barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
X SESJA Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
06.09.2011.

Image
X SESJA Rady Miejskiej
Dnia 31 sierpnia 2011 odbyła się X Sesja Rady Miejskiej w Barlinku. Budynek OPS prawdopodobnie już po raz ostatni gościł radnych, gdyż sesja wrześniowa zaplanowana jest już w nowej sali posiedzeń znajdującej się w budynku BOK na ulicy Podwale 9.

Image video 

Najważniejszymi punktami porządku obrad były:
Zapytania i wolne wnioski:
- Radny Grzegorz Zieliński wnioskował o systematyczne wykonywanie przeglądów przeciwpożarowych w budynkach mieszkalnych i zabudowaniach gospodarczych należących do Gminy (temat był Radnemu szczególnie bliski po niedawnym pożarze).
- Eugeniusz Trafalski wnioskował o poprawę stanu technicznego drogi między Równem i Laskówkiem oraz drogi w Osinie. Publicznie podziękował również zespołowi Barlinek-Uśmiechy za wspaniałą promocję miasta we francuskim mieście partnerskim Courrieres.
- Radna Maria Piotrowska poruszyła temat schroniska i bezdomności zwierząt oraz zwróciła uwagę na prawie całkowitą bezczynność policji barlineckiej w kierunku likwidacji miejsc nocnych libacji w okolicach murów obronnych w pobliżu Delty Młynówki.

REKLAMA

- Radny Cezary Michalak pytał o dalsze losy skate-parku oraz o rozliczenia finansowe między BOK i Wiatrakami
- Radny Zbigniew Blezień wnioskował o usunięcie konarów znad drogi Barlinek-Krzynka oraz ulicy Podgórnej, gdzie ruch ciężarówek od strony ulicy Szosowej odbywa się środkiem jezdni na skutek nisko wiszących gałęzi.
- Radny Mariusz Maciejewski wnioskował o ustawienie kilku ławek wzdłuż ulicy Kombatantów, pytał o kroki w sprawie powstrzymania emisji trujących gazów docierających na osiedle Górny Taras, rekultywację terenów po nieczynnej kopalni kruszywa w Krzynce oraz o stan procesu odbudowy spalonej hali sportowej i jej zadaszenia przed zimą.
- Lidia Bilska wnioskowała o przeniesienie lokalu wyborczego w Osinie z Domu Samopomocy do świetlicy wiejskiej oraz o dokończenie drogi do Janowa.
- Monika Jagiełło-Triff w imieniu rodziców dzieci przedszkolnych pytała o podstawy wyliczenia stawek opłat za przedszkole, koszty działalności przedszkoli, sposobu naliczania czasu ponad bezpłatne 5 godzin i monitorowania tych godzin.

Image

Odpowiedzi Burmistrza Barlinka:
- przeglądy przeciwpożarowe są wykonywane, ale w najbliższym czasie zostaną rozszerzone
- planowane jest zorganizowanie tzw. punktu przytuliskowego dla zwierząt na ulicy Św.Bonifacego, schronisko być może powstanie jako inicjatywa prywatna
- skate park z uwagi na zużycie urządzeń został zlikwidowany lecz temat organizacji takiego miejsca dla młodzieży jest otwarty
- Teatr Wiatrak działał w ramach BOK i tu nie ma żadnych zaległych należności, a ze stowarzyszeniem, w ramach którego teatr kontynuuje działalność BOK nie ma żadnych umów i kontraktów.
- przycięcie gałęzi na ulicy Podgórnej będzie realizowała Gmina, droga do Krzynki – wniosek zostanie skierowany do właściciela drogi
- ustawienie ławek Burmistrz uznał za zasadne
- zadymianie osiedla Górny Taras – według oświadczeń kierownictwa firmy HACON oraz przygotowanych dokumentów, przygotowywana jest inwestycja polegająca na modernizacji cyklu produkcyjnego. Realizacja planowana jest w okresie styczeń-czerwiec 2012r. Gmina stara się monitorować sytuację zadymiania i po ostatnim weekendzie samodzielnie wykonała zgłoszenie do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska
- teren pokopalniany według gminy nie jest należycie zrekultywowany i gmina odmawia jego przejęcia w obecnym stanie. Gmina Barlinek jest natomiast poszkodowana przez decyzje Starostwa Powiatowego, które wydało decyzję o przekwalifikowaniu terenów pokopalnianych z przemysłowych na rolne, na skutek czego znacznie zmniejszył się podatek gruntowy należny gminie. W tej sprawie zgłoszono nawet wniosek do prokuratury w sprawie próby wyłudzenia środków.
- odbudowa hali przy ulicy Gorzowskiej – trwa przepisywanie pozwolenia na budowę na dzierżawcę i jest na etapie uprawomocniania się.
- droga do Janowa nie wymaga dostawiania nowych znaków według przepisów i gmina nie planuje oświetlania dróg poza terenami zabudowanymi
- koszty opłat za przedszkole zostały skalkulowane na poziomie dotychczasowym, lecz ustawodawca wymusił zmiany w przepisach i jesteśmy zmuszeni przyjąć jakiś system rozliczeń. Generalnie powinniśmy przyjmować zasadę, że płaci ten, kto korzysta i opłaty powinny wynikać z analizy kosztów. Czy gminę stać na dopłacanie do przedszkoli? Niektóre gminy stać na stosowanie niskich stawek, a w niektórych robi się to z powodów politycznych. Obciążani są wtedy wszyscy mieszkańcy gminy.

W punkcie 6 porządku obrad głos zabrał Radny Stankiewicz, który zachęcał do zastanowienia się w przyszłości nad powołaniem Straży Miejskiej. Radna Kasperkiewicz powątpiewała w jakość sprawozdania nt. bezpieczeństwa, gdyż jej zdaniem statystyka związana z narkomanią jest niewiarygodna. Radny Dariusz Zieliński zadał pytanie o skuteczność monitoringu, a Radny Eugeniusz Trafalski pytał o udział policji w akcjach antykłusowniczych.

Odpowiedzi komendanta policji.

W punkcie 10, który dotyczył odpłatności za świadczenia przedszkolne ustalono, że stawka opłat będzie wynosiła 2,90 zł za godzinę. Dyskusję i głosowanie przedstawiamy w relacji wideo.

W 16 punkcie porządku obrad Rada podjęła uchwałę związana ze zmiana budżetu podyktowaną zwiększonymi wydatkami na stację wodociągową w Moczydle oraz wykonaniem około 200m dywanika asfaltowego na ulicy Sportowej.

Realizując 20 punkt porządku obrad RM powołała zespół opiniujący kandydatów na ławników do Sądu Powiatowego w Myśliborzu. W skład zespołu weszło pięciu radnych: M.Maciejewski, P.Lewczuk, E.Trafalski, A.Kowalewska, K.Sikorski.

Image


Odsłon: 2910 | Drukuj

Bądź pierwszym który skomentuje

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.