barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Czy Barlinek będzie kulturalną pustynią? - IV sesja Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
28.01.2011.

barlinek
Barlinek kulturalną pustynią?
W dniu 27.01.2011 RM w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Przewodniczący RM po odczytaniu i przyjęciu (z poprawką - Przewodniczący RM złożył wniosek o zmianę w porządku obrad wnosząc w punkcie 12: odwołanie 1 członka komisji rewizyjnej i powołanie nowego jej członka) porządku obrad, przeszedł do przyjęcia protokołu z III sesji, który został przedstawiony przez radną Alicję Czerniejewską (sekretarz poprzedniej sesji).

Image video

Na sekretarza dzisiejszej sesji według listy obecności została powołana radna Elżbieta Kasperkiewicz.  

W punkcie 4 porządku obrad, czyli zapytania i wolne wnioski wystąpiło kilku radych:
1. Radna Maria Piotrowska:
- złożyła wniosek dotyczący uzupełnienia tablic informacyjnych z numerami budynków na terenie Gminy Barlinek.
- wnioskowała o sprawdzenie wysokości opłat za groby i obniżenie lat użytkowania miejsca grobowego na 1 rok, 5, 10, 15 i 20 lat.
2. Radny Roman Wilk zapytał burmistrza o możliwość ustawienia pojemników do segregacji odpadów we wsi Stara dziedzina.
3. Radny Cezary Michalak odczytał petycje mieszkańców ulicy Leśnej dotyczącą parkowania przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Barlinku autobusów. W związku z powyższym zadał pytanie, czy istnieje możliwość zmiany miejsca parkowania autobusów, które parkują przy szkole.
4. Radny Eugeniusz Trafalski zapytał Burmistrza Barlinka o to, czy osoba nie zameldowana w danej wsi może podejmować dyskusję na zebraniu wiejskim.
5. Radny Romuald Romaniuk zadał pytanie jakie kroki Burmistrz ma zamiar poczynić w sprawie podtopionych pól, gospodarstw domowych we wsiach gminy Barlinek.
6. Radny Zbigniew Blezień zapytał Burmistrza o odpowiedź na wnioski, które złożył na poprzedniej sesji, a nie otrzymał na nie odpowiedzi.
7. Radny Grzegorz Zieliński przedstawił inicjatywę współpracy w związku z odśnieżeniem drogi z Lipian do Renic.
8. Radny Dariusz Zieliński złożył wniosek na prośbę mieszkańców ulicy Różanej. Wniosek ten dotyczył wyjaśnienia następujących tematów:
- czy ustalenia przy przebudowie ulicy Różanej, były na bieżąco przekazywane mieszkańcom.
- czy zasadne są obawy na temat skutków przebudowy ulicy Różanej i problemów z odprowadzeniem wód opadowych.
- czy parking przy ulicy Różanej został podwyższony o 60 cm
- czy istnieje możliwość ingerencji w plany projektu inwestycji.

REKLAMA

Przewodniczący RM udzielił głosu Pani Lidii Bilskiej, która złożyła skargę na pracownika socjalnego OPS w Barlinku. Następnie wystąpił pan Mirosław Przyborowski z zapytaniem dotyczącym rozbieżności prawnych między Ustawą o Samorządzie Gminnym i Statutem Gminy i Sołectwa Osina, realizacji remontu ulicy Stodolnej i braku planu remontów w Gminie. Również w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców Jaromierek i Osiny wnioskował, o ustawienie tablic „Teren zabudowany” przy drodze powiatowej.

W 5 punkcie porządku obrad wystąpił Pan Burmistrz, aby w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytania i wnioski Radnych. Następnie wystąpiła pani prezes BTBS Elżbieta Walczyńska, która odpowiedziała na pytania radnego Dariusza Zielińskiego.

