barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Komunikat sztabu WOŚP - WYDAJEMY PUSZKI Drukuj Email
Oceny: / 5
KiepskiBardzo dobry 
09.01.2015.

Image
WYDAJEMY PUSZKI
Barlinecki Sztab XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy informuje, że wydawanie identyfikatorów oraz puszek odbędzie się 10 stycznia (sobota) w BOK "Panorama” ul. Podwale 9 w biurze nr 103 od godz. 9.00 - 11.00. Zapraszam wszystkich wolontariuszy XXIII Finału WOŚP. Proszę zabrać ze sobą torbę na puszkę i serduszka.

Image video

Prosimy również SPONSORÓW o wsparcie finansowe lub rzeczowe na organizacje tegorocznego XXIII koncertu finałowego. Bądźmy tego dnia Razem.

REKLAMA

Nasze konto, na które mogą Państwo wpłacać pieniądze:
GBS Bank w Barlinku 37 8355 0009 0000 0420 2000 0005
NIP: 597-000-29-47; e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Piotr Stanisławski
tel. 095 7462 135


Odsłon: 5164 | Drukuj

Komentarze (11)
1. 10-01-2015
 
polecam zapoznać się z materiałem dostępnym na YT  
2014 01 08 Wolne Głosy - Piotr Woyciechowski (b. członek komisji weryfikacyjnej WSI)
 
rad24
2. 10-01-2015
 
Nie karmić trolla! :)
 
IrKa
3. 10-01-2015
 
rad24 - błagam Cię, nie wspieraj, nie dawaj, nie przelewaj, nie wsuwaj w puszkę, nie licytuj - Twoje niezbywalne prawo niedawania. Jednocześnie dawaj swój grosik gdzie chcesz i ile razy chcesz, komu chcesz i kiedy.... A później sprawdź, gdzie ta twoja kasa wędruje, na co jest wydawana...Takie masz niezbywalne prawo. Jeżeli nie podoba Ci się WOŚP, jej sposób działania, jej decyzje zakupowe, omijanie potrzeb jednostek a wspieranie instytucji... itp. - masz prawo wyrazić swoje poglądy. I na tym zakończ paplanie, nie masz bowiem prawa zatruwać powietrze swym zdechłym oddechem, omiatając nim wszystkich, którzy mają odwagę mieć inne poglądy od Twoich.  
Jutro Orkiestra i tak zagra jak każdego roku, niezależnie od Twojej aktywnej, złośliwej i upierdliwej argumentacji. Później będzie kolejny Przystanek w Kostrzynie, gdzie setki tysięcy ludzi będzie mogło się bawić za nie twoje pieniądze....
 
Marceli
4. 10-01-2015
 
Marceli Zamiast dyskutować, małe podsumowanie. 
DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY 
Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do chorych, czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom) 
WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz. 
Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. działania propagatorskie, etaty pracowników itp. 
Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel. 
Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki Złoty Melon, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP? 
Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem róbta co chceta, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą wioskę). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock ojciecdyrektor.de 
Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków. 
Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt. 
WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji). 
Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.
 
rad24
5. 10-01-2015
 
rad24, proszę - nie wspieraj, proszę .... 
A i później bądź twardy i jak będziesz korzystał (ty lub twoje pociechy) ze sprzętu WOSP, to się przeżegnaj, spluń za siebie i nie daj się!!!! NIE DAJ SIĘ!!!! BĄDŻ TWARDY !!! i niezłomny w sensie swego życia........ :)
 
Marceli
6. 10-01-2015
 
gradok - dobrze, że się bawiły, dużo zależy też od relacji z rodzicami w tedy młodzi ludzie nie szukają czegoś więcej. Problem z Woodstock jest taki, że tam nie tylko jest muzyka, ale też indoktrynacja, pewnie można powiedzieć a gdzie jej nie ma, ale nie wszędzie promuje się sekty. Hare Kryszna - you tube świadectwa. O pieniądzach, które mają iść na sprzęt medyczny a idą na Woodstock nie wspomnę.
 
rad24
7. 09-01-2015
 
Moje dzieci jeździły na woodstock, żeby bawić się przy dobrych zespołach i nie zaszkodziło im błoto. WOŚP ma moje nieustające poparcie. A krytykanci niech sami coś zrobią dla innych.
 
gradok
8. 09-01-2015
 
Marceli trzeba było zamiast psy napisać oszołomy albo faszyści, ach te dzieci socjalizmu to jest dopiero tolerancja i rozumowanie :-)
 
rad24
9. 08-01-2015
 
psy szczekają a karawana idzie dalej...czasem ino trza batem po grzbietach rozszczekanej sfory, bo hałas niemiłosierny!
 
Marceli
10. 08-01-2015
 
skoro są publiczne pieniądze to i są dziennikarze ale dla Pana Jurka O jest to jeszcze mało zrozumiałe. 
 
Dlaczego Mrówka Cała nie wykonała wyroku sądu i nie udostępniła dokumentacji? - pytał Michał Rachoń - google
 
rad24


 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.