barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Przedostatnia Sesja Rady Miejskiej bieżącej kadencji Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
06.11.2010.

Image
Sesja Rady Miejskiej
Na początku Sesji, na wniosek Radnego Wiśniaka uczczono chwilą ciszy pamięć Marka Rosiaka, zamordowanego w biurze PiS w Łodzi. Najważniejsze punkty i uchwały: Komisja d/s estetyzacji przyznała wyróżnienia w konkursie pod nazwą: „Najbardziej estetyczny balkon i posesja na terenie Miasta i Gminy Barlinek”.

Image video

Posesje:
I. Joanna i Zbigniew Siwek– Jaromierki
II. Krystyna i Stanisław Salamon - Rychnów
III. ex aequo Aurela i Adam Miszczak - Mostkowo
III. ex aequo Mirosława Bochman - Barlinek

Balkony:
I. Jadwiga Mazur - Mostkowo
Wyróżnienia:
Anna i Józef  Robak - Moczkowo
Irena i Tadeusz Lewandowscy - Rychnów
Małgorzata i Jacek Biskup - Płonno

Zapytania i wnioski radnych:
- Radny Roman Wilk wnioskował o zabezpieczenie środków w budżecie na 2011 rok na przebudowę budynku socjalnego przy remizie w Mostkowie.
- radny Eugeniusz Trafalski pytał o możliwość korzystania z hal sportowych w mieście przez wiejskie kluby sportowe oraz o termin ustawienia na wsiach pojemników do segregacji odpadów.
- Radny Mariusz Maciejewski pytał czy trudności z wynajęciem hali sportowej w godzinach popołudniowych są spowodowane przepełnieniem czy też są inne przyczyny
- Radny Jan Janas – wnioskował o działania w celu spowolnienia ruchu na ulicy Szosowej oraz prosił o rozwinięcie odpowiedzi jaką otrzymał w sprawie odprowadzenie wód deszczowych z wspólnot mieszkaniowych przy ulicy 31 Stycznia. Ponadto pytał o koszty działań związanych z rozpatrywaną na poprzedniej sesji skargą na kierownika OPS.
- Radny Zbigniew Blezień – poruszył sprawę stanu chodników i parkingów przy ulicy Jeziornej, zaproponował likwidację zakoli i wykonanie progów zwalniających na ulicy Leśnej, poruszył sprawę harmonogramu prac na stadionie miejskim i konieczność jak najszybszej kontynuacji budowy. Kolejne pytanie radnego dotyczyło możliwości doposażenia szkolnych gabinetów lekarskich.
- Radny Romuald Romaniuk – wnioskował o wsparcie finansowe Wojtka Lewandowskiego – mistrza i wicemistrza świata IWAS w LA mieszkającego w Rychnowie
- Radny Ryszard Wiśniak – wnioskował o uporządkowanie zasad realizacji usług komunalnych, usuwania nieczystości z ulicy Chopina, Kościuszki ...
- Radny Grzegorz Zieliński wnioskował o ustawienie znaków ograniczenia prędkości na ulicy Podgórnej oraz pytał o podziały uczniów gimnazjów na zajęciach np. informatyki. Radny skierował ponadto pytanie: czy uwzględniono w projekcie nowej drogi ekrany dźwiękochłonne.

W czasie przerwy wykonano kilka wspólnych pamiątkowych zdjęć samorządowców, pracowników UG i jednostek współpracujących.

Image

Image
Foto: Jacek Słomka 

Interpelacje mieszkańców:
- Edward Skałecki – Prezes Organizacji Przedsiębiorców wnioskował o głęboką analizę przyszłorocznych podatków w gminie
- Mirosław Przyborowski – zaapelował do radnych o ustalenie niskiej ceny żyta do celów podatkowych z uwagi na ciężką sytuację rolników
- Zygmunt Kalota – odniósł się do postępowania Burmistrza w stosunku i na szkodę Pana Kaloty noszącego znamiona przestępstwa

