetargów, ustalanie ceny wywoławczej przetargu nieograniczonego z potencjalnym nabywcą oraz takie ustawianie przetargów nieograniczonych aby osoba wygrywająca mogła nabyć nieruchomość na własność po wpłacaniu kwoty niższej niż wysokość wadium.

W czasie sesji przyjęto sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej za 2009 rok. Nad wnioskami dotyczącymi działalności Gminy w stosunku do spółki PEC wywiązała się długa dyskusja. Kolejny ważny temat to rozpatrzenie skargi na działalność Burmistrza, która została przez Radę Miejską przyjęta.

Kolejny raz przedyskutowano temat działań w sprawie rozpadającego się budynku Rynek 9, znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Rynek – Sądowa. Powiatowa Inspekcja Budowlana nakazała zabezpieczenie budynku przed katastrofą budowlaną. Koszt zabezpieczenia wyniesie po stronie Gminy 40 tysięcy złotych. Gmina wyraża chęć rozbiórki budynku, lecz mniejszościowi właściciele czerpiący pożytki z lokali handlowych znajdujących się w tym budynku nie wyrazili zgody. Rada nie wyraziła zgody na zabezpieczenie budynku.

Rada Miejska postanowiła wystąpić do do Wojewody Zachodniopomorskiego z inicjatywą nadania Złotego Krzyża Zasługi Pani Alinie Sznabowicz, Janowi Janasowi, Romualdzie Mironiuk-Makowskiej oraz Brązowego Krzyża Zasługi Panu janowi Miduchowi.

Rada Miejska w Barlinku postanawia wystąpić do Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego z inicjatywą nadania Złotej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego: Zbigniewowi Burdzińskiemu, Józefowi Gospodarczykowi, Ewie Jakubowskiej, Teresie Staszak, Ryszardowi Wiśniakowi, Józefowi Wawrzyniakowi.

Na zakończenie sesji Radny Janas wystąpił z propozycją upoważnienia Przewodniczącego RM do wystąpienia do organów ścigania w sprawie wypowiedzi Pana Zygmunta Kaloty na 51 i 52 Sesji RM.

Sesja trwała od godziny 14.00 do 21:45.


Odsłon: 3251 | Drukuj

Komentarze (17)
1. 08-03-2010
 
brat na początek polecam Ci abyś nauczył się czytać bo nie wspominałem że był to mój pies . Napisałem że zabrano nam psa a to inna sprawa! pies był niczyj ale opiekowaliśmy się nim ... A dla twoich wiadomości - mam psa a nawet trzy psy i myślę że są one szczęśliwe i wyprowadzam je na smyczy i wiesz co wyobraź sobie że stać mnie nawet na to żeby ich wykarmić i nie muszą mi w tym pomagać ludzie :) :grin :grin :grin :grin :grin
 
$pioch
2. 08-03-2010
 
Śpioch mówisz że zabrali Ci psa, kto go zabrał i dlaczego? sam twierdzisz że dokarmiały go dzieci i osoby starsze przemyśl swoje postępowanie czy to nie twój obowiązek dbać o własnego psa. twierdzisz że miał "życie jak w Madrycie" obserwując jak inni karmili twego psa, właśnie przez takich jak Ty jest ten problem, bo na blokach wiele osób decyduje się na małego psa dla własnych dzieci a potem obserwuje jakie ona ma życie "jak w Madrycie" jak ktoś się decyduje na psa to niech będzie w pełni za niego odpowiedzialny wstydź się że nie byłeś fer w stosunku do twojego psa a teraz rozpaczasz że ktoś Ci go zabrał, jakbyś wyprowadzał go na smyczy nie trafił by do schroniska ( ludzie przecież schroniska tak jak nazwa mówi to schronienie a nie uśmiercanie!) dlatego nie ma w schroniskach miejsc bo jest coraz więcej pseudo miłośników zwierząt.
 
brat
3. 08-03-2010
 
Amama tak się składa że ja jestem mieszkańcem Rychnowa i znam bardzo dobrze pana Romaniuka. Nie wiem czy przeczytałaś komentarz kostka co z psami się dzieje kiedy zabiera go hycel . I to jest prawda ... W schronisku w Gorzowie nie ma już wiele miejsca i psy są wywożone do jakiejś miejscowości za Choszcznem (już teraz sam nie wiem gdzie) i po tygodniu są usypiane :( :( A poza tym ludzie w Rychnowie pomagają głodnym psom . Właśnie tydzień temu zabrano nam jednego psa i powiem Ci że ten pies miał tutaj " życie jak w Madrycie" i nie tylko dzieci się nim opiekowały często widziałem jak starsze osoby dokarmiały tego psa .
 
$pioch
4. 08-03-2010
 
Źle zrozumiana wypowiedź
Nikt, kto nie mieszka na wsi nie widzi problemu. Nie widzicie smutnych, wygłodniałych i porzuconych psiaków. Ci, których nie można nazywać ludźmi, upodobali sobie Rychnów na wyrzucanie tych biednych stworzeń. Człowiek nie jest w stanie pomóc wszystkim, ludzie na wsi w większości posiadają psy (nawet więcej niż jednego) i może jeden na sto znajduje dom. Poza tym nie wszyscy mają serce dla zwierząt i często widuje się jak ludzie biją i przepędzają te biedne stworzenia. Kto tu mówi o zabijaniu! Dobrze, że Sołtys widzi problem i także szkoda mu tych psiaków. Przecież chodzi o zabieranie psów do schronisk, aby nie błąkały się po ulicy głodne i wystraszone. Co to za wypisywanie bzdur o usypianiu tych psów, skoro byłaby to prawda nie było by schronisk w Polsce. Łatwo jest kogoś krytykować i ganić, kto z Was widział jak jest naprawdę? Tak poza tym uważam, że Pan Romaniuk jest bardzo dobrym Sołtysem i Radnym. Jeżeli ktoś nie zna człowieka nie powinien wypowiadać się na jego temat, wydając opinię o nim na podstawie źle sformułowanej wypowiedzi.
 
