barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Przepłynął z plaży na promenadę! Drukuj Email
Oceny: / 37
KiepskiBardzo dobry 
31.12.2016.

Image
Przepłynął z plaży na promenadę!
Chyba nikt w Barlinku nie dawał stuprocentowej wiary w to, że się uda. A jednak! 31 grudnia jeden z barlineckich Morsów, Sylwester Wroński, podjął próbę przepłynięcia z Plaży Miejskiej na promenadę jeziora przy ul. Jeziornej. Był to pierwszy taki wyczyn wśród barlineckich miłośników zimowego pływania.

Image foto   Image video   

Start zaplanowano na godz. 13.00 na Plaży Miejskiej. Już dwie godziny wcześniej na planowanym odcinku trasy, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku pływali łodzią, by rozbić nagromadzony lód. Okazało się bowiem, że z zakładanej małej warstwy lodu, narosło go 4 cm. Przepłynięcie Sylwestra stało więc pod znakiem zapytania. Po konsultacji z ratownikami, Mors postanowił próbę tą podjąć. Płynął tuż za łodzią, która tarasowała mu drogę. Po drugiej stronie jeziora czekało na niego już ponad stu widzów.

REKLAMA

Pierwsza w Barlinku próba zimowego przepłynięcia z Plaży Miejskiej na promenadę okazała się sukcesem. Morsowi zajęło to 12 minut i 20 sekund. Serdecznie gratulujemy wyczynu, pierwszego w naszym mieście i składamy serdeczne życzenia z okazji urodzin i imienin, bowiem te święta, obchodzi tego dnia Sylwester Wroński. Na zakończenie, wszyscy zgromadzeni na pomoście, wypili symboliczną lampkę szampana za pomyślność w Nowym Roku i udaną, pierwszą próbę zimowego przepłynięcia jeziora. Podczas całej trasy nad bezpieczeństwem Morsa, czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Barlinek, OSP Jesionowo), zarówno na łodzi ratunkowej jak i na brzegu.

W chwili podjęcia próby temperatura powietrza wynosiła 1°C, natomiast temperatura wody 1,8°C. Za naszym pośrednictwem Sylwester Wroński pragnie podziękować za wsparcie - strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, Lechowi Zdunowskiemu, Barlinek24.pl oraz licznie przybyłym mieszkańcom Barlinka.

monikary 


Odsłon: 8329 | Drukuj

Komentarze (28)
21. 31-12-2016
 
ja się nie obrażam ale w treści wcześniejszego artykułu było tak :>>>Zapraszamy mieszkańców Barlinka do kibicowania i dopingowania jednego z barlineckich Morsów. 31 grudnia (sobota) o godz. 13.00 odbędzie się pierwsza w historii miasta, próba zimowego, "morsowego" przepłynięcia z Plaży Miejskiej na promenadę przy ul. Jeziornej e wejście na Gubałowkę, to tylko za swoje....i na własne ryzyko :grin
 
Marceli
22. 31-12-2016
 
Tak to już jest. Jednemu coś się uda to reszta się obraża. Ot taka nasza polska mentalność.
 
z Barlinka
23. 31-12-2016
 
W Barlinku jest grupa morsów nie zrzeszonych, którzy praktykują już piąty sezon. W grupie tej są ludzie, którzy dokonaliby takiego samego przepłynięcia bez żadnych problemów. Dzisiejsze "dokonanie" Sylwestra jest jego egoistycznym działaniem, gdyż reszta morsów dowiedziała się o całej akcji z portalu barlinek24. Pomimo, że w tym roku dołączył do grupy Barlineckich Morsów to jednak chyba nie czuje się z nimi zintegrowany. Jest to działanie tylko pod kątem szpanu. Taka postawa spotkała się z bardzo negatywną opinią w szeregach Barlineckich Morsów.
 
maka
24. 31-12-2016
 
Dana! weź pilot usiądź na kanapie i oglądnij sobie 2000 któryś odcinek "M jak miłość".O jakich chęciach mówisz,tutaj facet dokonał wyczynu na miarę skoku z stratosfery!!Brawo! Brawo! Brawo!Myślę ze Pan Sylwester Rozpoczął w Barlinku Cykliczne Sylwestrowe Pływanie.Gratulacje!
 
najek
25. 31-12-2016
 
Racja, szkoda, że więcej osób się nie odważyło, szkoda i nie szkoda, bo pewnie straż musiałaby ściągać posiłki ze Szczecina ? ;)
 
dana
26. 31-12-2016
 
dana - w Barlinku nie ma klubu. Morsy nie są zrzeszone. Może i w innych klubach robią takie odległości, ale jak sama widzisz w Barlinku tylko jeden się odważył. Najwyraźniej jest to coś nadzwyczajnego skoro przyszło tyle ludzi. Szkoda, że inne morsy nie wyraziły chęci popłynąć skoro jak twierdzisz to "normalka".
 
z Barlinka
27. 31-12-2016
 
Morsy z innych klubów na każdych spotkaniach robią takie i większe odległości, i nikt do tego nie angażuje służb za publiczne pieniądze. Bierze się bojkę i płynie. Nic nadzwyczajnego.  
Mimo całego bezsensownego szumu gratuluję chęci :)
 
dana
28. 31-12-2016
 
Brawo,To jest konkretny kandydat na Medal Zasłuzony dla Miasta Barlinka.To naprawdę widać na obrazkach w przeciwienstwie dla dotychczasowych medalistów
 
TBM58

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team 
Sondy
Czy gmina powinna po raz kolejny wesprzeć finansowo policję?
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam dom na wsi z ogrodem
Sprzedam wózek dla lalek
Telefon MaxCom MM822BB gwarancja! cena 100 zł
MATIZ 2000 ROK - sprzedam
Odkurzacz wodno-piorący
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
27.02.07:56
 POLICJA ZNOWU W POTRZEB
(10 komentarzy)
26.02.21:31
 BRATEK TRZYMA KCIUKI ZA
(1 komentarz)
26.02.20:16
 Wszystko co dobre... cz
(1 komentarz)
26.02.17:16
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(11 komentarzy)
25.02.17:55
 Kolorowy oddział
(2 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.