W trakcie debaty na temat wydzierżawienia budynku dawnej hali sportowej „Stoczniowiec” z ust Radnego Grzegorza Zielińskiego dowiedzieliśmy się, że Komisja Komunalna RM przeanalizowała dokumenty dotyczące dzierżawy. Poddała w wątpliwość kwotę dzierżawy oraz brak zapisu uniemożliwiającego dalsze poddzierżawianie powierzchni handlowej. Kolejno zabierali głos radni: Zbigniew Blezień, Jan Janas, Ryszard Wiśniak, Paweł Lewczuk i Romuald Romaniuk, którzy krytycznie odnieśli się do zawartej umowy dzierżawy, zarzucając Burmistrzowi niegospodarność. Na zarzuty odpowiedziała Pani Burmistrz Amelia Pakosz opisując historię poszukiwania jakiegokolwiek dzierżawcy na obiekt hali sportowej i przekonując, że samo zdjęcie z gminy obowiązku utrzymania obiektu i związanych z tym kosztów (szczególnie w okresie zimowym) jest już dużą korzyścią.

W kolejnym punkcie Starosta Myśliborski – Pan Andrzej Potyra przedstawił w skrócie sprawozdanie z samodzielnych inwestycji powiatu, działalności samorządu powiatowego oraz współpracy z samorządem gminnym w ramach wybranych przedsięwzięć. Całość sprawozdania dostępna jest tutaj. W trakcie omawiania poszczególnych inwestycji Pan Starosta ubolewał, że Gmina Barlinek nie mogła współuczestniczyć w inwestycjach, tak ważnych dla mieszkańców miasta i gminy z powodu nie ujęcia w budżecie gminy niezbędnych środków.

Kolejnym punktem sesji była informacja o działalności Barlineckiego Ośrodka Kultury, którą przedstawiła Pani Brygida Liskiewicz – Kierownik BOK. Radni z uwagą wysłuchali prelekcji. Podsumowując Przewodniczący RM Dariusz Zieliński podziękował za świetną dotychczasową pracę dla mieszkańców Barlinka pracownikom BOK.

Podczas sesji przyjęto m.in. uchwały dotyczące zabezpieczenia środków finansowych na budowę ścieżki rowerowej z Barlinka do Krzynki, zapobiegania bezdomności zwierząt, ustanowienia hipoteki na nieruchomościach gminnych dla zabezpieczenia kredytu, współpracy z organizacjami pozarządowymi i pożytku publicznego, ustalenia nowych licencji dla taksówkarzy.

Radni nie uchwalili zmiany podatków od nieruchomości i środków transportowych, a tym samym w przyszłym roku będą obowiązywały stawki dotychczasowe.

REKLAMA

Rada Miejska dokonała zmian w Statucie Gminy Barlinek oraz Budżecie Gminy na 2010 rok.
Dokonano zmian w podatkach od posiadania psów oraz zmieniono Plan Rozwoju Lokalnego Miasta i Gminy Barlinek na lata 2007 – 2013.

Nie podjęto uchwały zmniejszającej wysokość diet Radnych Miejskich.
Nie uznano za zasadnej skargi na Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 2
Uznano za zasadną skargę na działalność Burmistrza Barlinka.
Przyjęto uchwałę o nadaniu medalu „Za zasługi dla Barlinka” dla Tadeusza Przybyłek i Jana Józefa Roszak. Medale przyznano na wniosek Związku Dzieci Wojny. 
W sprawach różnych zabierali głos przewodniczący Komisji RM informując o złożonych sprawozdaniach z czteroletniej działalności.
Radny Kurkiewicz zaproponował uchwalenie stanowiska RM w sprawie dzierżawy obiektu hali sportowej.


Odsłon: 4433 | Drukuj

Komentarze (13)
1. 11-11-2010
 
Żaden z obecnyh Członków Rady nie powinien być już nigdy ponownie wybrany. Rada,która \"zgodnie z prawem\"lekceważy swoich wyborćów nie może w żadnej mierze być ich reprezentantem.Świadczy o tym jedno z pierwszych jej postanowień o drastycznym obniżeniu wynagrodzenia ( o 3000 PlN)dla p.Siarkiweicza ponownie wybranego przez większość wyborców za Swą uczciwość i kompetencję.
 
wacek40
2. 09-11-2010
 
do dwóch razy sztuka
na ostatniej sesji, oprócz buzi i klapy, należałoby z honorem przegłosować zmiany stawek "wynagrodzenia". Czyste ręce i proste szczero-chłopskie spojrzenie bezcenne. Odwagi, bracia w wierze. Wierzymy, że warci jeste scie głosów naiwnych wyborców
 
