barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
LVIII Sesja Rady Miejskiej w Barlinku Drukuj Email
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
05.07.2010.

Image
LVIII Sesja Rady Miejskiej
29 czerwca 2010 o godz. 14:00 w świetlicy w Rychnowie, odbyła się LVIII sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Czternastu radnych zgromadziło się, aby podejmować ważne dla gminy decyzje i poddać kontroli pracę aparatu administracyjnego urzędu miejskiego wraz z jego szefem – burmistrzem Zygmuntem Siarkiewiczem.

Upalna pogoda i perspektywa spóźnienia się na mistrzostwa świata w piłce nożnej, przyczyniła się w sposób znaczny na przyspieszenie obrad. Pomimo obecności mediów (Telewizja Myślibórz), sesja nie cieszyła się popularnością wśród mieszkańców Rychnowa, dopisali jedynie sołtysi.

Obrady rozpoczęły się od pytań radnych pod adresem burmistrza w wielu kwestiach, na przykład radny Grzegorz Zieliński zainteresowany był m.in. postępem prac budowy stadionu miejskiego. Radny Marek Kurkiewicz apelował o poprawę jakości ulic: Chopina oraz Kościuszki, podniesiono sprawę budowy szatni dla piłkarzy w Strąpiu, konieczność doprowadzenia ogrzewania w remizie strażackiej w Rychnowie, czy ogłoszenia  terminu przetargu na budowę drogi w tej miejscowości. Powstał również pomysł, aby zapoczątkować zawody o Puchar Burmistrza Barlinka w Siatkowkę.

REKLAMA

Pan Burmistrz starał się udzielać w miarę  wyczerpujących odpowiedzi. Niestety, jeśli chodziło o konkretne dane liczbowe bądź daty, gwarantował, że wszelkie szczegóły zostaną przedstawione radnym na  życzenie w urzędzie miejskim, gdzyż nie posiadał takich przy sobie. Wiemy natomiast, że budowa stadionu w Barlinku rozpoczęła się z dniem 01.06.2010 i może potrwać do stycznia przyszłego roku. Istnieje projekt zakupu specjalnych kontenerów dla piłkarzy, służących jako szatnie, przechowanie itp.  Za tydzień ma zostać ogłoszony przetarg na budowę drogi w Rychnowie, zaś ogrzewanie dla remizy strażackiej powinno być zainstalowane możliwie w jak najszybszym terminie, w zależności od wysokości kosztów takiego przedsięwzięcia.

Co do zawodów w siatkówkę, burmistrz wyraził swoją aprobatę dla tego pomysłu i powierzył projekt Barlineckiemu Ośrodkowi Kultury.

Podczas obrad, władze gminy, gościły pana Krzysztofa Kozakowskiego z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, który zachęcał radnych i samorządowców do przystąpienia Gminy Barlinek do Stowarzyszenia "Zachodniopomorska Sieć  Teleinformatyczna". Stowarzyszenie to działa na rzecz większej aktywizacji gmin województwa pod względem współpracy oraz wymiany danych, informacji i podejmowania wspólnych działań, za pomocą internetu.