Kolejnym punktem było omówienie kalendarza imprez i uroczystości w Gminie Barlinek. Radny Eugeniusz Trafalski zadał pytanie odnośnie organizacji dożynek gminnych. Wystąpiła w imieniu Burmistrza pani dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, która poinformowała, że dożynki gminne organizuje sołtys danej wsi wraz z Burmistrzem, a jej jednostka wspiera inicjatywę, jeżeli jest taka potrzeba. Ten punkt przyniósł bardzo złą informację dla mieszkańców i turystów, mianowicie wiele imprez kulturalnych i sportowych nie odbędzie się w tym roku lub będzie miało bardzo ograniczony charakter. Np. Barlineckie Lato Teatralne (o ile można je będzie jeszcze tak nazwać) potrwa jeden dzień – wystąpią tylko miejscowe zespoły. Nie odbędzie się Festiwal Szachowy pamięci dr Emanuela Laskera i Wielka Barlinecka Siódemka NW, a także Jesienne Biegi Leśne im. Jana Dobaczewskiego i Mistrzowstwa Barlinka MTB w kolarstwie górskim. Dni Barlinka – „Barlineckie Świętojanki” zaplanowano tylko na dwa dni (25-26 czerwca), z występami lokalnych zespołów oraz zespołów z miast partnerskich.

W punkcie 7 pani skarbnik omówiła uzasadnienie do autopoprawek w sprawie udzielenia pożyczki dla MKS POGOŃ. Pan radny Paweł Lewczuk złożył wniosek o nieudzieleniu Burmistrzowi możliwości poręczeń na czas nieograniczony, jednak wycofał ten wniosek po wyjaśnieniach Burmistrza i pozytywnie przegłosowano uchwałę.

Punkt 12 dotyczył zmiany w składzie Komisji Rewizyjnej. W związku ze złożeniem oficjalnego pisma przez przewodniczącego Klubu Radnych Samorząd Razem, który dotyczył uwzględnienia
Klubu w składzie komisji, odwołano jednego z członków w osobie Grzegorza Zielińskiego. Z kolei na wakujące miejsce RM powołała nowego członka w osobie radnej Alicji Czerniejewskiej.

W punkcie 13 zatwierdzono plan komisji stałych RM w Barlinku.

Kolejnym punktem było sprawozdanie Burmistrza Barlinka z wydarzeń w okresie międzysesyjnym.

W punkcie 15 – „Sprawy różne”, wystąpiła pani z-ca Burmistrza Amelia Pakosz i zaprezentowała dyplom od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w związku z darowizną jaka była przeznaczona na zakup fortepianu dla Akademii Sztuki przez gminę Barlinek. Po wyczerpaniu porządku Przewodniczący RM zakończył obrady.

Porządek Obrad:
1) Otwarcie obrad
2) Przedstawienie porządku obrad
3) przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
4) zapytania i wolne wnioski
5) odpowiedzi na zapytania i wolne wnioski
6) Kalendarz imprez i uroczystości planowanych w Gminie Barlinek w roku 2011- informacja
7) Projekt uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Barlinek na 2011 rok
8) Projekt uchwały w sprawie określenia trybu i sposobu powołania i odwołania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.
9) Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym nieruchomości stanowiącej własność Gminy Barlinek – część działek nr: 289, 258, 133, 155, 159, położonych w Dziedzicach oraz część działek nr: 54, 105 położonych w Jarząbkach.
10) Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości służebnością przesyłu – na rzecz ENEA Operator Sp. z o.o. Gorzów Wlkp.
11) Pakiet projektów uchwał w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym część nieruchomości na rzecz dotychczasowego dzierżawcy stanowiącej własność Gminy Barlinek – od nr 1 do nr 11
12) Projekt uchwały
a) odwołujący członka komisji rewizyjnej
b)powołanie nowego członka komisji rewizyjnej
13) Zatwierdzenie planów pracy stałych komisji rady Miejskiej
14) Sprawozdanie Burmistrza Barlinka z pracy w okresie międzysesyjnym.
15) Sprawy różne
16) Zakończenie obrad.


