barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Przepłynął z plaży na promenadę! Drukuj Email
Oceny: / 37
KiepskiBardzo dobry 
31.12.2016.

Image
Przepłynął z plaży na promenadę!
Chyba nikt w Barlinku nie dawał stuprocentowej wiary w to, że się uda. A jednak! 31 grudnia jeden z barlineckich Morsów, Sylwester Wroński, podjął próbę przepłynięcia z Plaży Miejskiej na promenadę jeziora przy ul. Jeziornej. Był to pierwszy taki wyczyn wśród barlineckich miłośników zimowego pływania.

Image foto   Image video   

Start zaplanowano na godz. 13.00 na Plaży Miejskiej. Już dwie godziny wcześniej na planowanym odcinku trasy, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku pływali łodzią, by rozbić nagromadzony lód. Okazało się bowiem, że z zakładanej małej warstwy lodu, narosło go 4 cm. Przepłynięcie Sylwestra stało więc pod znakiem zapytania. Po konsultacji z ratownikami, Mors postanowił próbę tą podjąć. Płynął tuż za łodzią, która tarasowała mu drogę. Po drugiej stronie jeziora czekało na niego już ponad stu widzów.

REKLAMA

Pierwsza w Barlinku próba zimowego przepłynięcia z Plaży Miejskiej na promenadę okazała się sukcesem. Morsowi zajęło to 12 minut i 20 sekund. Serdecznie gratulujemy wyczynu, pierwszego w naszym mieście i składamy serdeczne życzenia z okazji urodzin i imienin, bowiem te święta, obchodzi tego dnia Sylwester Wroński. Na zakończenie, wszyscy zgromadzeni na pomoście, wypili symboliczną lampkę szampana za pomyślność w Nowym Roku i udaną, pierwszą próbę zimowego przepłynięcia jeziora. Podczas całej trasy nad bezpieczeństwem Morsa, czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Barlinek, OSP Jesionowo), zarówno na łodzi ratunkowej jak i na brzegu.

W chwili podjęcia próby temperatura powietrza wynosiła 1°C, natomiast temperatura wody 1,8°C. Za naszym pośrednictwem Sylwester Wroński pragnie podziękować za wsparcie - strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, Lechowi Zdunowskiemu, Barlinek24.pl oraz licznie przybyłym mieszkańcom Barlinka.

monikary 


Odsłon: 8320 | Drukuj

Komentarze (28)
1. 10-01-2017
 
Nie tylko Twój - ale nie chcę, dziękuję, poprę Ciebie, abyś miał :)
 
Marceli
2. 09-01-2017
 
Marceli na burmistrza. Masz mój głos :)
 
Focus
3. 08-01-2017
 
Fokusie nasz kochany - nie mam argumentów, wybiłeś mi je z głowy, łapki z krwistymi pazurkami opadły, poddaję się...już nie chcę z Tobą polemizować, odechciało mi się...zabiłeś moją wiarę w ludzką inteligencje...pozostała jeno sztuczna....zmieniam komputer.... :)
 
Marceli
4. 08-01-2017
 
Drogi Marceli.Najłatwiej jest krytykować.Podziel się z nami swoimi dokonaniami.Co takiego zrobiłeś żeby ktoś wspomniał na jakimkolwiek forum nazwe miasta Barlinek.Czy ktoś za rok lub dwa będzie wspominał jak to Marceli dokonał... No właśnie.Czego dokonał Marceli?
 
