barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Taniec... to jest po prostu moje życie Drukuj Email
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
31.01.2011.

Image
Taniec to moje życie
Rozmowa z Kamilem Fabichem - instruktorem i choreografem GT Feeling. Kamil, jesteś doświadczonym tancerzem, tańczysz już…no właśnie - ile lat tańczysz? Jak w ogóle rozpoczęła się Twoja przygoda z tańcem? Swoja przygodę z tańcem zacząłem w wieku 7 lat, czyli od pierwszej klasy podstawówki. Moja kuzynka chodziła do Słonecznej Gromady i ja bardzo lubiłem ich koncerty.

Image foto

I tak, pewnego dnia, Aga zaprowadziła mnie na tańce (dzięki jej za to) i zostałem tam przez 14 lat. Z tą Formacją osiągnąłem bardzo dużo i tych lat nikt mi nie zabierze. Niesamowite czasy i niesamowite wspomnienia.  Licząc swój staż taneczny i instruktorski to już jestem pełnoletni – 18 lat na scenie.

Czym dla Ciebie jest taniec? Masz w ogóle jakieś dni „bez tańca”?

Mógłbym powiedzieć, że taniec jest moim sposobem na życie, jednak bym skłamał. To pasja, którą się zaraziłem i którą mam nadzieję, że choć trochę zarażam innych. To chwilowe oderwanie od rzeczywistości, zatracenie się w zupełnie innym świecie. W tańcu mogę być kim zechcę, mogę wyrazić emocje, pokazać ból, radość, smutek, żal, zadowolenie. Jednak, jak to kiedyś ktoś powiedział, o tańcu się nie pisze - taniec trzeba zobaczyć. A to jest po prostu moje życie. A czy mam dzień bez tańca – znajdzie się kiedyś jakaś wolna niedziela.

REKLAMA

Kto jest dla Ciebie tanecznym autorytetem?

Moją pierwsza solówkę w tańcu tzw. „Kapitanie” dostałem od Pana Piotra Galińskiego. Byłem małym „dziabągiem”, a on uwierzył we mnie i wystawił na Mistrzostwa Polski. Kolejne kilka lat, kiedy przyjeżdżał do nas i miał z nami zajęcia, byłem w niego wpatrzony jak w obrazek. Zawsze chciałem być taki jak on. Odpowiadał mi styl tańca jaki prezentował i technika, którą posiadał. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać, kiedy do nas przyjedzie i zastanawialiśmy się, co tym razem wymyśli. To on był dla mnie takim motorem napędowym i autorytetem z dzieciństwa. Obecnie jest wielu Mistrzów, z których można brać przykład, jednak to On był dla mnie tym tanecznym wzorem. Osobiście jestem wdzięczny losowi, że pokierował mną w taki sposób, że zostałem tancerzem i miałem takich nauczycieli, którzy wpajali mi dobre wzorce do naśladowania.

Wiem, że chodzisz ciągle do szkoły, współpracujesz z innymi grupami tanecznymi. Możesz nam powiedzieć coś więcej na ten temat?

Oprócz zajęć z Feelingiem prowadzę zajęcia alternatywne w Szkole Podstawowej nr 1, jeżdżę do dzieciaków do Karska, prowadzę warsztaty w Szczecinie i od czasu do czasu zawitam do Uśmiechów – to jeżeli chodzi o mnie jako instruktora. Jako tancerz natomiast miałem okazję współpracować z Igorem Kryszyłowiczem i tańczyć na Gali Mistrzów Sportu w Warszawie, a obecnie z zespołem ze Szczecina przygotowuję się na Mistrzostwa Polski.

Image

Skąd pomysł na GT Feeling i ile osób obecnie liczy grupa?

Feeling początkowo był grupą 12 cheerleaderek, które kibicowały naszym piłkarzom Pogoni Barlinek. Pomysł stworzenia ich padł od jednej z tancerek. Kiedy minął sezon piłkarski stwierdziliśmy, że szkoda będzie jeżeli to wszystko się zakończy, ponieważ bardzo się ze sobą zżyliśmy więc postanowiliśmy działać dalej. Dzięki pomocy wielu ludzi dach nad głową znaleźliśmy w BOK-u i tak doczekaliśmy się już 5 lat. Obecnie w zespole tańczy ponad 60-tka wspaniałej młodzieży, którą po prostu uwielbiam.

