barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
XV Sesja Rady Miejskiej - nowe taryfy opłat za wodę Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
03.01.2012.

Image
Nowe taryfy opłat za wodę
Dnia 22 grudnia 2011r odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty obrad. Zapytania i wolne wnioski: - Radny Mariusz Maciejewski skierował do Burmistrza pytanie o stabilność nowej promenady w okolicach ulicy Jeziornej. Obecnie podłoże razem z ścieżką rowerową osuwa się w stronę jeziora.

- Radny Eugeniusz Trafalski pytał o możliwość zatrudnienia do prac społeczno-użytecznych pracowników interwencyjnych w 2012 roku w sołectwach oraz o postęp działań w kierunku organizacji boiska przy placu zabaw we wsi Krzynka.
- Stanisław Opatowicz przedstawił informację nt. zaprzestania działalności Koła Związku Kombatantów w Barlinku oraz bieżące informacje o wydarzeniach w oddziale Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Barlinku. Od 5 stycznia 2012 obsługę kombatantów będzie prowadziło Stowarzyszenie Dzieci Wojny w siedzibie przy ulicy Leśnej.
- Radna Maria Piotrowska prosiła o kompleksową informację nt. deratyzacji w gminie,
- Jerzy Karolak zwrócił uwagę na błędy w wykonawstwie drogi nr 156, braku zatoczki autobusowej w Dzikówku i konieczności usunięcia starego, nie użytkowanego przystanku. W zakresie strat spowodowanych zalewiskami rzeki Myśli (ujście w Rychnowie) zwrócił uwagę na brak informacji i nadzoru nad pracami przy korycie rzeki i odbiorem tych prac. Przypomniał również, że od 2003 roku corocznie zwraca się do Burmistrza o zabezpieczenie środków na utwardzenie 100 m drogi i corocznie otrzymuje odpowiedź odmowną, a w innych sołectwach takich problemów nie ma,

REKLAMA

- Mirosław Przyborowski poruszył sprawę utrzymania zimowego dróg i całkowitym brakiem objęcia niektórych dróg np. w Osinie planem zimowego utrzymania, poruszył sprawę dojazdu do nowego cmentarza (obecnie są duże utrudnienia). Pan Przyborowski omówił na przykładzie Myśliborza i Dębna koszty budżetowe funkcjonowania Straży Miejskiej.

W punkcie 5 radni jednomyślnie zatwierdzili nowe taryfy opłat za wodę.

Zestawienie cen wody i ścieków przed i po podwyżce:

Image

Wzrost opłat jest podyktowany modernizacją i nowymi inwestycjami (amortyzacja inwestycji), rosnącymi cenami energii i paliw oraz zmianami opłat za ochronę środowiska i przewidywaną na 2012 rok inflacją.

W punkcie 8 radni zajęli się projektem uchwały w sprawie utworzenia Straży Miejskiej. >>

Kolejny, 9 punkt porządku obrad dotyczył wyrażenia zgody na sprzedaż udziałów posiadanych przez gminę w spółce Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Barlinku. Powszechnie wiadomo, że wartość tej spółki znacznie wzrosła, więc obecnie sprzedaż udziałów, które przynoszą dywidendę roczną rzędu 300 tyś zł dla budżetu budzi pewne wątpliwości. Argumenty przedstawione przez Burmistrza jednak przekonały większość Rady i uchwałę przyjęto stosunkiem głosów 10:5:0. Dochody ze sprzedaży udziałów, zgodnie z wypowiedzią Burmistrza, mają zostać przeznaczone na kolejne inwestycje gminne.

MIKA

Porządek obrad:

Image


Odsłon: 2886 | Drukuj

Komentarze (5)
1. 07-01-2012
 
!!!!!!!!
Ciekawi mnie tylko jesno. Czy nasi Radni z Burmistrzema na czele wzięli pod uwagę to że sprzedając udziały PEC dość że nie będą mieli rocznie dochodów, to jeszcze nie będą mieli nic do powiedzenia w sprawie podnoszenia opłat za energie cieplną. A znając życie pieniążki ze sprzedaży rozejdą się jak woda i to na pewno nie na inwestycje a na wypłaty nagród dla siebie. KPINA!!!
 
zdziwiony
2. 04-01-2012
 
Bubel
Teraz widać efekty jak to jest, gdy coś się buduje na szybko, bo wybory. Najpierw geodeta źle wyliczył, a teraz promenada się osuwa, bo oczywiście nikt nie pomyślał, że w tym rejonie podłoże jest niestabilne, błotniste. No, ale kto miał pomyśleć, jestem przekonany, że projektant w życiu w tamtym miejscu nie był, a już na pewno nie po deszczu. Jeszcze, by sobie buty pobrudził.
 
DAN24
3. 04-01-2012
 
Bubel
podwyżki 10 - 13% a podobno mamy inflację w Polsce w okolicy 4% ? Ech ci nasi radni...
 
Sylwester
4. 04-01-2012
 
Bubel
Zgodzę się JASIEK z Tobą, ale uwierz mi że im nigdy na wypłatę nie braknie. Ustawili się już na kilka lat do przodu, a jeżeli braknie to podniosą nam podatki, a my bedziemy musieli te podatki zapłacić.
 
zdziwiony
5. 04-01-2012
 
WIDZĘ JAK PIĘKNIE ....
zarżnięto kurę co znosi złote jaja !!Mam na mysli sprzedaż udziałów w P.E.C.u !!Tak trzymać p. burmistrzu a wkrótce zabraknie panu na wypłatę !! A może jest w tym jakieś inne dno ??
 
JASIEK

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.