barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Pizza na telefon
Pizza i Kebap na telefon
VIP Pizza
DÖNER KEBAP
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Komunikacja
Logowanie
Reklama
Polecamy
Festiwal Piosenki Niemieckiej Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
10.06.2012.

Image
Festiwal Piosenki Niemieckiej
Jeszcze niedawno słuchaliśmy przebojów uczestników Szkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Barlinku, później - Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a 5. czerwca odbył się w Barlinku następny - Międzyszkolny Festiwal Piosenki Niemieckiej pod hasłem: „Z muzyką przez wieki”.

Image foto 

Było to już 5. spotkanie piosenkarzy śpiewających w języku naszych zachodnich sąsiadów. Organizatorami tegorocznego przeglądu byli: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku z dyr. p. Barbarą Jarosz i Barlinecki Ośrodek Kultury „Panorama” z dyr. p. Brygidą Liśkiewicz. Koordynatorem imprezy z ramienia PG 2 W Barlinku była pani Sławomira Pawłowska, przygotowaniem części artystycznej zajęła się pani Regina Bęben, a scenografią - pani Renata Sufleta. Za oprawę dźwiękową odpowiadał pan Piotr Stanisławski z BOK ”Panorama”, któremu asystowała uczennica PG 2 - Monika Teodorczyk. Festiwal prowadzili: Ola Pawłowska i Daniel Zimny.

Na festiwal przybyli goście zaproszeni z zaprzyjaźnionego miasta - Prenzlau: pani Siglinde Knudsen, pani Karstadt, pani Zablocki, pani Blohm oraz pan Lars Gerulat, a także wokalistki ze Szkoły Muzycznej w Prenzlau - Dorothea Witte, Lisa - Sophie Rufp i Lisa – Valentine Schwarz.

W konkursie o Grand Prix festiwalu, który ufundowała p. Brygida Liśkiewicz, wzięło udział 8 wokalistów i 6 zespołów ze szkół z Barlinka, Mostkowa, Lipian, Myśliborza, Choszczna i Strzelec Krajeńskich. Festiwal podzielony był na 3 części: w pierwszej wystąpili uczniowie szkół podstawowych, w drugiej - uczniowie gimnazjum, a w trzeciej - młodzież ze szkół średnich.

REKLAMA

Czas, między występami piosenkarzy z poszczególnych kategorii wiekowej, umilał publiczności kabaret z PG 2 w Barlinku, którego „aktorzy” wcielili się w znane postacie życia artystycznego. Na początku festiwalu wystąpiła Ola Brodowicz w roli Marleny Dietrich. Następnie pojawili się także słynni kompozytorzy niemieccy: J. S. Bach (D.Olszewski) i Beethoven (B.Łentek), którzy uświetnili imprezę swoim koncertem skrzypcowym przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej (M. Szklarz, N. Duś i Sz. Suszek). Natomiast niezwykły aplauz publiczności zdobyli tancerze baletu (H. Włodkowski, M. Sokołowski, B. Janik, J. Wełpa), popisujący się swoimi pląsami w rytmie utworu zespołu Sveetbox. Gościem festiwalu była również znana brytyjska elektoskrzypaczka - Vanessa Mae (K. Romaniuk), która zagrała nam współczesną wersję „V Symfonii” Beethovena. W czasie obrad jury, na scenie wystąpili nasi goście z Niemiec oraz zespół „Feeling Dance Group”, którego tańce bardzo rozgrzały widownię.

Jury w składzie: p. Brygida Liśkiewicz (przewodnicząca), pani Siglinde Knudsen (dyrektor Domu Młodzieży w Prenzlau), pan Zbigniew Bocian (muzyk) i pan Lars Gerulat przyznało następujące miejsca:
Grand Prix i I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Joanna Rybka z ZSP w Choszcznie
II miejsce w tej kategorii – Wiktoria Kowalczyk z ZSP nr 1 w Barlinku

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Marta Zielińska PG Lipiany
II miejsce - Daria Woźna PG Myślibórz
III miejsce - Wiktoria Niedźwiedź, Marta Goryńska i Oliwia Tylka PG 2 Barlinek
III miejsce – Jan Popis – PG w Strzelcach Krajeńskich.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Natalia Wehling z SP 4 w Barlinku
II miejsce - Maria Trif i Lena Staszkiewicz z SP 4 w Barlinku
III miejsce - Oliwia Jóźwiak, Roksana Makowska i Aleksandra Surmacz ze SP w Mostkowie.

Gratulujemy Nagrodzonym i dziękujemy wszystkim Wykonawcom oraz ich Opiekunom. A szczególne podziękowania należą się Sponsorom, dzięki którym Festiwal Piosenki Niemieckiej mógł się odbyć. Są to: „Barlinek - Inwestycje”, Burmistrz Barlinka, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, GBS - Bank Barlinek, BOK „Panorama”, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku. Ponadto dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego projektu.

R. Bęben


Odsłon: 2713 | Drukuj

Komentarze (1)
1. 16-06-2012
 
Jak niemieckiej to w takim razie gdzie Rammstein?? :)
 
patrzys1985

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni. Numery IP komentujących są rejestrowane.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy kijki promujące gminę jako Europejską Stolicę Nordic Walking to dobry pomysł?
 
Reklama
Na forum
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
19.09.23:20
 CO SIĘ DZIEJE W TEMACIE
(4 komentarze)
19.09.20:02
 SESYJNA DYSKUSJA O PRZY
(7 komentarzy)
19.09.19:59
 KRYMINAŁKI
(3 komentarze)
19.09.18:33
 Trzeba tak niewiele
(7 komentarzy)
19.09.17:13
 Podziękowania za II Mis
(6 komentarzy)
Ogłoszenia
Rowerek dzięciecy - sprzedam
Pośrednictwo pracy
Oddam fotelik do karmienia
Sprzedam łóżko drewniane
Buciki - sprzedam
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.