barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Zmieniać czy nie zmieniać ruchu... Drukuj Email
Oceny: / 5
KiepskiBardzo dobry 
23.05.2013.

Image
Zmieniać czy nie zmieniać?
Obwodnicy śródmieścia na razie nie będzie, a ruch samochodów coraz większy. Od dłuższego czasu w chwili zajścia jakiegoś zdarzenia drogowego na ulicy Niepodległości, nasze miasto staje się istną pułapką dla kierowców. Stłuczka czy wypadek, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego, powodują olbrzymie korki, praktycznie bez możliwości ominięcia miejsca zdarzenia.

Image video 

Wąskimi bocznymi uliczkami oczywiście nie przejadą ciężarówki, ale samochody osobowe mogłyby z powodzeniem uciec z korka bocznymi ulicami, gdyby ruch odbywał się płynnie.

Obecne rozwiązania dotyczące ruchu drogowego w Barlinku wydają się niezbyt korzystne. Otóż jakiś czas temu wprowadzono jednokierunkowy ruch na części ulicy Górnej i ulicy Jeziornej oraz Sądowej, zamykając wiele możliwości komunikacyjnych. Wymuszono wtedy taki kierunek ruchu na tych ulicach, że aby zjechać z zakorkowanej ulicy Niepodległości i skorzystać z objazdu trzeba skręcić w lewo przecinając sznur pojazdów jadący w przeciwną stronę. Gdy już jadącym od strony ul. Gorzowskiej uda się wjechać na ulicę Górną to przy próbie powrotu na Niepodległości znów skręcamy w lewo i musimy przeciąć sznur pojazdów.

Nie ma natomiast problemów z wyjazdem z ulicy Jeziornej na rondo Solidarności. Tu ruch odbywa się płynnie. Aktualne rozwiązanie nie jest zgodne z ogólnie przyjętą zasadą prawostronnego ruchu. Gdyby pozostawić ulice jednokierunkowe i zmienić kierunek jazdy na Górnej i Jeziornej mielibyśmy naturalny i bezkolizyjny przepływ pojazdów objeżdżających np. miejsce kolizji prawą stroną dla jadących w stronę Ronda Bankowego jak również w stronę przeciwną. Wyjazd z objazdu mógłby się odbywać przez Rynek oraz ulicami Chmielną (dobra widoczność) lub Żabią, a także, dla jadących w kierunku Lipian, poprzez okolice sklepu Lidl.

REKLAMA


W najbliższym czasie prawdopodobne wydaje się ustalenie jednego kierunku ruchu na ulicy Chmielnej, ale jej kierunek mógłby być zależny od kierunku ruchu na wyżej wymienionych ulicach.

Przypominamy, że ważną przyczyną ustalenia obecnego kierunku ruchu na ulicy Jeziornej był problem z wjazdem dużych autobusów w wąską ulicę prowadzącą do pensjonatów nad jeziorem. Obecnie problem zniknął, ponieważ autobusy wjeżdżają objazdem wytyczonym przez teren Szkoły Podstawowej nr 1. Drugim ważnym argumentem była chęć zmniejszenia ruchu wjazdowego na Rynek, który jest miejscem bardzo dużego ruchu pieszych.

Z powyższymi propozycjami zwróciliśmy się do Urzędu Gminy w Barlinku. Okazało się, że temat jest znany i rozważany od dłuższego czasu, jednak w tej sprawie głos muszą zabrać mieszkańcy Barlinka, z jednej strony kierujący pojazdami, a z drugiej mieszkańcy ulic, których dotyczą propozycje zmian. Zachęcamy więc do zabrania głosu w dyskusji, bo każdy argument może okazać się w tej sprawie ważny.

Na zakończenie warto zauważyć, że niezbyt udanym pomysłem było też wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Fabrycznej. Miałoby ono sens, gdyby powstała „Obwodnica po torach”  (budowa miała się rozpocząć w 2010 roku), więc możliwy byłby wyjazd z hurtowni budowlanej JANEX bezpośrednio na rondo i obwodnicę. Obecnie, mimo znaków, ruch na tej drodze odbywa się dwukierunkowo, a mimo to nie dochodzi w tym miejscu do kolizji czy wypadków.