amama
5. 07-03-2010
 
Źle zrozumiana wypowiedź
ludzie skoro wszyscy sądzicie, że pan Romaniuk miał dobry pomysł i zrobił to w dobrych intencjach sadze, że również nie macie serca. wydaje mi się, że dla was nie ma problemu, "bezdomny" pies jest dla was tylko kłopotem, nikt nie próbuje znaleźć innego rozwiązania jak tylko schroniska, gdzie psiaki te nie mają godziwych warunków. nie chcę podważać autorytetu p. Romaniuka aczkolwiek sądzę,że wybrał on najłatwiejszy z możliwych sposobów. a co do ludzi pozbywających się zwierząt w ten sposób to brak mi słów, ciekawe jak traktują oni swoje dzieci??? takich ludzi powinno się karać!!!
 
wielka 9
6. 07-03-2010
 
Źle zrozumiana wypowiedź
Zapewne nikt z was nie wie co się dzieje z psem kiedy zabierze go hycel ; pies trafia do przytułku na tydzień czasu jeżeli nikt w trakcie tego tygodnia nie zgłosi się po niego (psa) to wówczas zostaje on usypiany . A kiedy pies po prostu się błąka po okolicy to zawsze znajdzie się jakiś życzliwy mieszkaniec i podkarmi tego psa . I w rzeczywistości te psy nie są groźne (bardzo rzadko) zdarzają się takie przypadki) najczęściej to właśnie ludzie "przyprawiają rogi" Nikt tu nie chce żadnej kłótni jedyne co to większość z nas chce uświadomić Panu Romaniukowi że źle postąpił proponując wskazanie psów na taki właśnie los . Są przypadki że pies uratuje człowiekowi życie wówczas media rozgłaszają to w TV mówią o tym non stop przez 3 dni , psy zaczynają być lubiane przez ludzi lecz kiedy sprawa ucichnie psy znowu są "Zagrożeniem dla ludzkości" . Czytając poprzednie komentarze dowiedziałem się że Pan Radny Romaniuk nie posiada psa a może powinien sobie przygarnąć jakoś "przybłędę" . I może wtedy byłoby to dobre dla obu stron pies miał by dom a pan Romaniuk pokochał by zwierzęta. LUDZIE POMYŚLCIE JAKBYŚCIE WY SIĘ CZULI KIEDY WASZ LOS BY ZALEŻAŁ OD INNYCH - JEŻELI PRZEZ OKRES JAKIEGOŚ CZASU NIE ZNALEŹLI BYŚCIE SOBIE DOMU STRACILI BYŚCIE ŻYCIE ;(
 
Kostek
7. 07-03-2010
 
Źle zrozumiana wypowiedź
Nie znam Pana Romaniuka.Nie jestem mieszkańcem Rychnowa.Nie wiem jakim jest sołtysem.Jednak całkowicie zgadzam się z jego wnioskiem.Nie wiem skąd niektórzy "Komentatorzy" wywnioskowali,że nie lubi On zwierząt.Przecież jego wniosek dotyczy w szczególności tych "miłośników" zwierząt,którzy doprowadzili do tego,że głodne psy wałęsają się po naszych ulicach.Stanowią one zagrożenie dla ludzi a szczególnie dla dzieci. 
Swoją drogą władze naszego miasta niewiele robią by doprowadzić do ograniczenia tego problemu w sposób jaki przystaje na cywilizowane społeczeństwo.Podatek od posiadania psa winien być skutecznie egzekwowany a uzyskane z tego tytułu środki w całości przeznaczane na opiekę nad zwierzętami.Dlaczego nie wziąć przykładu z innych gmin i wprowadzić obowiązkowe czipowanie psów.Wówczas łatwiej będzie dotrzeć do tych "miłośników" zwierząt.Łatwiej jednak nie widzieć problemu - do czasu gdy zdarzy się tragedia.
 
jacenty
8. 07-03-2010
 
Dobrze, że dyskutujecie
i chyba o to chodziło w całej tej kwestii... 
Bez dyskusji nie będzie dobrych rozwiązań, choć w tej sprawie trudno będzie takowe znaleźć. 
Jak nic się nie zrobi to problem będzie rósł w postępie geometrycznym, a to już szybko odczuje każdy i za chwilę na własną rękę będzie wykładał zatrutą kiełbasę lub inne świństwo.
 
MAX
9. 07-03-2010
 
Dobrze, że dyskutujecie
mieszkam w rychnowie i jest naprawde problem z psami, które są podrzucane i pozostawiane przez okrutnych ludzi. myśle, że nie tylko w rychnowie. i zapewne o to chodziło sołtysowi, zeby karac tych ludzi a zmarznięte i głodne psy zawozić do schronisk. myślę, że to o to chodziło sołtysowi. a wy nie znacie sytuacji i interpretujecie po swojemu. P. Romaniuk jest dobrym sołtysem i zgłosił dosyc istotny problem.
 
brat
10. 07-03-2010
 
Dobrze, że dyskutujecie
kostek i wszyscy którzy narzekają na Romaniuka: zaproponujcie coś a nie tylko krytykujecie... a jak taki bezpański pies pogryzie kogoś to pewnie pierwsi będziecie krzyczeli, że nikt n bezdomnymi zwierzakami nic nie robi... jak tacy miłośnicy psów jesteście to może przygarnijcie je, dokarmiajcie lub zabierzcie do weterynarza na szczepienia...
 
Sylwester


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.