barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Latarnie czy słupy ogłoszeniowe? Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
26.11.2011.

Image
Latarnie czy słupy ogłoszeniowe?
Spacerując po naszym mieście trudno nie zauważyć oszpeconych słupów latarni i znajdujących się w podobnym stanie słupów energetycznych. Praktycznie każdy słup w centrum Barlinka ma naklejone kilka lub kilkanaście reklam lub ogłoszeń.

Image foto

Zapewne ogłoszeniodawcy posiadają (choć to nie jest pewne) zgodę właściciela (ENEA) na taki proceder, więc wszystko jest w porządku od strony prawnej. Problemem mieszkańców jest natomiast wygląd słupów. Są one wyjątkowo nieestetyczne na skutek nie usuwania starych ogłoszeń i zniszczonej farby.

Czy jest sposób na powstrzymanie przemiany latarni na słupy ogłoszeniowe? Z jednej strony właściciel (ENEA) powinien zadbać o malowanie i estetyczny wygląd swojej własności, a z drugiej sami ogłoszeniodawcy mogliby o tą estetykę zadbać. Czy ten apel przyniesie skutek?... Zobaczymy.

REKLAMA

Kontynuując temat warto zauważyć, że jest kilka miejsc szczególnie lubianych przez rozklejających plakaty. Jedno z nich, dawniej kiosk owocowo-warzywny Pana Pieńkowskiego, szczególnie rzuca się w oczy na skutek ilości naklejonych reklam. Znacznie mniejszą popularnością (miejsce mniej uczęszczane) cieszy się niedoszły „Autosalon” przy ulicy Gorzowskiej. Zachęcamy właścicieli do pobierania opłat i estetycznego prowadzenia swoich „zasobów ogłoszeniowych”.

Na szczęście już zniknęły plakaty wyborcze jednej z kandydatek do Sejmu RP wiszące na długim zakręcie przy ulicy Gorzowskiej. Przypominamy, że ustawowy termin usunięcia plakatów minął 9 listopada, więc komitet wyborczy spóźnił się o dwa tygodnie.


Odsłon: 3306 | Drukuj

Komentarze (10)
1. 30-11-2011
 
Byly sklep P.Pienkowskiego jest w oplakanym stanie juz od dawna. Szpeci,ktos powinien sie tym zając. 
Ale skoro zajmnie sie tym KTOS,to tak naprawde nie zrobi z tym nic NIKT.
 
110666
2. 28-11-2011
 
zdziwony
Wolna amerykanka przejawiana w tym, że jest syf z miejscami parkingowymi? To nie lepiej dołożyć funduszy policji? Otwarcie i utrzymanie straży miejskiej to dość poważny koszt, a nie wiem czy wiesz, ale budżet gminy nie jest w najlepszej kondycji.
 
4tom
3. 28-11-2011
 
Straż Miejska
I tu właśnie z przedmówcą się nie zgodzę. Straż Miejska jest właśnie potrzebna, ponieważ jest zbyt duży syf i wolna amerykanka. Boimy się egzekwowania przepisów? A po drugie Miasto miałoby dodatkowo pieniądze.
 
zdziwiony
4. 27-11-2011
 
markuskuba
Uwierz mi, że nie chcesz straży miejskiej. Nie dość, że porządek na słupach by pod nich nie podlegał to czepialiby się dodatkowo wielu innych rzeczy, które szkodliwe są zazwyczaj tylko w przepisach.
 
4tom
5. 26-11-2011
 
Więcej Tablic !!!
A gdzie niby mieszkańcy mają wieszać te ogłoszenia ? Była duża tablica koło GS i została wykopana . Tak naprawdę to tylko została tablica w Netto . To chyba trochę za mało ja k na całe miasto Barlinek . W Dębnie takich tablic i to dużych jest 4-5 usadowionych w różnych punktach przy głównych ulicach i nikomu to nie przeszkadza , bo wyglądają jak należy i wszyscy są zadowoleni . Może gmina lub PGK pomysleli by o takich tablicach i w naszym mieście .
 
archi677
6. 26-11-2011
 
ogloszenia
bo nikt za to nie odpowiada,naklejanie gdzie sie chce i kiedy sie chce .nikt nie pilnuje tego .gdzie straż miejska .lepiej kupic sobie kawe w urzedzie jak zatrudnic pare osob do takich rzeczy
 
markuskuba
7. 26-11-2011
 
ogloszenia
no właśnie plakatów wyborczych to już nie ma komu sprzątnąć????
 
beciak
8. 26-11-2011
 
ruina.
a może by tak zainteresować się tym ' kioskiem owocowo warzywnym ", który szpeci przy głównej ulicy ?
 
malinkowata
9. 26-11-2011
 
ruina.
Widzę ,że nie ma już tematów do pisania i opowiadania o tym co ciekawego dzieje się w bku. :x
 
dana
10. 26-11-2011
 
...
Według ustawy o ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu, komitety muszą usunąć z ulic plakaty, hasła i ogłoszenia w ciągu 30 dni od daty wyborów a komitet wyborczy Pani Pańki o tym zapomniał? Gmina może posprzątać na jego koszt. 
art. 90 pkt. 7 i 8 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. o Ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
 
levix

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.