Odsłon: 5080 | Drukuj

Komentarze (14)
1. 01-02-2011
 
kultura kulturą a co z barlineckim szpit
czy zostanie zapewniona fachowa obsługa choćby w położnictwie? Lekarze tam dyżurujący nie mają wystarczającej wiedzy albo może sprzętu. 
Nie widzą np. u kobiety w ciąży tego co widzą ginekolodzy z Gorzowa(najlepiej prywatnie);wyniki badań na początku ciąży które są przez nich robione dla pewności i w Barlinku i w Gorzowie - różnią się! dlaczego?! 
czyżby brak kasy powodował ślepotę u fachowców, czyli kiepską motywację do pracy dla dobra pacjentów? Niestety takie są fakty i proponuję Radzie i Burmistrzowi pilnie przyjrzeć się tej sprawie bo niestety efektem pracy tutejszych specjalistów są niedoszłe matki(niekiedy nawet z narażeniem życia), które przeszły wiele cierpień z w wyniku niedociągnięć w ich pracy...  
I prosilibyśmy nie zwalać tego na powiat bo to powiatowy szpital, bo ich najwyraźniej nie obchodzi co tutaj się dzieje a przynajmniej nie są informowani... 
pozdrawiam. Krystian
 
Kriss31
2. 01-02-2011
 
pustynia?!
już jedną mamy na stadionie . wystarczy
 
kks
3. 01-02-2011
 
Barlinek to mnie wzrusza :/
Barlinek to mnie wzrusza :/
 
noktowizor
4. 31-01-2011
 
to super, mamy nadzieję...
... ze oczywiście ta sytuacja się zmieni, no i że chociaż zachęci się oficjalnie artystów chcących rozwijać umiejętności wokalne i instrumentalne, pozwalając im pracować w rozszerzonym czasie. 
Oczywiście przepraszam za to moje \\\"są od tego jak d... od s...\\\". Lekka i niekulturalna przesada, ale impulsywne moje słowa stąd się wzięły, że mam kolegów i koleżanki, którzy jeszcze długo przed remontem BOK chcieli coś robić a nie było czasu komu im otworzyć sali do prób itp. Wynkikało to z braku etatów prawdopodobnie. Przecież jeden pracownik od nagłośnienia to zbyt mało by mógł to wszystko obsłużyć... a przecież każdy ma tylko 24h/na dobe życia, rodzinę i obowiązki poza pracą też. 
Oczywiście Forumowiczowi \\\"z Barlinka\\\" proponuję się nie irytować, szkoda nerwów. Co do podatków to fakt że płacę bo muszę ale też mam prawo wiedzieć za co... Konstytucyjne prawo to gwarantuje...Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów i przy okazji zgłoszeń na maila, to nie ten który podałem ostatnio tylko na: 
muz_agenkris@wp.pl  
Tamten był kolegi(mówi że zastrzeli mnie), bo wiem że chciał cos działać(chciałem by przejął inicjatywę) ale wychodzi na to że on prawie nigdy nie ma czasu ostatnio, więc ja go wyręczę, może się z czasem przyłączy :) :p  
To narazie, pozdrówka, Krystian 
ps. Jakby coś, to gram na gitarce :)
 
Kriss31
5. 31-01-2011
 
to super, mamy nadzieję...
"Przecież nawet teraz na sali widowiskowej mają próby zespoły, które nie mają gdzie się podziać." 
 
Chcialbym zeby tak było a narazie zespoły grają na własna ręke po strychach i garażach ...
 
