barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
PROJEKT SIECI SZKÓŁ PRZYJĘTY Drukuj Email
Oceny: / 4
KiepskiBardzo dobry 
14.02.2017.

Image
PROJEKT SIECI SZKÓŁ
W trakcie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni zapoznali się i zaakceptowali projekt uchwały dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w gminie Barlinek. Sam projekt uchwały, której utworzenie poprzedziły spotkania z nauczycielami i rodzicami uczniów, przedstawił burmistrz Dariusz Zieliński.

Image video 

W trakcie krótkiej dyskusji na ten temat głos zabierali tylko radni. Obecni na sesji dyrektorzy placówek oświatowych pytań i wątpliwości nie mieli.

REKLAMA

W materiale filmowym przedstawiamy, co w tej sprawie na sesji mówiono. W załączonych plikach tekstowych można dokładnie przeczytać na czym zmiany będą polegały, jeżeli zaakceptuje je szczeciński Kurator Oświaty.
js 

Projekt uchwały i uzasadnienie (pdf)  
Załącznik nr 1 (pdf)  
Załącznik nr 2 (pdf)  
Załącznik nr 3 (pdf)  


Odsłon: 4016 | Drukuj

Komentarze (12)
1. 21-02-2017
 
jeżeli patrzeć na to co było jako na coś wybitnego, to z rozrzewnieniem wspominam pereelowską siedmiolatkę, którą ktoś brutalnie zmienił na ośmiolatkę. Fee, to było straszne, ale chciałbym, aby do niej powrócić. 
i.ras - litości błagam - wprowadzone przez Handke gimnazja wzorowane były na systemie przedwojennej sanacyjnej II Rzeczypospolitej. W sytuacji wiecznego odwoływania się do wartości tejże epoki, w imię Najwyższego powiedz, dlaczego tenże prawicowy rząd powraca do wykpiwanego PRL-u ?????? W imię jakich wartości i jakich przekonań? Odpuściłbym wiele, gdyby wdrożyli coś rewolucyjnego, jedynego na skalę Europy lub może i świata. A tak??? Mychą trąca i jedyne co ma za zadanie, to pokazać grubo pisanymi literkami TKM, TKM i niech się wali, kto lub co ma się walić :grin
 
Marceli
2. 21-02-2017
 
ira.s - wyluzuj trochę i pisz może trochę mniej złożonymi zdaniami, bo treść Twoich wypowiedzi traci na wartości. Poza tym nie wiem na czym opierasz swoje wywody, wydaje mi się, że albo progów gimnazjum nigdy nie przekroczyłeś albo dawno nie byłeś.  
1. Początkowo faktycznie w tego typu szkołach zbyt dobrze się nie działo, ale przez te ponad 15 lat nauczyciele wypracowali sobie metody pracy, programy i podręczniki oraz baza została dość dobrze przystosowana (zresztą za niemałe pieniądze) i teraz wystarczyło to wszystko tylko doskonalić, a nie po raz kolejny wywalać w kosmos. A o jakim LGBT mówisz??? Wróć na ziemię, religia 2 razy w tygodniu jest, więcej od biologii, chemii i fizyki. A poza tym jeszcze raz przypominam: od wychowywania dzieci są RODZICE. Szkoła ma im tylko pomagać.  
2. Jaki jest sens porównywać poziom nauczania do tego, jaki był 30 lat temu, skoro dotyczył on zupełnie innej młodzieży i zupełnie innych \"bezkomputerowo-bezinternetowych\" czasów! Porównywać trzeba osiągnięcia obecnej młodzieży z Polski do osiągnięć obecnej młodzieży z innych krajów. I w tych badaniach akurat Polska wypada bardzo dobrze. Nie rozumiem dlaczego próbuje się to kwestionować, skoro powinien to być powód do dumy nas wszystkich. A już tak na marginesie, od czego miałby wzrosnąć teraz nagle poziom nauczania, skoro uczyć będą dokładnie Ci sami nauczyciele, a zmiany w podstawie programowej dotyczą przede wszystkim historii (zaś przedmioty ścisłe tracą na korelacji treści)?  
3. Nikt się szaleńczo nie upiera, tylko nie chciano w tak krótkim czasie fundować szkole kolejnej rewolucji. Nie znam drugiego państwa w naszym kręgu kulturowym, w którym reformy szkolnictwa byłyby robione z taką częstotliwością. To naprawdę jest chore.  
4. I znowu odwołanie do dawnych czasów. Tak, zgadzam się, powstanie gimnazjów było kosztowne, ale jak sam zaznaczyłeś BYŁO. Nie rozumiem po co nam nowe koszty TERAZ, kiedy tyle nowych ustaw wymagających dużych pieniędzy jest wprowadzanych w życie (500+, obniżenie wieku emerytalnego, zwiększenie stawki godzinowej, wojsko, itd) Przecież ten budżet nie jest z gumy! Zależy mi na tym, żeby nasze państwo funkcjonowało, a nie zbankrutowało, po prostu.  
Reasumując, spieraj się na argumenty, a nie obrażaj. Tak to każdy potrafi. Zapewniam Cię, że znalezienie kilku epitetów na Twój temat nie sprawiłoby mi żadnego problemu. Tylko po co :?
 