Focus
5. 03-01-2017
 
Fokusie, mój kochany -- ząbki jadowe straciłem wieki temu, a to co czytasz to jedynie skromna prezentacja własnego zdania nt publikacji w B24 relacji z sensacyjnego wydarzenia. Nie trzeba być wirtuozem intelektualnym, aby zrozumieć, czegóż czepiam się jako ten bydlak, egoista, krwiopijca, satrapa, wredus, .... i co tam sobie zażyczysz. Ot, uważam, i wielokrotnie to podkreślam, że wszelkie solowe akcje, bicie rekordów w każdej postaci, łącznie z moim planowanym przemarszem po cienkim lodzie, powinny odbywać się na własne ryzyko no i własną kieszeń. Chciałbym np usłyszeć głos Komendanta Mariusza K., że strażacy biorący udział w wodnej imprezie, przeprowadzali w tym dniu i o określonej godzinie ćwiczenia sprawności wodniackiej pt rozbijanie kry. itd., itd., itd. a nie na polecenie Magistratu o konieczności zabezpieczenia indywidualnej potrzeby urzędnika.... 
A do wody i tak nie wejdę, bo lubię ciepłe kapcie :grin :grin :grin No i uwielbiam wszelką polemikę, ale tylko na argumenty a nie na inwektywy
 
Marceli
6. 03-01-2017
 
Faktem jest że w tym kraju nie można zrobić nic żeby nie narazić się na krytykę 
takich ignorantów jak Marceli i jemu podobni.Wyczyn może nie na miare wejścia na Ewerest 
ale w Barlinku to jakieś wydarzenie i ja jako podatnik nie mam żalu.Marceli to by pewnie kina i teatry pozamykał bo to kupa prądu na oświetlenie sceny z jego prywatnej kieszeni idzie.Myśle że każda inicjatywa sportowa kulturalna czy oświatowa w mieście jest cenna.Czego dokonaliście wy krytycy tego czynu.Wiem że zamiast na obstawe OSP woleli byście dać na \"radio\" Zal mi Was.Dokonajcie czegoś zamiast pluć jadem.
 
Focus
7. 03-01-2017
 
Marceli.Próbuj chłopie.Czapeczka,rekawiczki,ciepłe gacie i płyń.Płyń i dopłyń bez żadnego wsparcia,bez fanfar i mediów.Bez asekuracji,nawigacji i innych radiostacji.Daj znać kiedy a będę na mecie szalikiem wymachiwał.Brawo entuzjaści i ci ,którzy sami cos zrobili i są z siebie dumni.Brawo Sylwek.
 
TBM58
8. 02-01-2017
 
OGIER - sam sobie odpowiedziałeś - fanfary godne innej rangi zawodów. Ale to tak, z zawiści, ze mi nie udzielą wsparcia dla mego wyczynu ;) :grin
 
Marceli
9. 02-01-2017
 
A jak straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe, harcerze, myśliwi itd. zabezpieczają: ligę kolarską, memoriał Benka Gubały, biegi uliczne, leśne, zawody chodzących z kijkami, drogi krzyżowe, procesje w Boże Ciało, korowody i inne pierdoły to tobie i innym to nie przeszkadza? Szkoda słów.  
Zazdrość, zawiść, podłość przez was przemawia. Ale w tym mieście już tak było jest i będzie  
:( :( :(
 
OGIER
10. 02-01-2017
 
lubię wyzwania - w najbliższą sobotę, o godzinie 13.00 przeprowadzę pierwsze w historii jeziora barlineckiego zimowe przejście po cienkim, 3 centymetrowym lodzie, z plaży do "jedynki" Proszę o zabezpieczenie dla mego wyczynu obstawy WOPR, Straży jak i Policji Wodnej, wszak lód to taka inna woda....Oczywiście, na brzegu pod "jedynką" powinien powitać mnie gospodarz bloku, aby nie było, że mój wyczyn był nijako i anonimowy. No i oczywiście, proszę nie wystawiać mi rachunku za obsługę, wszak będę prekursorem.... 
 
No, a teraz poważnie: 
1. niech chłopaki kąpią się do utraty tchu, niech tam mają... 
2. niech za swoje kąpanie i wszelkie inne wyczyny w wodzie i na brzegu, sami ponoszą pełne koszty wynikające z tego co im do zabawy potrzebne, 
3. niech akcyjność zimowej pory ma jakieś inne przesłanie, mniej egoistyczne i pełne samozadowolenia... 
4. no i niech się święci.... na mój koszt  
5. niech media zastanowią się w przyszłości, co warte jest zauważenia....wszak moje przejście będzie najważniejszym wydarzeniem nowego roku !!!! 8)
 
Marceli


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.