barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
XIX Sesja Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
15.02.2012.

Image
XIX Sesja Rady Miejskiej
W dniu 31 stycznia 2012 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Barlineckiego Ośrodka Kultury przy ul. Podwale 9 w Barlinku, odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej. Po przedstawieniu porządku obrad i przyjęciu protokołów z poprzednich sesji radni przeszli do zapytań i wolnych wniosków.

Image video

- Radny Cezary Michalak złożył wniosek, aby w kalendarzu imprez na przyszły rok uwzględnić 100-lecie Gęsiarki Barlineckiej.

- Radny Eugeniusz Trafalski poruszył sprawę możliwości wynajmu świetlicy wiejskiej w Żydowie i złożył wniosek, o wykonanie do niej przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Drugim tematem poruszonym przez radnego była sprawa zapadającej się trelinki w Lutówku. Złożył on mianowicie wniosek, o naprawę drogi w miejscach, w których tworzą się kałuże. Korzystając z obecności na sesji wicestarosty Pana Andrzeja Potyry zadał on również pytania dotyczące dróg powiatowych:
- czy planowany jest remont lub inne działanie w sprawie drogi powiatowej Płonno-Krzynka po zakończeniu inwestycji związanej z budową wodociągu?
- za miejscowością Lutówko wykonano w miejscu zapadnięcia drogi powiatowej przepust lecz droga nie została naprawiona. Czy jest możliwość naprawy tego miejsca?
- przy zjeździe do jeziora za miejscowością Lutówko wypływa woda na jezdnię i tworzy warstwę lodu. Jest to obecnie miejsce bardzo niebezpieczne i również wymaga naprawy.

- Radna Elżbieta Kasperkiewicz  zadała pytanie na temat osób bezdomnych i pomocy tym osobom przez gminę. Złożyła również wniosek o rozmieszczenie koszy na śmieci przy ulicach 31 Stycznia i Szosowej ponieważ dużo śmieci pojawia się w ich pobliżu.

REKLAMA


- Radny Grzegorz Zieliński, działając w imieniu mieszkańców kierujących do niego pytani a w sprawie spalonej hali przy ulicy Gorzowskiej zainteresował się jej dalszym losem i zapytał o termin oddania budynku po odbudowie w ręce gminy.  Następnie poruszył sprawę bałaganu na terenach potartacznych.

- Pan Tadeusz Strzemecki - Sołtys wsi Dzikówko, złożył wniosek o wykonanie oświetlenia we wsi Dzikówko

- Pan Jerzy Karolak - Sołtys Dzikowa, pytał o planowane inwestycje gminne na terenach dziewiętnastu sołectw w naszej gminie w roku 2012 oraz w formie ustnej opisał trudności, jakie napotyka we współpracy z pracownikami Referatu Inwestycji Urzędu Gminy.

- Pan Mirosław Przyborowski zabrał głos w sprawie bezpieczeństwa medycznego mieszkańców gminy i w związku z tym zadał pytanie: czy Rada Miejska i Burmistrz nie powinna wyrazić protestu i sprzeciwu przeciw funkcjonowaniu ratownictwa medycznego w obecnej postaci, przytoczył ustawowe wymagania, co do czasu dotarcia karetki do wypadku i uzasadnił potrzebę szerszej dyskusji na temat służby zdrowia w Barlinku. Pan Przyborowski poruszył również sprawę funkcjonowania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej i przygotowania jej członków do pełnienia funkcji, za którą przecież otrzymują dodatek do diet.

Odpowiedzi Pani Burmistrz i Burmistrza Barlinka oraz Wicestarosty:

W 6 punkcie porządku obrad Rada Miejska zapoznała się z kalendarzem imprez kulturalnych na 2012 rok. 8 punkt obrad dotyczył uchwały w sprawie udzielenia bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Rada Miejska nie przyjęła projektu uchwały i skierowała go do dalszej analizy. Decydujący był głos wiceprzewodniczącego, który podniósł sprawę kontynuacji prawa uchwalonego wcześniej (2005 rok) w tej sprawie i nie modyfikowania go w zależności od bieżących potrzeb.

W kolejnym punkcie obrad Rada Miejska podjęła jednomyślnie uchwałę o pomocy finansowej dla Powiatu Myśliborskiego przeznaczonej na rozbudowę Szpitala w Barlinku w latach 2012-2014. Radny Lewczuk poddał jednak w wątpliwość brak określenia wysokości pomocy w projekcie uchwały oraz umowy gwarantującej zwrot środków gminie w przypadku prywatyzacji. Radni będą uzależniali również wkład gminy od nakładów powiatu. Na pytania i wątpliwości odpowiadał Pan Wicestarosta Andrzej Potyra.

Radni również nie byli jednomyślni podczas obrad nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia „Programu Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości w Gminie Barlinek na lata 2012-2020”. Mimo szeregu głosów krytycznych uchwałę przyjęto stosunkiem głosów za 9, przeciw 4, wstrzymujących 1.
Rada Miejska utworzyła jednostkę organizacyjną Gminy Barlinek o nazwie Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Osinie.