Nie tak dawno dołączyła do Ciebie Magda Adamiok, niegdyś tancerka teraz trenerka. Jak wam się współpracuje?

Z Madzią znamy się od dziecka. Kiedy ja już tańczyłem w Słonecznej Gromadzie, Madzia dołączyła do nas jako malutka dziewczynka. Cały ten okres w zespole spędziliśmy razem w grupie. Była jedną z pierwszych moich tancerek, a teraz cieszę się bardzo, że możemy razem współpracować. Nie pamiętam sytuacji, żebym się z nią pokłócił. Jest bardzo dobrą tancerką i młodzież może od niej dużo „wyciągnąć”. Współpraca układa nam się bardzo dobrze. Uzupełniamy się wzajemnie i razem staramy się,  aby zespół osiągał coraz wyższy poziom.

Image

Najważniejsze osiągnięcia GT Feeling?

W ciągu pięciu lat istnienia, zespół pokazał się już na wielu konkursach. Jednak do najważniejszych naszych osiągnięć zaliczę na pewno ostatni sukces, czyli GRAND PRIX na V Jubileuszowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Lęborku. Warto wspomnieć również o GRAND PRIX w Nowogardzie i Brązowej Jodle na Festiwalu w Kielcach zdobytej zaledwie 2 po dwóch latach od początku działalności zespołu. Bardzo ważnymi dla nas nagrodami są te, gdzie ludzie doceniają naszą pracę jak np. Dyplom Złotej Barlineckiej Gęsiarki, Wyróżnienie od Marszałka czy Dyrektora Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Jak przygotowania do V Gali? Zobaczymy coś nowego? Czym zaskoczycie?

Śmiejemy się, że 10 czerwca to dla nas najważniejsza data w tym roku. Mimo, że przed nami jeszcze wiele innych imprez takich jak np. Gala Sportu, zaczęliśmy już przygotowania pod kątem naszego Jubileuszu. Nowe układy taneczne, nowe kostiumy i nowe pomysły. Będzie można zobaczyć, jak co roku, nowe choreografie i na pewno będziemy chcieli pokazać, jak zespół przez te 5 lat „dojrzał”. A co do zaskakiwania to przekonamy się już w czerwcu. W  rękawie mamy już kilka asów. Nic nie zdradzę, to będzie niespodzianka, zagwarantować mogę, że nudno nie będzie.

Jakie plany na przyszłość? Jakie marzenia ma cała GT Feeling?

Realizacja marzeń zespołu jest uzależniona od kwestii finansowej. Moja młodzież z chęcią wygrzałaby się w jakichś ciepłych krajach (śmiech). A tak poważnie, to chcielibyśmy zaliczyć jakiś większy Festiwal i wyjechać na mały odpoczynek – uważam, że im się to należy. Marzeniem naszym jest mieć hojnego sponsora, wtedy zespół mógłby sobie pozwolić na dresy wyjazdowe, odpowiednie buty do tańca czy super stroje taneczne. Te rzeczy są bardzo drogie, a my nie chcielibyśmy obciążać finansowo naszych rodziców. Z tych realnych marzeń to byłoby wspaniale, gdyby ta nasza V Gala była naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Plany na przyszłość? Na razie nie będę zapeszał.

Image

Każdy może tańczyć?

Oczywiście, że tak. Wiek, płeć, stanowisko nie ma tutaj żadnego znaczenia. Każdy może sobie pozwolić na chwileczkę zapomnienia

Na portalach internetowych, czytając komentarze na forach, odczuwa się jakieś napięcie pomiędzy grupami tanecznymi z Barlinka. Czy według Ciebie istnieje jakiś konflikt?

Dziękuje za to pytanie. Otóż te wszystkie komentarze piszą ludzie, którzy nie wiedzą jaka jest prawda. Nie wiem czy to zazdrość, czy po prostu ktoś tak bardzo chce nas skłócić ze sobą. Z naszej strony nie ma  żadnego konfliktu. Zespoły z domu kultury współpracują ze sobą i  zgrzytów jakichkolwiek brak. My cieszymy się, jeżeli komuś się powiedzie. To jest po części nasz wspólny, barlinecki sukces. Dzieciaki tańczące w zespołach przyjaźnią się ze sobą i nikt nikogo ani nie obraża, ani sobie nie dogryza. Nie raz mamy wspólne występy czy wyjazdy. Naturalne jest, że dobre wzorce są naśladowane i każdy stara się „równać w górę”. A ludzie pisać zawsze będą. Jednak fajnie by było gdyby ktoś mając jakieś wątpliwości udał się bezpośrednio do nas, a my na pewno udzielimy odpowiedniej informacji.