Podczas obrad, głos zabrali przedstawiciele policji, pani komendant Bogusława Bonter-Mazek (Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu) oraz pan komendant Zbigniew Jasiak (Komisariat Policji w Barlinku). Rzecz dotyczyła bezpieczeństwa na terenie gminy. Część radnych a także pan Mirosław Przyborowski, zarzucali policji, że przedstawia nieaktualne dane dot. przestępczości na terenie gminy. Ze środka sali, dało się słyszeć głosy niezadowolenia z jakości ruchu drogowego w Barlinku, żądano karania kierowców, którzy utrudniają przejazd, przez parkowanie w miejscach niedozwolonych (ul. Szpitalna), objętych zakazem. Radni sugerowali, aby  karano "piratów" drogowych, wymierzając im bezlitosne mandaty.  Komendant barlineckiej policji wraz z panią Bogusławą Bonter-Mazek, nie stracili zimnej krwi, pomimo gradu pytań radnych. Nasz komendant tłumaczył, że taki stan rzeczy spowodowany jest brakami kadrowymi na posterunku. Po prostu brakuje policjantów, aby wszystko mogło działać jak się należy. Wyznał, że nie jest możliwe skierowanie ludzi w każde miejsce, natomiast zagwarantował, iż pomimo tego, żadna sprawa nie zostanie pominięta, przestępcy zostaną złapani, zaś brak posiłków nie wpłynie na jakość wykonywanej służby. Pan Jasiak powiedział, że do końca maja 2010 w Barlinku wypisano 40 mandatów za wykroczenia drogowe. Były 83 interwencje publiczne i 74 interwencje domowe. Wszczęto 43 postępowania przygotowawcze, zaś wykrywalność przestępstw w całym powiecie wynosi 77%. Niepokojacym może być fakt, że coraz więcej przestępstw jest dokonywana przez nieletnich. Z 142 przestępstw aż 68 zostało popełnionych przez nieletnich. Policja zagwarantowała, że mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie również na meczach piłkarskich, gdyż w razie potrzeby będą ściągane posiłki z Choszczna, Myśliborza, Pyrzyc.

Podsumowując LVIII Sesję Rady Miejskiej, mogę zgodzić się co do jednego, upłynęła ona  spokojnie, pod znakiem urlopów, słońca i tego kto wygra mundial, a raczej jakie jeszcze błędy popełnią arbitrzy. Z drugiej strony, można pójść za słowami pana burmistrza, który wszystkich zainteresowanych szczegółami danych przedsięwzięć i planów naszych władz, zaprasza do urzędu miejskiego, celem dokładnego zapoznania się z tematem. Nie bójmy się zatem pytać, dociekać wręcz żądać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, tym bardziej, że mamy rządzących na wyciągnięcie ręki.

Kończąc, pragnę życzyć Wszystkim udanych wakacji, urlopów i dobrego wypoczynku na słońcu, którego jak na razie nam nie brakuje.

Przemysław Szydłowski


Odsłon: 2317 | Drukuj

Komentarze (6)
1. 07-07-2010
 
jasiek %) jak oni policji potrzebuja to tobie psychiatry trzeba (zapomnial wół jak cieleciem byl)
 
XXX
2. 06-07-2010
 
I CO TU KOMENTOWAĆ ?KOLEJNE BLE BLE BLE A POLICJANTÓW W MIEŚCIE JAK NIE BYŁO TAK NIE MA !!PRZDAŁO BY SIĘ KILKA FOTORADARÓW ...Z CAŁA PEWNOŚCIĄ NA GORZOWKIEJ !ODWIEDZINY POLICJI W OSIEDLU DOMKÓW JEDNORODZINNCH W MOCZKOWIE- SZCZEGÓLNIE WIECZOREM W SOBOTY I NIEDZIELE MILE WIDZIANE .
 
JASIEK
3. 05-07-2010
 
lekki blad
Quote:
...podniesiono sprawę budowy szatni dla piłkarzy w Strąpiach...

 
 
Nie w Strapiach tylko w Strapiu, a tak ogolnie to dziekujemy za zainteresowanie sie tym tematem ;)
 
[DeL]
4. 05-07-2010
 
.
Policję i tak coraz częściej widać w Barlinku, są nowi ludzie, czy co? 
Tak w ogóle to po awansie Pogoni do 3 ligi, przydały by się dodatkowe etaty w naszym komisariacie, chociaż kilka, i jakiś nowy wóz, może drugi bus. 
Pzdr
 
Stanko
5. 05-07-2010
 
.
Przy samym skręcie w ulice  
Stodolna z Gorzowskiej byłoby 40 w ciągu dnia. Jest tam zakaz skrętu ale kierowcy tego nie egzekwują,jak sami policjanci tam wjeżdżają to kto ma karać??
 
smax
6. 05-07-2010
 
Słowa pochwały dla barlineckich kierowcó
Słowa pochwały należą się barlineckim użytkownikom dróg - "...do końca maja 2010 w Barlinku wypisano 40 mandatów za wykroczenia drogowe". 
Tak więc średnio przypada osiem wykroczeń w przeciągu miesiąca.
 
jacenty

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.