barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Najlepszy w zawodzie - umowa już podpisana Drukuj Email
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
20.12.2013.

Image
Najlepszy w zawodzie
Dnia 16 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, odbyło się uroczyste podpisanie 14 porozumień na rzecz realizacji partnerskiego projektu systemowego „Najlepszy w zawodzie”, w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

Image  foto

W uroczystym podpisaniu udział wzięli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Dyrektor WUP Andrzej Przewoda, Wicedyrektor ds. Rynku Pracy Renata Błasiak-Grudzień, Starostowie, Skarbnicy Powiatów i Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wśród 14 porozumień jedno dotyczyło Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego ,,Morro” w Barlinku a podpisali je: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzej Przewoda, a po stronie powiatu myśliborskiego Wicestarosta Alicja Prill, Skarbnik Powiatu Magdalena Mikołajczuk i Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku Jacek Szkwarek. W uroczystości uczestniczył także Pan Kazimierz Siarkiewicz  nauczyciel przedmiotów technicznych zawodowych w tejże szkole.

Województwo zachodniopomorskie opracowało we współpracy z 14 samorządami powiatowymi: choszczeńskim, drawskim, goleniowskim, gryfickim, kamieńskim, łobeskim, myśliborskim, pyrzyckim, stargardzkim, szczecineckim, świdwińskim, wałeckim oraz 2 miastami: Szczecin i Koszalin, założenia do pilotażowego projektu systemowego służącego poprawie jakości i efektywności kształcenia zawodowego w regionie.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Barlinku prace nad opracowaniem wniosku do projektu i główne jego założenia rozpoczęły się jeszcze w sierpniu b.r. a zakończyły na początku grudnia. Zespół w składzie: Jacek Szkwarek, Łukasz Jędrzejewski, Kazimierz Siarkiewicz, Wiesław Kulczewski i Łukasz Kasprzak pracował bardzo intensywnie przez kilka miesięcy ale warto było, gdyż projekt ich autorstwa, który opiewa na kwotę prawie miliona złotych i obejmuje wsparciem 72 beneficjentów, został zakwalifikowany i zatwierdzony do wdrożenia. Korzyści z jego wprowadzenia będą bardzo duże, zarówno dla uczniów, absolwentów, dla pracodawców i szkoły.

REKLAMA

Warto przytoczyć w tym momencie słowa, które wypowiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz:
„Wśród wszystkich problemów, z którymi zmagamy się obecnie na rynku pracy, ten największy dotyczy szkolnictwa zawodowego, stąd musimy wykonać krok do przodu. Do realizacji projektu postanowiliśmy poszukać partnerów, z którymi uda nam się szkolnictwo zawodowe zrewitalizować. Rozpoczynamy pilotaż, ale dopiero w przyszłej, unijnej perspektywie finansowej, w ramach kształtowania Regionalnego Programu Operacyjnego, chciałbym, abyśmy w pełni rozwinęli skrzydła”.

Głos zabrał także Dyrektor WUP Andrzej Przewoda, który między innymi powiedział: ,,Udało nam się wspólnie przygotować przedsięwzięcie, które z punktu widzenia Wojewódzkiego Urzędu Pracy jest wydarzeniem bezprecedensowym. Nigdy wcześniej nie realizowaliśmy tak ogromnego projektu. Opiewa on na kwotę około 15 milionów złotych, a wsparciem w jego ramach zostanie objętych ponad 3000 uczniów”.

Działania systemowe będą prowadzić do zwiększenia oferty edukacyjnej szkół zawodowych, dostosowania programów nauczania do potrzeb rynków pracy oraz wzrostu zainteresowania szkolnictwem zawodowym poprzez modernizację wyposażenia szkół oraz stworzenie płaszczyzny do współpracy pomiędzy szkołami, pracodawcami i instytucjami wspierającymi rynki pracy. Działania te mają wpływać na zmianę wizerunku szkolnictwa zawodowego w województwie. Projekt wpłynie także na wyrównanie szans edukacyjnych ludzi młodych, zmniejszenie dysproporcji w jakości kształcenia na terenach miejskich i wiejskich, lepszą orientację na rynku pracy i przewidywanie zmian oraz oczekiwań pracodawców wobec przyszłych pracowników. Nowym elementem projektu jest wdrożenie do szkół kompleksowego modelu poradnictwa zawodowego.

Na zakończenie spotkania Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podziękował przybyłym na spotkanie przedstawicielom samorządów. Były także pamiątkowe zdjęcia, bo tak ważny moment warto uwiecznić.

Jacek Szkwarek
Dyrektor w ZSP Nr 1 w Barlinku

 


Odsłon: 3852 | Drukuj

Komentarze (1)
1. 22-12-2013
 
Brawo Jacek, brawo Kaziu!!! Jestem cholernie ciekawy, kiedy przywrocicie w społeczeństwie range zawodu technika mechanika...
 
Marceli

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.12:43
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(6 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.