barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Rekord to za mało... Drukuj Email
Oceny: / 6
KiepskiBardzo dobry 
14.09.2012.

Image
Rekord to za mało...
Dziewiąte zawody z cyklu Barlineckiej Ligi Kolarskiej 2012 już za nami. Tym razem w środowy wieczór (12.09.2012) po raz 6. w historii odbyły się najbardziej ekstremalne zawody cyklu - "Wyścig nocny". Zawody tradycyjnie polegały na dwukrotnym pokonaniu trasy wokół Jeziora Barlineckiego (20 km) w warunkach nocnych.

Image foto

Podobnie jak w poprzednim roku na starcie stanęło 14 osób przyozdobionych lampkami niczym bożonarodzeniowe choinki. Oczywiście nie zabrakło również łańcuchów, jak to w rowerach ;). Zawody poprzedzone były 1 okrążeniem rozpoznawczo-wywiadowczym przeprowadzonym w dość spokojnym tempie.

Około godz. 20.05 nastąpił start zawodów, które na dobre rozpoczęły się na ul. Gorzowskiej. Gdy jako pierwsi z asfaltu w Moczkowie zjechali Artur Szyszka (Barlinecka Grupa Kolarska) i Robert Suszczyński (Gorzów Wlkp.), wiadomym stało się, że walka o zwycięstwo rozegra się między nimi. Dość szybko zgubili na wąskich krętych ścieżkach pozostałych zawodników, systematycznie zwiększając przewagę. Szyszka, licząc na zwycięstwo i możliwość odrobienia co najmniej 20 punktów do liderującego Suszczyńskiego, kilkukrotnie próbował zgubić w trakcie jazdy swego rywala. Ten jednak, wczepiony niczym jamnik w nogawkę, przez cały czas kontrolował rywala nie pozwalając odskoczyć barlineckiemu zawodnikowi nawet o krok. W tej taktyce wytrwał konsekwentnie do końca. Arturowi Szyszce nie pomogło pobicie zeszłorocznego rekordu Andrzeja Jaroszonka (43:35) na tej trasie. Mimo znakomitego czasu Artura (42:37), po znakomitym finiszu, o pół koła szybszy na mecie był Robert Suszczyński.

REKLAMA

Obaj zawodnicy za swój wyczyn nagrodzeni zostali przez anonimowego sponsora zestawami ręczników, które zapewne były bardzo przydatne po zakończonych zawodach. Trzeci na mecie zameldował się gorzowianin Maciej Iwko (46:24), wyprzedzając o 11s. Grzegorza Ziobrowskiego (Barlinek). Piąte miejsce z czasem 47:32 przypadło Piotrowi Kopczyńskiemu (Gorzów Wlkp.), który mimo zaliczenia na 1 okrążeniu efektownego upadku zdołał się pozbierać i skutecznie zaatakować barlineckich kolarzy: Radosława Poździka (47:41) i Daniela Brąszkiewicza (47:52).

Warto również wspomnieć o debiutujących w Barlineckiej Lidze Kolarskiej Pawle Gutkowskim (48:47) i Jarosławie Baranie (49:37), którzy z dobrymi czasami zajęli odpowiednio 8. i 9. miejsce. Dzięki temu zwycięstwu Robert Suszczyński oprócz rekordu trasy, umocnił się na pozycji lidera wyprzedzając o 85pkt Artura Szyszkę oraz o 135pkt Tomasza Misjana. Szczegółowe wyniki i klasyfikacja generalna >>>

Następna edycja BLK 2012 - jazda indywidualna na czas (szosa) odbędzie się 26.09.2012 r. Szczegóły imprezy w najbliższym czasie ukażą się na stronach Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

BLK


Odsłon: 3503 | Drukuj

Bądź pierwszym który skomentuje

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.