Mensfeld
6. 30-01-2011
 
do Kriss31
Po pierwsze wkurza mnie takie gadanie "W końcu płacimy na nich podatki więć są jak d... od s... żeby w tym pomóc.". Na policję też płacisz, więc idź pod komisariat i pograj tam jeśli masz ochotę. Płacisz bo musisz więc nie wyliczaj na co idą Twoje podatki. Po drugie, od dawna już wiadomo że w bok ma być studio filmowe dla młodych zdolnych, chcących coś zrobić z wolnym czasem. Wystarczy cofnąć się kilka stron wstecz poczytać artykuły o rozbudowie BOK. Po trzecie i ostatnie - nikt nie przyjdzie na Dni Barlinka czy inna masową imprezę jeśli będą występowały tylko i wyłącznie lokalne zespoły. Komercja jest dla mas, więc tego my, zwykli szarzy ludzie potrzebujemy. Odskoczni od codzienności a nie w kółko i na okrągło nasze lokalne zespoły. A jeśli masz ochotę pograć to podejdź do BOK po remoncie, z pewnością nikt Cię stamtąd nie wyrzuci. Przecież nawet teraz na sali widowiskowej mają próby zespoły, które nie mają gdzie się podziać.
 
z Barlinka
7. 30-01-2011
 
do Kriss31
Jeśli nie znamy obcych słów to używajmy własnych,unikniemy błędów. 
A propos /wym.a propo/,,co do,w zwiazku z,w odniesieniu do(tego,o czym była mowa),,
 
bez
8. 30-01-2011
 
PROPONUJĘ - o ile czasu nie zabraknie...
...REAKTYWOWAĆ graną na żywo muzykę wokalno - instrumentalną(rock,pop,hip-hop, r'n'roll, blues,rock'n'blues,jazz,dance) w Barlinku przy pomocy takiego narzędzia jak BOK. W końcu płacimy na nich podatki więć są jak d... od s... żeby w tym pomóc. Po co ma miasto płacić co roku dziesiątki tysięcy złotych na 2-3 godzinny spektakl gwiazd, kiedy to programu za połowę tego może mieć przez cały wieczór i noc dla swoich mieszkańców... 
Oczywiście trzeba poczekać na kompleksową odbudowę infrastuktury BOK która w tej chwili jest modernizowana - zejdzie do czerwca, lipca. Prawdopodobnie będzie nawet niewielkie studio filmowe, ale nie chcę krakać. Narazie muzyka. Chętnych młodych i starszych artystów proszę na kontakt mailowy: 
zespol_duo2005@wp.pl 
Może być wesoło. Przewidywalny termin koordynacji ewentualnych działań: kwiecień. 
A wszystko po to by nasze miasto nie zaschło w zasychającym betonie codziennej monotonii :) 
Pozdrawiam FOrumowiczów :zzz :zzz  
ps. Barlinek - mój wybór :)
 
Kriss31
9. 29-01-2011
 
Kulturo...ech kulturo nasza...
Aby zniszczyć jakiekolwiek państwo zawsze uderzano w kulturę i ludzi kultury, potem nauczycieli, naukowców, kler itp,itd...Przypomnijmy sobie II wojnę światową, tak właśnie było. Na kulturze nie powinno się oszczędzać, tym bardziej, że Barlinek również był znany nie tylko w regionie z ciekawych, ważnych i częstych imprez. Imprezy te przyciągały ludzi z wielu zakątków kraju i nie tylko.Jeżeli imprezy "upadną" to ucierpimy na tym wszyscy. Spadnie ilość turystów a co za tym idzie napływ gotówki do kasy miasta i gminy. Ucierpią hotelarze,sklepikarze,ludzie związani z turystyką, sportem. O naszym mieście będzie się mniej mówić, a szkoda. Tu jest wielki potencjał. Na naszym terenie jest wielu młodych, zdolnych ludzi,którzy lubią i potrafią coś zrobić i robią wiele dobrego co widać i słychać w mediach. Przemyślmy to wszyscy...Nie pozwólmy zgasić w nas tego co najlepsze...
 
romper
10. 29-01-2011
 
Zażalenie...
Takich mamy radnych jakich sobie wybraliśmy...Zażalenie do samych siebie, albo do Pana Boga...
 
sempan


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.