kontakt
3. 21-02-2017
 
@kontakt no toś się teraz zupełną ignorancją POPiSał, skoro: 
 
Ad.1. To nie rodzice na ten przykład indoktrynują swoje dzieci chociażby genderową propagandą LGBT, lecz czynią to właśnie "postępowi" edukatorzy państwowego reżimu, którzy doskonale wiedzą, że w "mętnej wodzie łatwiej się ryby łowi" (znacznie łatwiej jest demoralizująco urabiać w nowym otoczeniu pierwszoklasistę gimnazjum, a niżeli siódmoklasistę szkoły podstawowej, który czuje się pewniej w swoim dotychczasowym środowisku). 
 
Ad.2. Nawet jakbyśmy zupełnie zignorowali unijną propagandę w polskojęzycznej oświacie, która sukcesywnie wypacza umysły młodzieży szkolnej, to wystarczy tylko poprzestać na samym poziomie kształcenia, aby dojść do wniosku, że te stało na znacznie wyższym poziomie przed tą poronioną reformą z gimnazjami, które miały Nas jedynie czysto medialnie przybliżyć do "oświeconej" UE. 
 
Ad.3. Należy patrzeć kto się teraz przy nich tak szaleńczo upiera, wiedząc doskonale, że zawiodły na całej linii, bo czynione jest to ewidentnie w złych intencjach. 
 
Ad.4. Akurat tak się składa, że ten gimnazjalny eksperyment wygenerował znacznie większe koszty finansowe (choć nie tylko te) od wcześniejszego modelu z ośmioletnią podstawówką i trudno się temu dziwić, skoro jego głównym założeniem było znaczące zwiększenie administracji i zachowanie etatów nauczycielskich przy wejściu w fazę niżu demograficznego. 
 
Reasumując na przyszłość nie urągaj logice, przez której wyraźny deficyt sam się pogrążasz.
 
ira.s
4. 21-02-2017
 
Otóż to Panie Marceli, że przytłaczająca większość polskiego społeczeństwa ma bardzo tradycjonalistyczne podejście do życia nie powinno się było w ogóle wprowadzać tych poronionych gimnazjów, które sami gimnazjaliści by najchętniej z wiadomych względów zaorali, aby tylko powrócić jak najszybciej do wcześniejszych sprawdzonych przez całe ostatnie dekady wzorców kształcenia w Polsce.  
 
Nie należy bowiem wszystkiego w pień krytykować tylko dlatego, że oznakowane było PRLowską metką, bo akurat tak samo jak 49 województw bez dodatkowego powiatowego szczebla administracyjnego korzystniej ze wszech miar funkcjonowało, tak też i ochrona dziatwy szkolnej przed eksperymentami środowiskowymi automatycznie przekładała się na znacząco lepsze ich wychowanie. 
 