Marceli
3. 09-11-2010
 
Panie klakierniku KRos...
...spieszę donieść, iż nie bez kozery karierowiczostwo obecnych barlineckich radnych sięgnęło szczytów bezczelności, albowiem w swoim zdegenerowaniu są oni pewni tego, że przejdą w niemal niezmienionym składzie na kolejną kadencję i stąd właśnie nie ważyli się sobie samym obniżać pensji (gdyby takiej pewności nie mieli, to ręka - za w pełni zasadną redukcją ich mocno wygórowanych diet - by im nie zadrżała). 
P.S. Szkoda jedynie, że ta czwórka SLDowskich radnych, która w tym antyspołecznym głosowaniu nie poparła reszty tej złodziejskiej PO-PiSowej sitwy, bynajmniej nie uczyniła tego ze szczytnych pobudek, a co jedynie czysto populistycznych (teraz bowiem lewacy walczą o przetrwanie na swoich stołkach i będą nawet wbrew swoim grabieżczym ciągotom głosować tak, co by przynajmniej w czasie wyborów odżegnać się od własnej korupcyjno-padotkożernej lewizny).
 
ira.s
4. 08-11-2010
 
oj problem z tą prawicą
co zrobią to i tak źle - nie obniżyli diet - źle - nie dbają o budżet, 
obnizyliby - źle - bo zrobiliby to na następną kadencję, a więc potencjalnym następcomnull Przecież uchwały wchodzą w życie po czasie
 
KRos
5. 07-11-2010
 
oj problem z tą prawicą
oj jaki dobry radny z Rychnowa - myślę, że pewnie znalazłby się ktoś kto bardziej potrzebuję wsparcia finansowego niż Wojtek L. 
szkoda słów.
 
m_m_m
6. 07-11-2010
 
Ogłupianie wyborców,
popieram wypowiedz pani frani 72 , więcej takich wpisów. brawo radni prawej strony, teraz zacznie się opluwanie przeciwnika brawo,czego nie robi się dla pieniędzy...
 
keri
7. 07-11-2010
 
PANOWIE RADNI..
na sesję Rady to przychodzi się przygotowanym ! a jedyna dyskusja nad uchwałami to "tak" lub "nie" w głosowaniu ! A wy trzepiecie jęzorami po "próżnicy".Przecież to nie pierwsza wpadka burmistrza-popełnił ich wiele-ale wasza hipokryzja przy 4 kolejnych udzielaniach absolutorium -sięgała Himalajów - wszystkie rączki w górę !!! CZY NAPRAWDĘ CHDZIŁO WAM O TAK NĘDZNĄ "KASĘ"?
 
JASIEK
8. 07-11-2010
 
Bezsens i pazerność
Dyskusja na temat wysokości czynszu dzierżawnego za halę sportową jest bezsensownym bełkotem. Ktoś wygrał przetarg i robi to co chce z obiektem za , który płaci. Przecież każdy z rozpaczających radnych mógł złożyć ofertę dzierżawy za 10000 zł i byłby spokój. Diety sobie podnieśliście rozgrywając głosowanie po mistrzowsku. Tego to wam nie wstyd? To jest ok? A hala bynajmniej nie zostanie zdewastowana przez okres zimowy!
 
marta1
9. 07-11-2010
 
czy nie zapóźno!
Aktywność radnych na koniec kadencji - brawo! Mam nadzieje że ostatnia i ludzie przejrzą na oczy o migracji niektórych radnych. Co 4 lata dziwnie się zdarza, że radni zmieniają okregi wyborcze, np. p. Blezień ; Gorzowska teraz Przemysłowa p. Kurkiewicz Przemysłowa teraz Górny Taras. Dlaczego radny z Rychnowa 2 tygonie przed wyborami zauważył W. Lewandowskiego. CZAS SIĘ WAM SKOŃCZYŁ RADNI OD CONAJMNIEJ 2 KADENCJI. PA PA BUZIKI
 
frania72
10. 07-11-2010
 
Niech idą w cholerę...
...i oby żaden z obecnych radnych nie przeszedł na kolejną kadencję (mam nadzieję, że wyborcy w Barlinku zagłosują na całkiem nową ekipę, gdyż ta już dobitnie udowodniła, iż liczą się dla niej wyłącznie wysokie diety i nic poza tym).
 
ira.s


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.