barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Tydzień Ekologiczny w SP nr 1 Drukuj Email
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
03.05.2012.

Image
Tydzień Ekologiczny
W dniach 18-23 kwietnia 2012 roku odbył się Tydzień Ekologiczny w pionie klas młodszych. W środę 18. 04. 12 r. o godzinie 10.45 odbył się apel, podczas którego społeczność uczniowska klas młodszych została zapoznana z programem przewidzianym do realizacji na kolejne dni.

Image foto 

Prowadząca L. Szkwarek przypomniała wszystkim, iż obchody Tygodnia Ekologicznego w SP nr 1 przypadają, co roku w kwietniu, w związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi. Dzieci dowiedziały się, że nasza planeta ma swoje święto po to, by wszyscy ludzie zrozumieli potrzebę jej ochrony. Miłą niespodzianką była wizyta pana Piotra Adamioka, miłośnika przyrody okolic Barlinka, który opowiedział dzieciom o trasie przelotu bocianów do ciepłych krajów. Zaprezentował też kolekcję ptasich piór oraz przypomniał, jak należy zachowywać się w lesie.

Uczniowie klasy II e pod kierunkiem pani Małgorzaty Ligas przedstawili inscenizację pod tytułem „Zielony Kapturek”. Krótkie, humorystyczne przedstawienie, przepełnione treściami ekologicznymi zostało przyjęte przez widzów z dużym aplauzem.

W tym dniu uczniowie wykonywali kartki do albumu o roślinach i zwierzętach chronionych w Polsce oraz Parkach Narodowych. Należało umieścić na nich krótką charakterystykę wybranego obiektu i wykonać lub wkleić odpowiednią ilustrację. Powstałe w ten sposób albumy służą, jako pomoc dydaktyczna podczas prowadzenia zajęć o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

W czwartek 19.04.12 r. uczniowie przygotowywali w klasach desery mleczno-owocowe, kanapki oraz surówki. Trzeba było zwrócić uwagę na dobór odpowiednich, wartościowych produktów oraz umiejętność estetycznego podania. Najwięcej przyjemności sprawiła wszystkim wspólna degustacja wykonanych pyszności. 

REKLAMA

W piątek 20 kwietnia o godzinie 10.45 odbył się w auli szkolnej XIII Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas trzecich. Zaproszeni zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej w Mostkowie. Konkurs składający się z trzech etapów poprowadziły p. Lucyna Szkwarek oraz Małgorzata Ligas, natomiast przygotowaniem zadań konkursowych oraz dekoracji zajęły się wszystkie organizatorki Tygodnia Ekologicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wykonała p.Teresa Zielińska Laureatem konkursu został Jan Paszek z klasy IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku.

Drugie miejsce zajął Seweryn Rolnik z klasy IIIb z e Szkoły Podstawowej Nr 1, a trzecie uczennica Aleksandra Surmacz ze Szkoły Podstawowej w Mostkowie.

W poniedziałek 23.04 12 r. o 10.45 podczas apelu w auli szkolnej nastąpiło podsumowanie działań z całego tygodnia. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za aktywny udział w realizacji zadań. Nagrodzono album tematyczny o Parkach Narodowych w Polsce, który wykonali uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani Marzeny Rychlińskiej. Następnie pielęgniarka szkolna pani Jolanta Suterska przeprowadziła krótką prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania, odpowiedniego doboru produktów żywnościowych i wpływu dobrego odżywiania na organizm człowieka. Na zakończenie apelu uczniowie klasy I c pod kierunkiem pani Lucyny Szkwarek przedstawili inscenizację „Zmartwienia Ziemi”, w której dzieci oraz zwierzęta leśne nawołują do dbania o naszą planetę.

W trakcie trwania Tygodnia Ekologicznego uczniowie klas młodszych odwiedzili Muzeum Regionalne w Barlinku, aby obejrzeć wystawę poświęconą Włodzimierzowi Korsakowi, który był przyrodnikiem, miłośnikiem Ziemi Lubuskiej i prekursorem ekologii.

Ponadto odbywały się wycieczki przyrodnicze po najbliższej okolicy, podczas których uczniowie bogacili swoją wiedzę dotyczącą fauny i flory oraz wpływu działalności człowieka na stan środowiska naturalnego.

Na podkreślenie zasługuje wielkie zaangażowanie uczniów oraz wszystkich wychowawców w realizację zadań projektu przygotowanego przez panie: M. Ligas, L. Szkwarek oraz T. Zielińską.     

ORGANIZATORKI


Odsłon: 1331 | Drukuj

Bądź pierwszym który skomentuje

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.