barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Festiwal Piosenki Niemieckiej Drukuj Email
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
10.06.2012.

Image
Festiwal Piosenki Niemieckiej
Jeszcze niedawno słuchaliśmy przebojów uczestników Szkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Barlinku, później - Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a 5. czerwca odbył się w Barlinku następny - Międzyszkolny Festiwal Piosenki Niemieckiej pod hasłem: „Z muzyką przez wieki”.

Image foto 

Było to już 5. spotkanie piosenkarzy śpiewających w języku naszych zachodnich sąsiadów. Organizatorami tegorocznego przeglądu byli: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku z dyr. p. Barbarą Jarosz i Barlinecki Ośrodek Kultury „Panorama” z dyr. p. Brygidą Liśkiewicz. Koordynatorem imprezy z ramienia PG 2 W Barlinku była pani Sławomira Pawłowska, przygotowaniem części artystycznej zajęła się pani Regina Bęben, a scenografią - pani Renata Sufleta. Za oprawę dźwiękową odpowiadał pan Piotr Stanisławski z BOK ”Panorama”, któremu asystowała uczennica PG 2 - Monika Teodorczyk. Festiwal prowadzili: Ola Pawłowska i Daniel Zimny.

Na festiwal przybyli goście zaproszeni z zaprzyjaźnionego miasta - Prenzlau: pani Siglinde Knudsen, pani Karstadt, pani Zablocki, pani Blohm oraz pan Lars Gerulat, a także wokalistki ze Szkoły Muzycznej w Prenzlau - Dorothea Witte, Lisa - Sophie Rufp i Lisa – Valentine Schwarz.

W konkursie o Grand Prix festiwalu, który ufundowała p. Brygida Liśkiewicz, wzięło udział 8 wokalistów i 6 zespołów ze szkół z Barlinka, Mostkowa, Lipian, Myśliborza, Choszczna i Strzelec Krajeńskich. Festiwal podzielony był na 3 części: w pierwszej wystąpili uczniowie szkół podstawowych, w drugiej - uczniowie gimnazjum, a w trzeciej - młodzież ze szkół średnich.

REKLAMA

Czas, między występami piosenkarzy z poszczególnych kategorii wiekowej, umilał publiczności kabaret z PG 2 w Barlinku, którego „aktorzy” wcielili się w znane postacie życia artystycznego. Na początku festiwalu wystąpiła Ola Brodowicz w roli Marleny Dietrich. Następnie pojawili się także słynni kompozytorzy niemieccy: J. S. Bach (D.Olszewski) i Beethoven (B.Łentek), którzy uświetnili imprezę swoim koncertem skrzypcowym przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej (M. Szklarz, N. Duś i Sz. Suszek). Natomiast niezwykły aplauz publiczności zdobyli tancerze baletu (H. Włodkowski, M. Sokołowski, B. Janik, J. Wełpa), popisujący się swoimi pląsami w rytmie utworu zespołu Sveetbox. Gościem festiwalu była również znana brytyjska elektoskrzypaczka - Vanessa Mae (K. Romaniuk), która zagrała nam współczesną wersję „V Symfonii” Beethovena. W czasie obrad jury, na scenie wystąpili nasi goście z Niemiec oraz zespół „Feeling Dance Group”, którego tańce bardzo rozgrzały widownię.

Jury w składzie: p. Brygida Liśkiewicz (przewodnicząca), pani Siglinde Knudsen (dyrektor Domu Młodzieży w Prenzlau), pan Zbigniew Bocian (muzyk) i pan Lars Gerulat przyznało następujące miejsca:
Grand Prix i I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Joanna Rybka z ZSP w Choszcznie
II miejsce w tej kategorii – Wiktoria Kowalczyk z ZSP nr 1 w Barlinku

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Marta Zielińska PG Lipiany
II miejsce - Daria Woźna PG Myślibórz
III miejsce - Wiktoria Niedźwiedź, Marta Goryńska i Oliwia Tylka PG 2 Barlinek
III miejsce – Jan Popis – PG w Strzelcach Krajeńskich.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce - Natalia Wehling z SP 4 w Barlinku
II miejsce - Maria Trif i Lena Staszkiewicz z SP 4 w Barlinku
III miejsce - Oliwia Jóźwiak, Roksana Makowska i Aleksandra Surmacz ze SP w Mostkowie.

Gratulujemy Nagrodzonym i dziękujemy wszystkim Wykonawcom oraz ich Opiekunom. A szczególne podziękowania należą się Sponsorom, dzięki którym Festiwal Piosenki Niemieckiej mógł się odbyć. Są to: „Barlinek - Inwestycje”, Burmistrz Barlinka, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, GBS - Bank Barlinek, BOK „Panorama”, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku. Ponadto dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego projektu.

R. Bęben


Odsłon: 5132 | Drukuj

Komentarze (1)
1. 16-06-2012
 
Jak niemieckiej to w takim razie gdzie Rammstein?? :)
 
patrzys1985

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.