Dziękuję serdecznie za rozmowę i do zobaczenia na V Gali GT Feeling.
Dziękuję.

Z Kamilem Fabichem rozmawiała M.P.


Odsłon: 5868 | Drukuj

Komentarze (6)
1. 05-02-2011
 
Śmiechu Warte
"W tańcu mogę być kim zechcę, mogę wyrazić emocje, pokazać ból, radość, smutek, żal, zadowolenie." - Jak ja zaczynam tańczyć, to wszyscy wokoło odczówają te wszystkie emocje - a najwięcej chyba jednak współczucia i żalu, że nie zostali w domu przed TV - choć to ponoć niezły kabaret:P 
Oczywiście zazdroszczę talentu i doszukuję się w sobie choć jednego godnego Twojego:) 
Pozdrawiaju ja Was... (nie wypada używać słów uznanych za niestosowne).
 
ludopralka
2. 01-02-2011
 
BOK
Chyba każdy wie że BOK jest po to aby wykorzystywać utalentowanych mieszkańców gminy i ich promować a samemu za to zbierać laury by pokazać że są w ogóle na coś potrzebni i pieniądze podatników nie idą w błoto. Z tym że BOK pomaga tylko tym ludziom którzy mają jakieś koneksje i którzy sami chodzą się pościć o pomoc, nie poszukują młodych artystów aby ich promować i rozwijać, mało tego pan Piotr S. gdy chłopaki od BEAT BOX-u poszli porozmawiać o jakiejś miejsce na próby bo w domu sąsiadka pukała w sufit i sprzęt pierdział, zaproponował jedyne 50PLN za próbę gdzie dla 17 latka to czasami miesięczne kieszonkowe i ogólnie bez kasy nic nie załatwisz. Fajnie że chociaż Kamilowi się udało a poklask dla BOKU za jego sukcesy.
 
wallenrod
3. 01-02-2011
 
Uwaga na DOBRE rady!
Ty chyba naprawdę nie lubisz Kamila... 
Gdyby nie BOK Feeling nie miałby nawet gdzie odbywać prób. 
 
Twoja dobra rada to coś w rodzaju: 
Sprzedaj dom w którym mieszkasz, weź kredyt i kup za wszystko akcje na giełdzie.
 
MAX
4. 01-02-2011
 
Feeling
Kamil odetnij sie od BOK-u. Znajdz sobie sponsorow i rob wszystko na wlasna reke. BOK a zwlaszcza TA PANI DYREKTOR tylko biora za ciebie kase, z twoich wystepow, od twoich terazniejszych sponsorow i nagrod finansowych a dla ciebie nic nie zostaje. Zastanow sie czy nie zaczac na wlasna reke, to by bylo najlepsze. Ona sprzedaje bileciki na koncerty, gale itp a ty co masz z tego, nic. Musisz siegac do portfeli rodzicow (twoich podopiecznych) bo ONA sobie twoim kosztem "upieksza" imprezy. KASUJ JA ZA TO. Pozdrawiam.
 
thomas
5. 31-01-2011
 
Kibicuję...Gratuluję ...podziwiam!
Witaj Kamilu!Cieszę się ,że mogę bezpośrednio napisać do Ciebie.Już nie pamiętam od ilu lat/po co liczyć.../obserwuję Twoją przygodę z tańcem.Na jakiś czas zniknąłeś ,by się pojawić jako dojrzały wspaniały tancerz.Kibicuję wszystkim Twoim poczynaniom i zawsze jestem spokojna i pewna ,że Ci się uda,że zwyciężysz.A ponadto cieszę się bardzo,że nadal jesteś przesympatycznym ,wspaniałym młodym człowiekiem.Z radosnym uśmiechem i przyjazną duszą. 
Trzymam kciuki za jeszcze!Pozdraawiam bardzo serdecznie.
 
jabłonka
6. 31-01-2011
 
Kibicuję...Gratuluję ...podziwiam!
Kamil jesteś the BEST!!!
 
nieblondynka z barlinka

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.