Rada Miejska na wniosek Związku Dzieci Wojny przyznała Medal „Za zasługi dla Barlinka” panu Bolesławowi Maślanek oraz na wniosek jednej z komisji RM panom: Andrzejowi Nikodemowi Karasińskiemu, Ludwikowi Marianowi Lis, Józefowi Mosiewicz i Jerzemu Patynowskiemu.
W 14 punkcie porządku obrad na pytania odpowiadał Burmistrz Barlinka w sprawie działalności Zarządu Gminy w okresie międzysesyjnym.

PORZĄDEK OBRAD:
1. Otwarcie obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XIV, XV, XVI, XVII i XVIII sesji.
4. Zapytania i wolne wnioski.
5. Odpowiedzi na zapytania i wolne wnioski.
6. Kalendarz imprez i uroczystości planowanych w Gminie Barlinek w 2012 r. – informacja.
7. Projekty uchwał w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym na czas nieoznaczony nieruchomości stanowiących własność Gminy Barlinek – działki przy ul. Jeziornej i działki nr: 267/8, 292/2 i 803/6, 329/2, 777/38.
8. Projekt uchwały w sprawie udzielania bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.
9. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Myśliborskiego.
10. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia „Programu Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości w Gminie Barlinek na lata 2012-2020”.
11. Projekt uchwały w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej Gminy Barlinek o nazwie Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Osinie.
12. Projekt uchwały w sprawie powołania Komisji doraźnej.
13. Pakiet projektów uchwał w sprawie przyznania Medalu „Za zasługi dla Barlinka”.
14. Sprawozdanie Burmistrza Barlinka z działalności w okresie międzysesyjnym.
15. Sprawy różne.
16. Zakończenie obrad.

MIKA


Odsłon: 3590 | Drukuj

Komentarze (5)
1. 23-02-2012
 
Ten samorząd nadaje się tylko do kasacji, bowiem dopuścił z pełną premedytacją do wprost bulwersującej sytuacji, w której Nasze miasto nieustannie się wyludnia (skandalicznie rosnące podatki bezpośrednio przyczyniają się do stagnacji gospodarczej i bezrobocia), zaś ludzie pozbawieni środków do życia zmuszeni są grzebać w śmietnikach (czego wcześniej nigdy w Barlinku nie było aż na taką skalę).
 
ira.s
2. 15-02-2012
 
Wszyscy w UMiG czekają na wiosnę, ale chyba LUDW. Ha ha... Najwaniejsze dla nich to zacząć, żeby ludzie widzieli że coś się dzieje i żeby się chwalić co to oni nie teorzą, robią i budują. Jest takie powiedzenie: "Nie ważne jak facet zaczyna, ale jak kończy". A u nich to nie wygląda za ciekawie.
 
zdziwiony
3. 15-02-2012
 
Moze pytania konkretne, ale kazdy pilnuje swego podworka.Mieszkancy rejonow rekreacyjnych codziennie pokonuja ulice Sportowa ktora miala byc wyremontowana jesiena 2011 , i co ?.Dziwne ale jakos radny ktoremu podlega ul Sportowa nie podjol tematu, a moze nie chodzi na spacery i nie korzysta z tej ulicy. A moze czekamy na wiosne?.
 
Adam57
4. 15-02-2012
 
Jeżeli chodzi o wypowiedź w sprawie dzierżawcy terenów potartacznych, była strasznie wymijająca. Żadnych konkretów. To że jest zabezpieczenie w kwocie 500000 zł, nie ma żadnego znaczenia. Ile to już lat szukany jest inwestor? Jest to chyba lekkie przeciąganie terminów. Ciekawe ile na tym gmina na dzień dzisiejszy zyskuje. Czy nie są to kwoty tak niskie jak cena dzierżawy Netto przed spaleniem. Jeżeli chodzi o spaloną halę Netto. To już ktoś powinien beknąć za źle skonstruowaną umowę dzierżawy. Co oznacza, że dzierżawca musi zwrócić obiekt w stanie, w jakim został mu oddany w użytkowanie? Przecież to może trwać nawet 50 lat, skoro nikt nie określił terminu, w jakim hala ma zostać oddana Gminie. W ten sposób można wszystko przeciągać w nieskończoność. Gmina jako właściciel Budynku Netto, nie jest informowana o jakich kolwiek postępach w sprawie odbudowy. Czy to nie jest już przeciąganiem struny? Nie ma już zadnych sposobów na przymuszenie dzierżawcy do przyspieszenia odbudowy? Gmina jest bezradna czy rządzący nie chcą?
 
zdziwiony
5. 15-02-2012
 
No wreszcie jakieś konkretne pytania zostały zadane przez niektórych Radnych. Wielkie brawa.
 
zdziwiony

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.