MIKA


Odsłon: 4511 | Drukuj

Komentarze (14)
1. 29-05-2013
 
Quote:
Mieszkańcy z ul. Jeziornej czy Kościelnej... musieli by objechać całe miasto aby dotrzeć do szkoły nr 1

 
:grin :grin :grin  
...aż monitor oplułem. ul. Jeziornej czy Kościelnej samochodem pod "jedynkę"... to trzeba mieć rozmach :grin  
Taka mała podpowiedź, żeby nie zabłądzić. ;)
 
levix
2. 28-05-2013
 
Zmian na ulicy Jeziornej bym nie robiła. Mieszkańcy z ul. Jeziornej czy Kościelnej... musieli by objechać całe miasto aby dotrzeć do szkoły nr 1, a wyjazd w lewo z rynku jest nie możliwy ze względu na duże natężenie ruchu, także musielibyśmy jechać w prawo na rondo, objechać i przez całe miasto do szkoły. Już nawet nie chodzi o szkołę, ale my mieszkańcy tych ulic kierując się w stronę Gorzowa jedziemy koło szkoły ,,jedynki'' gdyż wyjazd z rynku w lewo jak już wspomniałam jest niemożliwy. Proszę o przemyślenie!!!
 
magdaia
3. 25-05-2013
 
A dlaczego nikt nie widzi potrzeby utwardzenia ulicy Długiej , odblokuje to rondo i stworzy świetny skrut Gorzów -Lipiany , Lipiany -Gorzów.
 
kefas60
4. 25-05-2013
 
Jest jedno proste rozwiązanie problemu - obecnie wprowadzonych, niefortunnie (przez urzędnika ;) UM) ulic jednokierunkowych. Pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni. Poczytajcie Panowie przepisy - i to wystarczy! :) Oj, oj jacy Wy ważni ;)
 
0lo
5. 25-05-2013
 
Takie miasto jak Barlinek bez obwodnicy to wstyd,
 
zbyniu965
6. 25-05-2013
 
- Proponuję zmienić kierunek jazdy na ul.Sądowej i problem awaryjny na ul.Niepodległości sam się rozwiąże. 
- czekam, kiedy ul.Wodna będzie wreszcie jednokierunkową, tylko wyjazd od Jeziornej w stronę Rynku.
 
barlineczka
7. 24-05-2013
 
jak nie obwodnica to może tunel albo estakada nad miastem. 
:grin :grin :grin
 
levix
8. 24-05-2013
 
Tylko obwodnica po torach ratuje sytuacje .
 
szczupak
9. 24-05-2013
 
Fabryczna jako jednokierunkowa to nieporozumienie ruch znikomy no chyba, że pieszy do skupu złomu. Poza tym nieformalny wjazd od strony dworcowej istnieje i jak ktoś skręca w lewo to wbija się pod prąd no ale oznakowania żadnego nie spotkamy. 
Modernizacja dróg i objazdów Barlinka chyba jest nieunikniona najwyżej zostanie nam przesiąść się na rowery.
 
publiczny
10. 24-05-2013
 
Co do obwodnicy.... 
pozwolę sobie zacytować: 
 
Quote:
(...) w chwili obecnej trwa postępowanie dot. wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, prowadzone przez Urząd Miasta Barlinek (trwają uzgdnienia z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska). Po uzyskaniu pozytywnych opinii, Burmistrz wyda stosowną decyzję. Następnie złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inewstycji drogowej w oparciu o przepisy "specustawy drogowej" - postępowanie trwa 90 dni. 
Z uwagi na postępowanie środowiskwoe termin zakończenia dokumentacji w obecnym czasie jest trudny do określenia.  
Wydział Dokumentacji ZZDW  

 
m4s


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.