barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
XVI Sesja Rady Miejskiej - diety radnych Drukuj Email
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
03.01.2012.

Image
XVI Sesja Rady Miejskiej
Dnia 30 grudnia 2011r odbyła się XVI Sesja Rady Miejskiej. Rozpoczęcie obrad zostało poprzedzone występem kolędników, którzy tradycyjnie w świąteczno-noworocznym czasie odwiedzają nie tylko nasze domostwa.

Image video 

Poniżej przedstawiamy najciekawsze punkty porządku obrad:
Pkt. 4 - Zapytania i wolne wnioski:
- Radny Eugeniusz Trafalski złożył wniosek o przeprowadzenie inspekcji drogi Równo-Spalonka-Laskówko oraz drogi do Rówienka, ponieważ mieszkańcy zgłaszają znaczne pogorszenie ich stanu po opadach. Radny przedstawił również propozycję aby znaleźć na terenie gminy miejsce na zbiórkę gruzu, który może w przyszłości wykorzystać do podbudowy dróg.
- Radna Teresa Pietrasik złożyła ponowny wniosek o podjęcie działań dotyczących budowy chodnika przy ulicy Gorzowskiej i Myśliborskiej.
- Radny Romuald Romaniuk również wystąpił z problemem drogowym – zwrócił uwagę na brak oznakowania przed zjazdem z drogi S3 w kierunku Barlinka i Lipian i poprosił o interwencję w tej sprawie.
- Mirosław Przyborowski zabrał głos w sprawie kształtowania dochodów i wydatków Gminy Barlinek. Porównał mianowicie budżet naszej gminy, wysokość podatków i wydatki gminy z innymi m.in. gminą Dębno. Zarzucił on brak w budżecie inwestycji na terenach wiejskich i zbyt wysoką w świetle przepisów wysokość diet Rady Miejskiej. Ponadto w nieco emocjonalnej wypowiedzi zarzucił kilku osobom pilnowanie partykularnych interesów, niegospodarność itp. 

Przytaczamy fragment wypowiedzi dotyczący diet radnych.

W punkcie 5 głos zabrał Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, który ustnie odpowiedział tylko na wniosek Radnego Romaniuka informując, że stosowny wniosek w sprawie tablic informacyjnych na S3 został złożony około miesiąca wcześniej, a na pozostałe zapytania odpowie pisemnie.

Kolejny punkt obrad – Uchwała w sprawie prognozy finansowej Gminy Barlinek na lata 2012-2023 wraz z autopoprawką została przyjęta jednogłośnie. Przy 14 głosach za i jednym przeciwnym przegłosowano również zmianę „Planu Rozwoju Lokalnego Miasta i Gminy Barlinek na lata 2007-2013”.

REKLAMA


W 9 punkcie porządku obrad radni zajęli się projektem budżetu Gminy Barlinek na 2012 rok. Projekt budżetu, który otrzymał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, przyjęto w stosunku głosów 13:0:1.

MIKA

Image


Odsłon: 5893 | Drukuj

Komentarze (22)
1. 16-01-2012
 
Trzeba zebrać podpisy...
...od mieszkańców Barlinka ws. przynajmniej 50% obniżki astronomicznych diet tutejszych radnych, dzięki czemu znajdą się zaraz pieniądze na Dom Dziecka i nie będzie mowy o skandalicznym wypędzaniu jego bezbronnych podopiecznych aż do Dębna.
 
ira.s
2. 07-01-2012
 
Trzeba zebrać podpisy...
A ja jestestem za tym żeby cały Ratusz zatrudnić przez firmę NOWY HORYZONT. Przecież w Ratuszu też należy szukać oszczędności.
 
zdziwiony
3. 05-01-2012
 
I co.BEDZIE LEPIEJ.
Pazernosc ludzka to normalnosc ale zeby az taka Przed wyborami obiecano ze po wyborach ma byc juz tak dobrze. I CO I co Ano obiecanki cacanki a .......radosc.
 
