barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
O SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ NA GÓRNYM TARASIE Drukuj Email
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
02.10.2015.

Image
Sygnalizacja świetlna
Co pewien czas podczas sesji Rady Miejskiej powraca temat bezpiecznego poruszania się uczniów, którzy mieszkają na osiedlu Górny Taras i muszą pokonać ruchliwą ulicę Kombatantów, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Problem ten dotyczy także osób, które prowadzą dzieci do przedszkola.

Image foto 

Podczas ostatniej sesji, w imieniu mieszkańców osiedla, mówił o tym Tomasz Zyr. - Jako przedstawiciel rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 4 zwracam się z prośbą o poprawę bezpieczeństwa, poprzez zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu przez pasy, na ulicy Kombatantów, oraz wyznaczenie drogi dla dzieci idących do szkoły. Jako rodzice uważamy, że przejście prowadzące do szkoły przez ulicę Kombatantów, jest niebezpieczne ze względu na duże natężenie ruchu. Ulica ta jest traktowana jak obwodnica miasta oraz prowadzi do sklepów Biedronka, Pepco i CCC. Droga od Ronda Ofiar Katynia w kierunku osiedla Górny Taras, biegnie po łuku. Widoczność jest tam mocno ograniczona, a kierowcy często przekraczają tam dozwoloną prędkość. Natomiast od ulicy Ogrodowej prowadzi pod górkę, a tam na wzniesieniu także znajduje się przejście dla pieszych, prowadzące do szkoły. Droga po wyznaczonych pasach wzdłuż barierek na parkingu jest niebezpieczna, ponieważ często na tych pasach parkują samochody - mówił T. Zyr.

REKLAMA

Podkreślił, że pod petycją o ustawienie sygnalizacji świetlnej podpisało się około 280 osób, mieszkańców Górnego Tarasu. Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał. - Każdą tego typu decyzję musimy konsultować z komisją ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie myśliborskim. Co do drogi po parkingu. Plan miejscowy Górnego Tarasu nie przewiduje tam takiej funkcji. Jest to tylko parking. Nie możemy też na ulicy Kombatantów ustawić tzw. chopka - podkreślał burmistrz. Według jego zapewnień miasto przejmie dotychczasową drogę prowadzącą obecnie do szkoły i to tamtędy będzie się odbywał ruch pieszych do placówek oświatowych.
js


Odsłon: 3749 | Drukuj

Komentarze (6)
1. 13-10-2015
 
Termomodernizacja gimnazjum i SP4 zbliża się ku końcowi. Projekt zapewne nie obejmuje uporządkowania terenu, ciągów jezdnych i pieszych wokół tychże placówek. A szkoda, bo czas najwyższy spojrzeć szerzej na otoczenie szkół na Górnym Tarasie. Wszyscy udają, że nie widzą tego co się pod tą placówką dzieje. Jaka masa pojazdów "najeżdża" wąską drogę dojazdową, jak rozjeżdżane są trawniki, jak dzieci biegają między samochodami, jakie błoto, wszechobecna partyzantka... W rejonie Biedronki oraz szkół, brakuje podstawowej koncepcji, jak ma wyglądać ruch kołowy i pieszy w tej strefie, czy "dziki" przejazd obok biedronki w stronę kościoła ma funkcjonować a jeżeli tak, to w jakiej postaci, czy parkingi i miejsca postoju autobusów są w strefach bezpiecznych, itd. Jeżeli więc zaczyna się dyskusja pt światła na Kombatantów oraz bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły, to rozszerzmy ją na całe otoczenie szkoły i centrum handlowego. Szkoła, pomimo 25-letniej historii, nie doczekała się prawdziwej troski w zakresie dróg i ciągów pieszych, terenu przed obiektem bezpieczeństwa i dbałości o najsłabszych....Może czas dojrzeć i dokończyć rozgrzebane 8)
 
Marceli
2. 12-10-2015
 
Dodam jeszcze, że jak widać na zdjęciach znak STREFA RUCHU i ograniczenie tonażu nie dotyczy autobusów???? Manewrują wśród idących do szkoły dzieci. RADNI - zauważcie problem i dajcie w końcu jasne oznaczenia dotyczące ruchu a zwiększające bezpieczeństwo o tym rejonie.
 
publiczny
3. 05-10-2015
 
Tak na przyszłość. 
Główny wjazd w kierunku Biedronki oraz Szkoły oznaczony jest STREFĄ RUCHU, poruszać się tam mogą pojazdy pow. 3,5 tony - czyt. rozładunek TIR sieci Biedronka, parkowanie w wyznaczonych miejscach, obowiązują zasady jak na drodze publicznej....itd. 
Jest następująco: 
1. Często parkują tam TIR-y prywatne nie respekrując znaków. 
2. Wjeżdżają tam autobusy i busy dowożące dzieci do szkoły często poruszając się praktycznie przy samych pasach po których chodzą rodzice z dziećmi.  
3. Trochę nieprzemyslany jest dojazd i wyjazd właśnie dla autobusów, znaki nie do końca są jednoznaczne.
 
publiczny
4. 05-10-2015
 
Mnie najbardziej ciekawi jak Pan Burmistrz zmusi zarówno dzieci jak i dorosłych aby korzystali z dalszej drogi, którą zakłada że odbywać się będzie ruch pieszych, zamiast skracac sobie trasę przez parking. Jakieś zasieki pod Biedronką? mur z kolczatką ? 
Może trzeba poczekac jak jakieś dziecko zginie to się światła szybko postawi.
 
gorgus
5. 04-10-2015
 
Panie Burmistrzu - dlaczegóż to nie można postawić spowalniaczy ruchu?? Skąd to przekonanie, że jest to niemożliwe? W swym krótkim życiu spotkałem wiele dróg o różnym charakterze podległości z różnego typu szykanami, chopkami, wzniesieniami dla przejść pieszych itp. Wiadomo, że właśnie TA ulica nie jest w pańskim władaniu, ale Pan wiesz, że siła perswazji czyni cuda ( patrz CCC). I czy trzeba zasłaniać się AŻ planem zagospodarowania przestrzennego, aby powiedzieć, że się nie chce? Cóż to za plan i któż GO spłodził, ze nie uwzględnił ciągów pieszych dla najkrótszej i najmniej skomplikowanej drogi do szkoły. Proponuję złożyć reklamację u twórcy owego planu, skasować premię swoim pracownikom, którzy ten plan nadzorowali a później podpisywali fakturę do zapłaty. Uchwały własne możesz Pan swobodnie, a byle skutecznie zmieniać, aż dobro ogóły będzie ważniejsze niż błędnie sformułowany zapis. Do roboty :grin 8)
 
Marceli
6. 04-10-2015
 
witam ,z tych zdjęć nie wynika że jest to ruchliwa ulica ,a największy ruch pieszych jest do czasu aż dzieci zaczynają lekcje,potem jet taki ruch ,jaki widać na zdjęciach.
 
jacuś

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.