Reasumując można mieć na wielu płaszczyznach w pełni uzasadnione pretensje do Kaczolandu (sam mam im za złe kontynuowanie po okrągłostołowcach podatkożernej polityki, tak jakby od 100 lat Nasza klasa próżniacza z Wiejskiej nie wiedziała zupełnie, że tylko antysocjalizm buduje gospodarczą potęgę wszystkich bez wyjątku państw na Naszym globie), ale krytykowanie ich w czambuł tylko dlatego, że to właśnie oni zdecydowali się powstrzymać dalszy POmyleńczy eksperyment z gimbazą uważam za puste krytykaństwo bez żadnego sensownego uzasadnienia (równie dobrze mógłbyś twierdzić, że zastane zło trzeba konserwować, jeśli tylko służy ono biurokratycznemu reżimowi i dokładnie takiej samej miary byłby to irracjonalizm).
 
ira.s
5. 16-02-2017
 
do ira.s i innych znawców gimnazjów: 
1) \"gimbaza to jedna wielka degrengolada\"? - po pierwsze to nie jest prawda, a jeśli już to z czyjego powodu? szkoły? a może szanownych rodziców, którzy w zdecydowanej większości nie wiedzą, że dzieci trzeba wychowywać w domu, i to jakie są zależy od przykładu rodziców, a szkoła wszystkiego za nich nie zrobi?  
2) i w związku z tym, zastanówcie się ludzie, czy sama zmiana szkoły, to że teraz 13-latkowie zaczną uczęszczać do szkół podstawowych, zmieni ich nagle w ułożonych, grzecznych uczniów??? przecież to jakieś utopijne myślenie jest... 
3)Herr Tusk akurat nie tworzył gimnazjów, tylko minister Handtke, mocno prawicowy polityk powiązany politycznie z obecnie miłościwie panującymi, którzy powrót do gimnazjów łączyli z powrotem do wspaniałych wzorców z międzywojnia 
4) zamiast przeznaczyć pieniądze na dofinansowanie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w gimnazjach, przeznaczymy NASZE, czytaj podatników pieniądze na zmiany pieczątek, szyldów, niezbyt uczciwych podręczników itp.  
Ale jak to mówią - kto bogatemu zabroni na boso chodzić!
 
kontakt
6. 16-02-2017
 
ira.s - 95% naszego społeczeństwa, niezależnie od wyznania i przekonania, nienawidzi gwałtownych, nieprzemyślanych zmian, które jedyne co mają na celu to generalna rozpierducha i jedynie słuszne hasło : TKM. Nie mylić z rewolucją, chociaż i ona lubi wywalić wszystko do góry kołami.  
Gimnazja można zlać jak wszystko w naszym otoczeniu do rynsztoka i pomachać chusteczką na pożegnanie. Chciałbym jednak dożyć czasów, że kolejny światowy ranking 15-latków np w 2019 roku wykaże, że przeskoczyliśmy Himalaje i tylko raj przed nami. Obawiam się, że zatrzymamy się u podnóża przedgórza.... 
Kiedy kładę się na stół operacyjny znajomego lekarza, nie oczekuję, że zrobi ze mnie Roberta L. - oczekuję korekty tego co szwankuje, co mi przeszkadza w życiu, co poprawi moje relacje ze światem. Dzisiejsza "reforma" prowadzi raczej do zapaści i przez najbliższe lata dzieciaki będą obiektem ustawicznych eksperymentów, a nie o to w tym wszystkim (chyba) chodzi :)
 
Marceli
7. 16-02-2017
 
@kwiryn jak tak dalej w Naszym nadleśnictwie będzie prowadzona rabunkowa gospodarka leśna, to w takim szaleńczym tempie w jakim już od paru lat dokonywana jest wycinka drzew na terenie Puszczy Barlineckiej będziemy mieli prawdziwe szczęście, gdy uda się Nam funkcjonować bez masek antysmogowych (bo sama trawka powietrza nie oczyści, jeśli w takt tej PO-PiSowej polityki z 2014 roku w pień wytniemy lasy, otaczające Naszą mieścinę).
 
ira.s
8. 16-02-2017
 
@Marceli każdy przyznaje, że z gimbazą była tylko jedna wielka degrengolada, ale rzecz jasna nie dla zupełnie bezrefleksyjnych "użytecznych idiotów" Herr Tuska, bo Ci są powszechnie znani z tego, iż bezkrytycznie wszystko powtarzają co tylko usłyszą w WSI24 i POlshicie.
 
ira.s
9. 15-02-2017
 
trzeba tak dostosować szkolnictwo podstawowe do obecnej dziwnie spapranej rzeczywistości, aby za 2,5 roku można było szybko powrcić do normalności. Ciemności średniowiecza kiedyś przemina i znowu światłość nastanie :grin
 
Marceli
10. 15-02-2017
 
Dzieci gimnazjalne zostają w budynku przy ul.Lesnej czy przenoszą sie na Jeziorną?
 
ania1


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.