barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Relacja z XXI Sesji Rady Miejskiej Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
13.04.2012.

Image
Relacja z XXI Sesji RM
Dnia 29 marca 2012 r. w sali konferencyjnej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyła się XXI Sesja Rady Miejskiej Barlinka. Na wstępie radni uzgodnili porządek obrad, do którego wprowadzono projekt uchwały w sprawie wysokości diet Radnych RM w Barlinku. Wniosek złożył przewodniczący klubu radnych „Samorząd Razem”, Łukasz Stankiewicz.

Image video

Przedstawiamy najciekawsze punkty porządku obrad:
Zapytania i wolne wnioski.
- Radna Maria Piotrowska wnioskowała o zwiększenie ilości przystanków MiniBusa na ul. Sportowej, Przemysłowej i Szpitalnej.
- Radny Zbigniew Blezień wnioskował o wycięcie czterech drzew przy ul. Przemysłowej z terenu miejskiego oraz ustawienie znaku zakazu zatrzymywania się, na krótkim odcinku drogi wewnętrznej – dojazd do ul. Przemysłowej.
- Radny Eugeniusz Trafalski przypomniał wcześniejszy wniosek dotyczących montażu przystanków autobusowych w Ożarze oraz pytał o sprawę wykonania przyłącza wodno – kanalizacyjnego do świetlicy w Żydowie (sprawa trwa od 2010 roku).
- Radna Elżbieta Kasperkiewicz wnioskowała o zmianę organizacji ruchu na ulicy Chopina i pobliskich na jednokierunkowy lub ustawienie znaków porządkujących parkowanie na tych ulicach.
- Radny Łukasz Stankiewicz złożył wniosek o naprawę podjazdu dla wózków na schodach przy ul. Grunwaldzkiej. Ponadto w imieniu klubu radnych „Samorząd Razem” złożył skargę na działanie Komisji Rewizyjnej związaną z ze złożeniem sprawozdania za rok 2011 niezgodnie z obowiązującym prawem i sporządzanie protokołów pokontrolnych niezgodnie ze statutem gminy. Jednocześnie w imieniu klubu poinformował o zawieszeniu pracy swojego przedstawiciela w Komisji Rewizyjnej.
- Pan Stanisław Smoła zaprosił Radnych do udziału w I Barlineckim Dyktandzie Ortograficznym, które planowane jest na 23 kwietnia, godz. 17.00 w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich.
- Pan Mirosław Przyborowski pytał o zwiększenie udziału gminy w rozbudowie szpitala do kwoty 1,5 mln zł oraz zwrócił uwagę na bardzo zły stan drogi Jaromierki-Ożar. Następnie wskazał na duży wzrost kosztów w planowanych na następne lata budżetach gminnych bez pokrycia w dochodach. Dziś są potrzebne inne inwestycje np. uzbrojenie terenów, a nie budowa biblioteki, która będzie generować koszty.
- Pan Marek Samol przedstawił problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy terenów potartacznych

- Skarbnik Ewa Patrzałek złożyła wniosek o doprowadzenie do postaci zgodnej z prawem protokołu kontroli z 15.03.2011 r. (kontrola zatrudnienia oraz wydatków na wynagrodzenia osobowe i bezosobowe w Urzędzie Miejskim). Więcej na ten temat >>
- Sekretarz Elżbieta Wrońska pytała, czy Komisja Rewizyjna otrzymała upoważnienie do publikacji protokołu z działalności zawierającego dane osobowe.
- Marta Wielguszewska - Prokopiuk (reprezentująca Pana Romana Siwka) poinformowała Radę Miejską o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Zbigniewa Blezienia. Powodem złożenia zawiadomienia są publiczne pomówienia jakich dopuścił się Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Odpowiedzi na wolne wnioski.
- Radny Zbigniew Blezień ustosunkował się do pytania Pani Sekretarz. Stwierdził on, że Komisja nigdy nie występowała z wnioskiem o zgodę na publikację protokołów z kontroli, a publikacją wszelkich materiałów zajmuje się Pan Burmistrz.

W 8 punkcie porządku obrad radni przyjęli uchwałę dotyczącą programu opieki nad zwierzętami oraz zapobieganiu ich bezdomności. Przewidywany budżet na ten cel w 2012 roku wyniesie 35 tyś. zł.
Rada Miejska przyjęła jednomyślnie uchwałę dotyczącą przystąpienia Gminy Barlinek do Związku Gmin Dolnej Odry oraz przyjęła statut związku.
Radni wyrazili zgodę na udzielenie pomocy finansowej dla Samorządu Województwa na budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej w Moczkowie oraz budowę spowalniaczy na ulicy Strzeleckiej.

