barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
XIV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
20.12.2011.

Image
XIV Nadzwyczajna Sesja RM
20 grudnia 2011 roku w sali widowiskowej BOK odbyła się XIV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Sesja została zwołana w trybie pilnym w celu omówienia projektów uchwał Rady Powiatu, dotyczących bezpośrednio naszego miasta.

Image foto Image video

Sesja odbywała się według następujacego porządku obrad:
1) Otwarcie.
2) Dyskusja nad projektami uchwał Rady Powiatu Myśliborskiego dotyczących:
- rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Barlinku
- zamiaru włączenia Technikum Ekonomicznego, Technikum Hotelarstwa, Technikum Handlowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku
- zamiaru likwidacji Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Barlinku.
3) Dyskusja na temat podjętej Uchwały Rady Powiatu Myśliborskiego w sprawie połączenia placówek opiekuńczo - wychowawczych funkcjonujących na terenie Powiatu Myśliborskiego w placówkę wielofunkcyjną o nazwie „Powiatowy Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych", oraz decyzji dot. zawieszenia z dniem 31.12.2011 r. działalności Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
4) Uchwała w sprawie stanowiska Rady Miejskiej Barlinka w kwestii reorganizacji i likwidacji instytucji Powiatu Myśliborskiego funkcjonujących na terenie Gminy Barlinek
5) Zamknięcie obrad.

REKLAMA

Podczas dyskusji mówcy jednoznacznie wypowiadali się negatywnie zarówno na temat samych projektów uchwał przedłożonych przez Zarząd na Sesję Rady Powiatu, jak również na temat braku wcześniejszych konsultacji tych projektów z samorządem gminnym, instytucjami, których projekty dotyczą i mieszkańcami. Wiele wątpliwości budziły lakoniczne uzasadnienia projektów uchwał. Zdecydowanie negatywny oddźwięk miał fakt, że mimo zaproszenia, żaden z członków Zarządu Powiatu Myśliborskiego nie przybył na Nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej Barlinka. Szkoda, że ani starosta Arkadiusz Mazepa, ani tym bardziej wicestarosta Andrzej Potyra i Andrzej Rudnicki (członek zarządu) nie przybyli przedstawić motywów swego postępowania w tak ważnych dla wyborców sprawach.

Pozostali Radni Powiatowi z naszego okręgu wyborczego w osobach: Alina Sznabowicz, Ryszard Wiśniak i Cezary Krzyżanowski w swoich wystąpieniach zadeklarowali, że ich głosy będą zdecydowanie przeciw propozycjom uchwał. Pani Alina Sznabowicz poinformowała, że otrzymała ustną informację od Pana Wicestarosty o wycofaniu uchwały z dotyczącej Formacji Słońce z porządku obrad sesji Rady Powiatu. Dowiedzieliśmy się natomiast, że w ramach oszczędności jest również brana pod uwagę likwidacja filii Powiatowego Urzędu Pracy w Barlinku.

W dyskusji głos zabierali Radni Miejscy, Radni Powiatowi, Burmistrz Barlinka, Pani Katarzyna Czerwińska – Formacja Słońce, Kierownicy Wydziałów Starostwa oraz mieszkańcy Barlinka.

Poniżej przedstawiamy fragmenty wypowiedzi:

Radny Miejski Zbigniew Blezień

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski

Radny Powiatowy Cezary Krzyżanowski
Dyrektor Ogniska Katarzyna Czerwińska

Radny Powiatowy Ryszard Wiśniak

Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski

Na wniosek radnego Łukasza Stankiewicza reprezentującego klub radnych „Samorząd Razem” Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie stanowiska Rady Miejskiej Barlinka w kwestii reorganizacji i likwidacji instytucji Powiatu Myśliborskiego funkcjonujących na terenie Gminy Barlinek.

MIKA

Foto: Marek Kupczyński

Image

Image

Na prośbę użytkownika "DAN24" uzupełniliśmy artykuł.
"Równi i równiejsi
Widzę, że na tym forum przytoczono tylko niektóre przemówienia i to niekoniecznie te najważniejsze. Chwalicie radnego Maciejewskiego i słusznie, ale na tej sesji naprawdę dobre przemówienia miał nie tylko on np. radny Michalak także wygłosił przemowę, w której pokazał, że nie boi się, że kogoś urazi i powiedział to o czym my wszyscy myślimy i piszemy na tym forum. Być może dla kogoś było to niewygodne i dlatego nie ma treści tego przemówienia w tym artykule, ale mam nadzieję, że tak nie jest i pojawią się tutaj te i wszystkie inne przemówienia z sesji, przynajmniej w formie pisemnej."

Protokoły z Sesji Rady Miejskiej dostępne są na stronire BIP. Zachęcamy do lektury.
Nadzwyczajna sesja RM trwała 3 godziny i 25 min.

