barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Relacja z XI Sesji Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
10.10.2011.

Image
Relacja z XI Sesji RM
Dnia 29 września 2011 roku odbyła się XI Sesja RM Barlinka. Sesja odbyła się w oddanym niedawno do użytku (po remoncie kapitalnym) budynku Barlineckiego Ośrodka Kultury.

Image video  

Do najciekawszych punktów tej sesji należały:

Zapytania i wolne wnioski

- Radna Teresa Pietrasik wnioskowała o przyspieszenie remontu drogi do Brunek z uwagi na nadchodzącą zimę oraz o przekazanie placu z budynkiem po hydroforni na cel społeczny – plac zabaw i świetlicę dla mieszkańców wioski.

- Radny Paweł Lewczuk pytał o sprawę remontu ulicy Długiej i dojazdu do garaży, wnioskował o instalację lamp w parku przy ulicy Gorzowskiej, wnioskował o wywarcie nacisku przez Zarząd Gminy na zarządcę drogi wojewódzkiej w celu dokończenia chodnika przy ulicy Gorzowskiej oraz wnioskował o egzekwowanie utrzymania czystości na terenach potartacznych przez aktualnego dzierżawcę. Radny pytał też o to, co stoi na przeszkodzie aby zacząć remont hali przy ulicy Gorzowskiej 78.

- Radny Eugeniusz Trafalski postawił wniosek aby w budżecie na 2012 roku zaplanować ustawienie lamp w miejscowościach Ożar i Równo oraz pytał o naprawę drogi w miejscowości Ożar.

- Radny Zbigniew Blezień wnioskował o naprawę nawierzchni ulicy Matejki (powstają tam ogromne kałuże) oraz o ujęcie w budżecie 2012 r. remontu kanalizacji ulicy Kossaka i nawierzchni ulicy Przemysłowej (wystające studzienki).

REKLAMA


- Radny Grzegorz Zieliński złożył wniosek o przeanalizowanie rozmieszczenia pojemników do segregacji odpadów, szczególnie na terenach wiejskich i zwrócenie uwagi na utrzymanie czystości w ich pobliżu, zaplanowanie w budżecie 2012 r. zakupu pojemników na odchody zwierzęce oraz remont chodnika przy ulicy Podgórnej. Wnioskował również o zamontowanie na osiedlu Górny Taras tablicy ogłoszeniowej.

- Radny Romuald Romaniuk wnioskował o organizację cyklicznej zbiórki odpadów gabarytowych z sołectw Gminy Barlinek, gdyż dla mieszkańców wywóz takich rzeczy do PGK Barlinek stanowi często niemały problem.

- Radna Alicja Kowalewska pytała termin przeniesienia do budynku ECS na ul. Leśną organizacji i stowarzyszeń, które obecnie mają siedziby w Ośrodku Pomocy Społecznej. Pytanie uzasadniała rosnącymi potrzebami lokalowymi ośrodka, na który przepisy nakładają nowe zadania.

- Radny Cezary Michalak ustosunkował się do pisma otrzymanego od rodziców dzieci przedszkolnych. Rodzice zwrócili się do Komisji Oświaty z prośbą o doprecyzowanie czasu przyjęcia i odbioru dzieci z przedszkola.

- Radna Maria Piotrowska wnioskowała o zabezpieczenie środków z budżetu oraz określenie terminu zabezpieczenia przed zalewaniem podwórka przy ulicy Długiej 8a. Złożyła również wniosek o zaplanowanie w przyszłorocznym budżecie remontu ulicy Sienkiewicza – ulicy dojazdowej do nowobudowanej siedziby „BRATKA”, którą będą poruszać się osoby na wózkach, a obecnie jest ona w złym stanie technicznym. - Radna Elżbieta Kasperkiewicz złożyła wniosek o oddzielenie żywopłotem placu zabaw w parku przy ulicy Gorzowskiej od drogi, którą poruszają się kondukty żałobne z kaplicy cmentarnej w kierunku cmentarza. Prosiła również o upublicznienie informacji prawnych i sposobów postępowania w sytuacjach nękania (szczególnie młodych ludzi) przez inne osoby. Wniosek uzasadniła faktem, że barlinecka komenda jednego dnia odmówiła przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie i przesłuchania w sprawie stalkingu, nękania i pomówień, a następnego skierowała poszkodowaną do komendy w Myśliborzu.

- Lidia Bilska zwróciła uwagę na brak kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów w Janowie.

- Mirosław Przyborowski zwrócił uwagę na planowane przeniesienie oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa z Myśliborza do Pyrzyc (temat ważny dla mieszkańców wsi), dostosowanie do potrzeb pojemników na odpady segregowane, które nie pozwalają na włożenie np. słoika. 

Odpowiedzi Pani Burmistrz publikujemy w formie filmowej:

 

Punkt 6 porządku obrad przewidywał informację nt. działalności spółek gminnych. Stosowne dokumenty pokazują następujące dane za 2010 rok:
- PGK Sp. z o.o.: zysk brutto 70.878,27 zł (zatrudnienie 37,6 etatu)
- PWK Płonia Sp. z o.o.: zysk brutto 331.928,70 zł (zatrudnienie 38,6 etatu)
- PEC Sp. z o.o.: wynik brutto 804 tyś zł (zatrudnienie 21 osób)
- BTBS Sp. z o.o.:zysk brutto 295.120,47 zł (zatrudnienia nie podano)
Dla zainteresowanych mieszkańców zasobów administrowanych przez BTBS Sp. z o.o. przedstawiamy wykaz remontów (pdf) wykonanych przez przedsiębiorstwo w 2010 roku. 

