barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
15.12.2011.

Image
Nadzwyczajna Sesja RM
Zastanawiamy się, czy społeczeństwo ma jeszcze głos w ważnych dla niego sprawach? Docierające do nas, obywateli, informacje nie napawają optymizmem. Wygląda na to, że nasz głos jest potrzebny jedynie przy urnie, gdzie nasza rola się kończy. Dalej już odbywa się tylko podział stołków i pieniędzy, a im dalej od wyborcy, tym bardziej bezkarne wydaje się ich trwonienie.

Jak wiele złych decyzji trzeba podjąć aby zostać odwołanym ze stanowiska np. Starosty czy członka Zarządu Powiatu? Takiej wykładni brak - jedynie prawomocny wyrok sądu mógłby być tego przyczyną. Wydanie kilkuset tysięcy (gruntowny remont budynku Domu Dziecka) czy kilkunastu milionów (na własny budynek Starostwa) zawsze można jakoś uzasadnić, a potem z "wyższych przyczyn" zlikwidować coś innego i przetrwać na stanowisku kolejny rok...

Najbliższa Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej będzie okazją do dyskusji na najważniejsze obecnie tematy. Miejmy nadzieję, że przedstawiciele Barlinka w Radzie Powiatu, a przede wszystkim Zarządzie Powiatu znajdą czas, wezmą udział w posiedzeniu i odpowiedzą na stawiane zarzuty.

MIKA

REKLAMA

Rada Miejska w Barlinku podaje do wiadomości
że w dniu 20 grudnia 2011 r. o godz. 15.00
w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury w Barlinku przy ul. Podwale 9
odbędzie się

XIV Nadzwyczajna SESJA RADY MIEJSKIEJ

PORZĄDEK OBRAD OBEJMUJE:
1) Otwarcie.
2) Dyskusja nad projektami uchwał Rady Powiatu Myśliborskiego dotyczących:
- rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Barlinku
- zamiaru włączenia Technikum Ekonomicznego, Technikum Hotelarstwa, Technikum Handlowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
- zamiaru likwidacji Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Barlinku.
3) Dyskusja na temat podjętej Uchwały Rady Powiatu Myśliborskiego w sprawie połączenia placówek opiekuńczo – wychowawczych funkcjonujących na terenie Powiatu Myśliborskiego w placówkę wielofunkcyjną o nazwie „Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych”, oraz decyzji dot. zawieszenia z dniem 31.12.2011 r. działalności Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
4) Zamknięcie obrad.

RADA ZAPRASZA ZAINTERESOWANYCH DO UDZIAŁU W OBRADACH

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
W BARLINKU
mgr Dariusz Zieliński

***

NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE KOMISJI OŚWIATY, KULTURY,
ZDROWIA I PRAWORZĄDNOŚCI RADY MIASTA

Znaczne zaniepokojenie w środowisku wywołały informacje, które dotarły do mieszkańców naszego miasta o podjęciu uchwały przez Radę Powiatu Myśliborskiego dotyczącej połączenia Domu Dziecka w Barlinku z Domem Dziecka w Dębnie, co w konsekwencji ma prowadzić do likwidacji placówki w Barlinku, zawieszenie z dniem 31.12.2011r. decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego działalności Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa, trwające prace nad projektami uchwał Rady Powiatu dotyczącymi zamiaru likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Barlinku w celu włączenie tej szkoły do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku oraz likwidacji Ogniska Pracy Pozaszkolnej w ramach, którego działa Zespół Dziecęcy „Formacja Słońce”. Mając na uwadze ograniczenie ujemnych skutków podjętych i planowanych decyzji dla mieszkańców naszego miasta, postanowiłem zwołać w dniu 14.12.2011r. nadzwyczajne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Praworządności.

Komisja w trakcie obrad wyraziła zaniepokojenie zaistniałą sytuacją, ponieważ podjęte i planowane decyzje przez Radę Powiatu Myśliborskiego i inne organy, dotyczące mieszkańców naszej gminy, mogą spowodować utratę miejsc pracy, zubożenie oferty edukacyjnej, ograniczenie ilości oddawanej krwi w przypadku zawieszenia lub likwidacji istniejącego punktu krwiodawstwa a likwidacja Ogniska Pracy Pozaszkolnej w ramach którego działa  „Formacja Słońce” może zaprzepaścić wieloletni dorobek tego zespołu.

Komisja nie kwestionuje podjętych decyzji ponieważ nie leżą one w jej kompetencjach, natomiast wnioskuje o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Barlinka w celu otworzenia dyskusji i wysłuchania propozycji rozwiązań ograniczających skutki podjętych decyzji dla pracowników, młodzieży i mieszkańców Barlinka.


Z poważaniem
Przewodniczący Komisji Oświaty,
Kultury, Zdrowia i Praworządności
Cezary Michalak


Odsłon: 4131 | Drukuj

Komentarze (6)
1. 19-12-2011
 
bajbuza ma racje
odblokować komentarze pod listem Słonecznej Gromady. Jeżeli treść niesie zwroty obraźliwe, niecenzuralne - ocenzurować, ale nie kasować. Kolejny raz redaktor portalu kasuje wredne, jątrzące wypowiedzi czytelników. A to pani Liśkiewicz miała zastrzeżenia, gdy prezentowała swój dorobek, teraz pani Czerwińskiej nie pasują wstręty...do jej wojaży. Cenzurować TAK, kasować NIE. Oznaczyć TAK, zapomnieć NIE.
 
Marceli
2. 19-12-2011
 
bajbuza ma racje
Zachwiala sie polityczna pozycja a potyry??? 
Czy dlatego zostaly zablokowane komentarze odnosnie Ogniska Pracy Pozaszkolnej???? - Formacji Slonce
 
bajbuza
3. 18-12-2011
 
bajbuza ma racje
Nie Rozumiem Tego Czego Ta Nadzwyczajna Sesja Rady Jest W Panoramie A Nie Jak Na przykład w Innym Miejscu Jak Do Tej Pory Chyba Ktoś Chcę Zrobić Teatr A Nie Rozmawiać Merytorycznie O Sprawię :grin
 
strychal86
4. 16-12-2011
 
Sesja
Ciekawe, kto z zarządu powiatu pojawi się na sesji? Może pan starosta? Starosta, nie jego zastępca.
 
JoannaR
5. 15-12-2011
 
...
Ale zdanie końcowe musiało pokazać, że jednak nie chcecie nam pomóc! Bo jak zwykle nie leży to w waszych kompetencjach...
 
ekonomik...
6. 15-12-2011
 
czyżbyśmy zawyli z bólu i rozpaczy??
No i popatrz drogi Kaziu, nasza rada też chce mieć głos w sprawie. Czyżby nic nie wiedziała o niecnych zakusach wrogiego organu? Nikt radnych nie informował o planowanym gwałcie?? Ok, teraz, w imie tozsamości lokalnej, czas na tupanie i kąsanie. Do dzieła, mości radni, abyście znowu nie byli bezradni
 
Marceli

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.