Radny Miejski Cezary Michalak


Odsłon: 4891 | Drukuj

Komentarze (13)
1. 22-12-2011
 
...
Naprawdę źle ci się wydaje, czy naprawdę jeśli ktoś pochwali radnego to od razu znaczy, że jest to on, ktoś z jego rodziny, znajomych, albo Bóg wie kto jeszcze. Po prostu to przemówienie zapadło mi w pamięci, a szczególnie końcowe stwierdzenie doskonale oddające położenie Barlinka - ożywienie w Barlinku nadejdzie, gdy pracę straci obecny starosta. Jednak było jeszcze wiele innych przemówień o których w artykule ani słowa co mnie zdziwiło, bo zawsze publikowaliście co który radny zgłosił i powiedział na sesji, a teraz tego zabrakło. Poza tym na jakiej podstawie mamy oceniać radnych - słów i czynów. Nie znam osobiście radnego Michalaka, ale tak się składa, że jest on radnym z mojego okręgu(być może dlatego zwróciłem szczególniejszą uwagę na jego przemowę)i chcę wiedzieć co ma do powiedzenia w tak ważnej dla nas sprawie. Dzisiaj jednak dowiedziałem się, że istnieje miejsce w którym są dostępne protokoły z sesji, na pewno będę tam zaglądał, choć wolałbym aby były one dostępne tutaj, bo w końcu jest to portal informacyjny.
 
DAN24
2. 22-12-2011
 
...
Coś mi się wydaje, że DAN24 i radny Cezary Michalak to dwa w jednym :p
 
IrKa
3. 21-12-2011
 
No to się dowiedziałem
Juliusz45 i pozostali. Czy wy naprawdę nie rozumiecie struktury i składowych płac? Jeżeli Pani Kasia mówi, że ma etat, to zakładając, że jest nauczycielem dyplomowanym ma około 2800 zł brutto plus dodatki (wysługa itp.) W Barlinku wielu nauczycieli ma o wiele więcej niż 1 etat. Trzynastkę mają wszyscy w budżetowce. Nie rozumiecie prostych spraw, czy jesteście po prostu złośliwi? 
 
Księgowe
 
guziec
4. 21-12-2011
 
sesja
sesja miała być dzien później - czy znane są wyniki?
 
Marceli
5. 21-12-2011
 
Równi i równiejsi
Widzę, że na tym forum przytoczono tylko niektóre przemówienia i to niekoniecznie te najważniejsze. Chwalicie radnego Maciejewskiego i słusznie, ale na tej sesji naprawdę dobre przemówienia miał nie tylko on np. radny Michalak także wygłosił przemowę, w której pokazał, że nie boi się, że kogoś urazi i powiedział to o czym my wszyscy myślimy i piszemy na tym forum. Być może dla kogoś było to niewygodne i dlatego nie ma treści tego przemówienia w tym artykule, ale mam nadzieję, że tak nie jest i pojawią się tutaj te i wszystkie inne przemówienia z sesji, przynajmniej w formie pisemnej.
 
DAN24
6. 21-12-2011
 
No ton sie dowiedzialem?
Ze pani Kasia to dyrektor wfirmie ,ktora sama siebie zatrudnia i ustalila sobie wynagrodzenie miesieczne w wys 10tys + 13 pensja przyznawana przez[tego niedopowiedzieli]DO RADNYCH POWIATU TROPIC TAKIE PATOLOGIE I LIKWIDOWAC {Nauczyciel 30lat pracy=1067zl emerytury]PANI Kasiu troche pokory,umiaru,wstydu.Aaaa morze tak musi byc i to nazywamy s SOLIDARNOSCIOM. :cry :grin :?
 
Juliusz45
7. 21-12-2011
 
maciejewski, super gość
....widac, że ma j...a :x
 
pipi102
8. 21-12-2011
 
Spokojnie...
- jest kilka ważnych składników funduszu płac np. składka zus, podatek, fundusz socjalny itp. 
- oprócz zatrudnienia na etatach są jeszcze umowy o dzieło, o których tu nikt nie wspomniał 
Trawi mnie ciekawość w sprawie wysokości czynszu za wynajem sali do ćwiczeń, który płaci Słoneczna, a trafia przecież z powrotem do Starostwa.  
Błędne koło...
 
MAX
9. 21-12-2011
 
policzcie sobie ile zarabia
Pani Kasia podała, ze na płace ponad 122 tysiące - w tym Jej pełen etat i 3 osoby na szczątkowych etatach:) 
MIESIĘCZNIE PONAD 10 TYSIĘCY na płace:) 
i na 13-stkę 9700 
 
utrzymać zespół i dać 15tysięcy na cały rok:)
 
aniabania
10. 21-12-2011
 
180 000 przesada!!!!
Dla porównania Usmiechy dostały 20 tys., Feeling - 15.000 Kluby wiejskie kazdy ok. 10.000 Sztorm ok 15.000 oczywiscie na cały rok. A Klub szachowy lasker 4.000!!! A Lubusz Barlinek z sukcesami które "zabijają" sukcesy Słonecznej Gromady" 10.tys. złotych Polskich!!!!!! A Pani ma 180 tys.!!!!!  
Moje zdanie : Zlikwidowac albo zmiejszyć budżeto 80%.  
 
PS. Trzeba troszke pochodzić po sponsorach popracować a nie tylko liczyć na drapane. Lezec do góry ...... i kasować niezłąpensujkę o której my wszyscy mozemy pomażyć. Niech Pani napisze ile Pani zarabia to taka tajemnica? Do roboty Pani Kasiu do roboty!!!!
 
ODKRYWCA


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.