Juliusz45
4. 05-01-2012
 
Ja wierzę!
Wierzę,że radni sobie zmniejszą diety. Szkoda,że w radzie nie ma Pana Z SLD on kiedyś zaproponował dietę za 1 złotówkę. Myślę,że Radny MACIEJEWSKI zrobi porządek i utnie o połowę diety. Przecież jest to energiczny młody facet z ja..mi.Popieram tego radnego.
 
wolf126
5. 05-01-2012
 
1 wiek
...jak to szybko przeleciaBo... 
Nasza "Gsiareczka"ma ju| 100 lat 
ale jest w dobrej kondycji.Niech ten 2012r.bdzie uchonorowany dla symbolu miasta wyjtkowo.Proponuj [wito pieczonej gsi w maju(my[l,|e miBe Panie z gminy podejm propozycje)a potem Dni Barlinka itd...WesoBej zabawy. 
A Barlinek w[ród choinek...
 
protas0
6. 05-01-2012
 
ufffffffffffffffffffffffffffffff ale mam
po co radni?!... za taką kasę karetka z pełnym wyposażeniem o jakim nie jedno miasto większe by pozazdrościło: mini-szpital na kółkach, i to co roku!!! plus kierowców dwóch i ratowników medycznych dwóch - spadek bezrobocia co rok przy okazji!!! hehe :zzz
 
Kriss30
7. 04-01-2012
 
NIE TAKA BIEDA W BARLINKU droga Barlinec
oj nie taka!! skoro buduje się kolejny supermarket !! I możesz mi wierzyć - nikt nie inwestuje takiej kasy w taką inwestycję bez wcześniejszych badań !! PIES POGRZEBANY jest w innm miejscu - wystarczy analizować to co wyczyniają nasi włodarze !!
 
JASIEK
8. 04-01-2012
 
grunt to dobre samopoczucie
Wybrańcy mieszkańców tej gminy&..bezradni jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców i jakże skuteczni w uchwalaniu kolejnych podwyżek chociażby własnych diet.  
Z wielkim zainteresowaniem obejrzałem video relacje z ostatnich sesji RM, do tej pory mam odruchy wymiotne!!! Mam nadzieje że 2012 roku ta RM w końcu zrobi coś pożytecznego dla  
faktycznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Debatowanie o powołaniu Straży Miejskiej ,podwyższaniu podatków dla mieszkańców i diet dla radnych woła o pomstę do nieba. Na dzień dzisiejszy nad naszym bezpieczeństwem czuwa kilku policjantów ,kilku strażaków ochotników wyposażonych w sprzęt muzealny i jedna karetka pogotowia.  
2.01.2012r umiera w centrum miasta młoda kobieta nie doczekawszy się pomocy, może ta wielka tragedia skłoni naszych radnych do postawienia odpowiednich parytetów co jest ważne ,a co ważniejsze. Życie człowieka czy możliwość potencjalnego wdepnięcia w psie g..o . Mam nadzieję że na następnej RM radni z takim samym zapałem pochylą się nad problemami ratownictwa medycznego i ochrony przeciw pożarowej.
 
marqs
9. 04-01-2012
 
sesja
panowie wstyt pisac dajcie se siana a diety do poprawki :) społecznie pracujemy? :grin a nie za krocie ludx=zie pracujący 8 gdzin tego nie maja wstyt bezradni :cry :cry
 
KAROL444
10. 04-01-2012
 
Ciekawe...
Ciekawe czy w obliczu kryzysu stać naszych radnych gminnych i powiatowych na taki gest?  
 
"Za chwilę pozbędę się 480 tys. zł, czyli wszystkich pensji, które będą mi się należały przez cztery lata kadencji tego Sejmu. Postanowiłem te pieniądze przekazać na rzecz Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej w wysokości 40 tych pensji - czyli 10 pensji rocznie. I pozostałe 8 - na rzecz Fundacji Braci Mniejszych" - powiedział Palikot. 
 
Impulsem do działania stała się dla Palikota wizyta w Domu Pomocy Społecznej "Słoneczny" w Warszawie, która jak mówił - "zszokowała go". "W stolicy naszego kraju w Warszawie człowiek jest odpadem, śmieciem, jest traktowany jak zero" - mówił Palikot." - radiozet.pl
 
IrKa


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.