Punkt 7 porządku obrad – Informacja nt. utrzymania czystości i porządku w Gminie Barlinek również nie był dyskutowany podczas sesji. Ponieważ zawarte w nim przez Burmistrza propozycje zwiększenia efektywności utrzymania czystości są odpowiedzią na pojawiające się na naszym portalu komentarze związane z zaśmiecaniem miasta, przedstawiamy sprawozdanie (pdf).

Podczas omawiania punktu 8 -Sytuacja życiowa i problemy ludzi starszych, głos zabrała prezes barlineckiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Romualda Mironiuk – Makowska. Wspominała ona o potrzebach ludzi starszych (jak choćby brak w Barlinku geriatry, potrzeby opiekuńcze) oraz o wszelkich formach aktywności jakich starają się one chwytać. Z informacji pisemnych wiemy, że w wieku poprodukcyjnym mamy w gminie 2732 osoby!

Od Redakcji: Cytuję wypowiedź (z pamięci) Pana Piotra Kowalskiego – entuzjasty i trenera Nordic Walking z prelekcji w Barlinku: „…Kiedy lekarze zamiast pigułek zaczną wypisywać recepty na kijki, będziemy zdrowsi i aktywniejsi do później starości…” . Powtarzamy więc za panem Piotrem: Kiedy lekarze docenią ruch?

W kolejnych punktach porządku obrad przyjęto propozycje zmian budżetowych dotyczących dofinansowania remontu dachu naszego największego zabytku oraz konserwacji monitoringu miejskiego, wybrano ławników do Sądu Powiatowego w Myśliborzu (Panie Iwona Sylwia Chmura, Beata Heyser, Dominika Jadwiga Ściesiek), wyrażono zgodę na wejście w porozumienie z sąsiednimi gminami w celu ułatwienia negocjacji i uzyskania niższych cen na energię elektryczną.

MIKA

Foto: Jacek Słomka

Image


Odsłon: 3944 | Drukuj

Komentarze (8)
1. 12-10-2011
 
Czarus czarusiem i odwrotnie...
ale nie rozumię w czym i gdzie problem. Przedszkole nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim słyży RODZICOM. To rodzice, a nie referat, komisja lub też woźny magistratu, winni określić regulamin funcjonowania tej jednostki. Regulamin dla wszystkich jednoznczny i bez niedomówień. Nos dla tabakiery, czy tabakierka do kichola? Zabierzecie swe dzieci z przechowalni, instytucja przestanie mieć racji bytu. ZNIKNIE wraz z chorymi układami.
 
Marceli
2. 11-10-2011
 
POPIERAM
JanuszO23 popieram cię w 100% a nawet w 200%. Dwulicowy koleś z tego bezradnego.
 
ODKRYWCA
3. 11-10-2011
 
Brawo Czaruś!!!
Dosłownie wstyd mi za samego siebie, że oddałem na Ciebie wraz z rodziną drogocenny głos!!! Jesteś zwykłym dwulicowcem mającym swój elektorat w głębokim poszanowaniu. Ale niemartw się ta kadencja minie a ja dopilnuję żebyś drugiej szansy nie miał! Powiedz jak można mydlić oczy ludziom mówiąc im co innego niż swoim "kolegom" na posiedzeni rady? TOTALNY OBCIACH! Z resztą jak widać na filmiku oni też Cię mają w głębokim poszanowaniu. Dla nich jesteś zwykłym pionkiem do kopania w 4 litery.null
 
JanuszO73
4. 11-10-2011
 
świetlica w Moczkowie?
Czy tak bardzo konieczna jest druga świetlica w Moczkowie głównie na prywatne imprezy dla rodziny radnej ??? 
A nawiasem mówiąc jak obserwuję odprowadzanie uczniów do autobusu przez żującego gumę męża radnej to krew mnie zalewa.I pytanie jakie ten pan ma do tego uprawnienia?
 
eustachy
5. 10-10-2011
 
a moze.....
do remontu ulica szpitalna 'od ronda do przedszkola i droga glowna przez miasto; ??
 
barlinekkk
6. 10-10-2011
 
tereny potartaczne...
niepokojące jest w wypowiiedzi Pani Burmistrz brak rozeznania, komu Urzad Miasta (nota bene sama Pani Burmistrz)wydzierżawił te tereny.Nie pamięta nazwy spółki sic.i ich współwłaściciela!Mieszkańcy naszego miasta chcieli by wiedzieć na koga tak "skutecznie"Urząd "wywiera naciski".Bo rezultaty tych nacisków są mierne.
 
najek
7. 10-10-2011
 
e tam prroblem - dla nich go nie ma - do
po prostu znów przykład ignorancji wobec mieszkańców. odpowiedz miała paść na tej sesji co była teraz. Czy powraca stara metoda odwlekania problemów?... można też zwalić na sklerozę... jeśli tak to proponuję tak: przed wyborami, każdy kandydat musi przejść test na zdolność zapamiętywania(przynajmniej takich ważnych problemów społeczeństwa jak problemy tych najmłodszych a co się z tym wiąże z ich rodzicami)
 
Kriss30
8. 10-10-2011
 
przedszkolaki
Dalej nie wiemy czy czas przyjęcia dziecka do przedszkola np za 15 min 8 (7:45)zaliczany jest jako całą godzinę wstecz , czy liczony jest od godz.8:00 i tak samo odbiór czy jak odbieram dziecko od 13:00 - 13:15 to czas pobytu liczony jest do 14 tej? Czy tak trudno odpowiedzieć radnym na ten wniosek rodziców?
 
Alojzy

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.