barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
CO DALEJ Z PLAŻĄ MIEJSKĄ? Drukuj Email
Oceny: / 7
KiepskiBardzo dobry 
02.01.2017.

Image
CO DALEJ Z PLAŻĄ MIEJSKĄ?
Co pewien czas temat barlineckiej plaży miejskiej pojawia się na sesjach Rady Miasta. Na ostatniej w 2016 roku sesji, temat ten poruszył przewodniczący RM, Mariusz Maciejewski. - Wnioskuje o przedstawienie informacji o stanie technicznym obiektu plaży miejskiej.

Image foto   

Proszę również o przedstawienie realizacji płatniczych i remontowych wynikających z zawartej umowy dzierżawy, jakie ciążą po stronie dzierżawcy - mówił M. Maciejewski. - Nie ukrywam, że informacje te skieruję na komisje stałe Rady Miejskiej i będę chciał, żeby temat ten był przepracowany prze Radę Miejską. Interesuje mnie przyszłość tego obiektu. W mojej ocenie nadchodzi czas podjęcia jakiś kroków ostatecznych, które zadecydują o obiekcie, który jest piękny, ale w mojej ocenie oddany w dzierżawę, z roku na rok, jego stan się pogarsza.

REKLAMA

Uważam, że jako władza samorządowa powinniśmy do tematu podejść bardzo odpowiedzialnie i zdecydować, co z tym zabytkiem robimy? Tak, aby jego stan techniczny nie tylko się nie pogarszał, ale się poprawił. Zdecydowanie są różnego typu rozwiązania - podkreślał przewodniczący Maciejewski. Odpowiadając przewodniczącemu, burmistrz Dariusz Zieliński powiedział, że stosowne informacje w tej sprawie przedłoży jak najszybciej. Przypomniał, że dzierżawa plaży trwa od 2008 roku i kończy się w 2018 roku.
js 

Image


Odsłon: 3730 | Drukuj

Komentarze (7)
1. 15-01-2017
 
Nie rozumiem dlaczego władze miasta pozwalają na niszczenie pięknych obiektów. Nie tylko plaży. Przecież można wziąć pieniądze UE i taką plażę wyremontować, zadbać o czyste dno, zatrudnić ratowników, zakupić sprzęt wodny do wypożyczenia. Jest to możliwe ale wymaga pracy i wysiłku. Barlinek opuściłam jakiś czas temu przeprowadzając się pod Warszawę do podobnej wielkości miasta. Kilka lat temu, miejscowość gdzie mieszkam nie miała porównania do Barlinka. Wszystko było szare, brudne i zapyziałe. Obecnie miejscowość kwitnie. W centrum odnawiane są stare kamienice, robione są parki, a nawet budowane stawy gdzie chcą zrobić kąpielisko .. i o zgrozo.. przystań jachtową :) mówię "o zgrozo" bo te stawy są maleńkie i nie bardzo wyobrażam to sobie.. no ale.. .. był pomysł, był dobrze napisany projekt a teraz jest realizacja. I bardzo dobrze. Miasto kwitnie, rozwija się i przyciąga nowych mieszkańców i nowe inwestycje. Bardzo chciałabym tego samego dla Barlinka. Bo z jednej strony wracając tu fajnie jest mówić, że nic się nie zmieniło... ale z drugiej strony.. przykro patrzeć że nic się nie zmieniło. Bo nie ma stałości na świecie: albo jest progres albo się cofamy. W tym momencie Barlinek się cofa. Jeśli nie zacznie zdobywać pieniędzy na remonty zabytków to miasto podupadnie zupełnie i przestanie być perłą pomorza zachodniego. Mam nadzieję, że władze przyjdą po rozum do głowy i napiszą porządny projekt.
 
JMac
2. 13-01-2017
 
Śp. Pan Henryk Glapiak , który za mojego dzieciństwa zarządzał plażą w grobie się przewraca!!! :cry Jak z góry widzi co zrobiono z jego perełki. Sukcesywnie zniszczono wszystko co było piękne na tym obiekcie ( mała skocznia , trampolina , barierki na pomostach , kwadrat itd.). Zaniechano usuwania glonów z dna , nie wymienia się piasku. Szkoda słów i denerwowania się pisząc dalej. :cry
 
katarzyna18
3. 10-01-2017
 
Nie wyobrażam sobie Barlinka bez plaży. .
 
kwasnamina
4. 02-01-2017
 
Pan Maciejewski - jaka wazelina po artykule w Bimzetce :)
 
kraciak55421
5. 02-01-2017
 
Oprócz wypożyczalni wygaszono równiez lewy kwadrat tylko dlatego,żeby nie zatrudniać dodatkowego ratownika.Kabiny niedostepne ,prawdopodobnie z powodu przepisów ppoż,ale nikt mi na to pytanie na plazy nie odpowiedział.i ogólnie totalny syf i bałagan w tzw,boksach po prawej i lewej stronie szczególnie.No i te kontenery mieszkalne przed plazą.Wstyd, panowie burmistrzowie.
 
TBM58
6. 02-01-2017
 
dzisiejsza plaża nie ma w sobie niczego, co przyciągałoby typowego piaskowego leniucha. Czasy, gdy wałkowaliśmy piasek dawno odeszły do lamusa historii. Zmieniły się potrzeby turysty, wczasowicza, kolonisty. Dzisiaj szukamy kąpieliska z bujna zielenią, możliwością ukrycia sie przed promieniami słonecznymi, czystym podłożem i wodną bezpieczną infrastrukturą. Super, gdy toalety widziały obsługę, a chłodne piwo nie jest dzikim marzeniem.... Coś co stworzyło Janowo, może byc tylko nieosiągalnym wzorcem, który jakoś nie udaje się osiągnąć przy Sportowej.  
Wypożyczalnia sprzętu pięknie wygaszona, nie daje możliwości na alternatywną formę rekreacji wodnej - cóz więc zostaje? Chyba tylko zachwyt nad unikalnym zabytkiem ....zabudowy....itp To mało, mało i jeszcze raz mało. 
Tego typu dyskusja, głos pytającego inaczej powinien rozbrzmieć 15 lat temu, gdy rozbijano BOSTiR. Dzisiaj, to takie wołanie na puszczy...może ktoś usłyszy. Świat pedałuje do przodu a barlineckie kapielisko pozostało w blokach startowych i udaje, że uczestniczy w zawodach 8)
 
Marceli
7. 02-01-2017
 
Co raz bardziej ubożejący obiekt.W naszym klimacie nikt się na plażach nie wzbogaci.Stan z ostatnich wakacji to juz powolna agonia i na pewno lepiej do konca obecnej dzierżawy nie bedzie.Obiekt powinien być zarzadzany przez gmine Z własnych funduszy.
 
TBM58

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.