REKLAMA

Rada Miejska zaakceptowała projekt uchwały w sprawie realizacji we współpracy z Nadleśnictwem Barlinek projektu pn. „Budowa małej infrastruktury służącej zabezpieczeniu obszarów chronionych Natura 2000: Puszcza Barlinecka, Ostoja Barlinecka, Dolina Płoni i jezioro Miedwie”.
Rada Miejska przyjęła zmiany budżetowe na 2012 rok. Wśród nowych wydatków znalazł się m.in. inkubator dla niemowląt dla szpitala w Barlinku oraz alkomat dla barlineckiej policji.
W 22 punkcie porządku obrad powołano Młodzieżową Radę Miasta oraz przyjęto propozycję jej statutu.
Pan Zygmunt Nowak, żołnierz I Dywizji Pancernej generała Maczka, odznaczony Medalem Króla Jerzego przez Królową Anglii, wieloletni piłkarz i trener boksu w Pogoni Barlinek, społecznik, mieszkaniec Barlinka został uhonorowany przyznaniem przez RM Medalu „Za zasługi dla Barlinka”. Pan Nowak, mimo podeszłego wieku, jest czynnym członkiem Związku Kombatantów RP, został awansowany przez prezydenta RP do stopnia porucznika. Osoba Pana Zygmunta może być wzorem i pozytywnym przykładem dla młodego pokolenia.

W 24 punkcie porządku obrad Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie wystąpienia do organów zewnętrznych (NIK, CBA) o przeprowadzenie kontroli działań Burmistrza Barlinka w zakresie gospodarowania mieniem gminnym. Uchwałę przyjęto stosunkiem głosów 9/6/0. Temat przedstawialiśmy już na naszym portalu.

25 punkt porządku obrad dotyczył wysokości diet Radnych RM w Barlinku. Projekt uchwały, mimo akceptacji radcy prawnego, zawierał jednak wadę – nie został złożony zgodnie ze Statutem Gminy Barlinek (projekt powinna składać grupa radnych co najmniej 6 radnych, a nie klub radnych), co spowodowało, że radni skierowali projekt uchwały pod obrady komisji stałych.

Czy ten zabieg spowoduje, że stanie się on zgodny z prawem i czy zostanie uchwalony na kolejnej sesji? Przekonamy się już niebawem.

MIKA


Odsłon: 3591 | Drukuj

Komentarze (3)
1. 16-04-2012
 
Wracajac jeszcze do stopniowo znikajacych obiektow, bedacych pod ochrona konserwatora zabytkow, to zastanawiam sie, jaki byl cel wciagniecia rumowiska budownictwa przemyslowego XIX i poczatku XX wieku do tegoz rejestru. To tak, jakby ktos, powiedzmy za 10 lat, wystapil do tego samego konserwatora o objecie opieka np wyeksploatowanych hal kuzni dzisiejszego Caparo. Zabytek przemyslowy i basta! Chocby sie walil, zawalil to i tak jest, pozostanie zabytkiem. Moze natura nie obdarowala mnie zmyslem piekna i checia dbalosci o kubaturowe pozostalosci po pokoleniach, niemniej owe zabytki traktuje tylko jako skuteczna zaslone dymna. Ostatnie dziesieciolecie pokazalo, ze mozna nic nie robic i caly czas jest super. Ktos wymyslil i wstawil w plan zagospodarowania przestrzennego takie a nie inne przeznaczenie tych terenow i stoimy w szachu, bo to albo jest inwestor, albo go nie ma, albo ktos cos chce, albo nic mu sie nie chce. A moze lepiej wreszcie zmienic szkodliwy (!!!) plan, wypowiedziec szkodliwa (!!!) umowe dzierzawy, zainwestowac kase i uzbroic tereny potartaczne a nastepnie je po prostu rozparcelowac i sprzedac pod budownictwo jednorodzinne. Juz dawno bylaby tam fajnie zagospodarowana dzielnica, a miasto oprocz kasy ze sprzedazy, mialoby swiety spokoj. Spokoj i jeszcze raz spokoj. No, ale to zbyt proste w swej prostocie, nie na tegie glowy myslicieli.
 
Marceli
2. 16-04-2012
 
No właśnie - jaka była odpowiedź i czy w ogóle jakaś była? Po zachowaniu ludzi burmistrza bardzo zainteresowanych sprawą wnioskuję, że takowej nie było.  
 
Po wysłuchaniu tej wstrząsającej relacji, można dojść tylko do jednego wniosku - pewni ludzie za wszelką cenę chcą wykurzyć mieszkańców z tamtych terenów. Dopóki bowiem oni tam mieszkają nie będzie można wyburzać i rozbierać. Nie będzie można też postawić apartamentowców. Nie zdziwmy się jeśli za dwadzieścia lat na tamtym terenie powstanie barlinecka "Zatoka Czerwonych Świń"
 
DAN24
3. 16-04-2012
 
Gorzkie zale Marka daja wiele do myslenia. Mieszkajac na systematycznie dewastowanym terenie, moga sie czuc niczym pierwsi pionierzy otoczeni zacieklymi tubylcami. Czy nie ma normalnych rozwiazan, aby ulatwic tym ludziom ich codzienna egzystencje? Jak zareagowal burmistrz, ktoremu zarzucono klamstwo - tego mi zabraklo.
 
Marceli

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.