barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
PRAKTYKI ZAWODOWE W AUSTRII w ramach programu POWER Drukuj Email
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
16.02.2017.

Image
Praktyki zawodowe
Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Zawodowej "WABAR" w ZSP Nr 1 w Barlinku realizuje od 01 września 2016 roku projekt „Wzrost mobilności - rozwój umiejętności zawodowych uczniów i kadry” w ramach „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu "Erasmus+" sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Image foto  

Projekt umożliwia uczniom ZSP Nr 1 w latach 2016/2017 i 2017/2018 wyjazdy na dwu- i czterotygodniowe praktyki zawodowe. W ramach projektu 25 listopada zakończono I. etap rekrutacji uczniów, a 26.-29.11.2016 r członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w wizytach studyjnych (przygotowawczo-organizacyjnych) u parterów projektu: "ESKO - Kotowski Pensjonat Imbachhorn" w Fusch/Austria i  "Vitalis GmbH Gut Wehlitz" Schkeuditz/Niemcy. Dla zapewnienia najwyższej jakości realizacji projektu podczas wizyt zweryfikowano warunki pobytu uczestników, noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia, przedyskutowano kwestie organizacyjne dotyczące praktyk, planowanych wyjazdów kulturoznawczych, wycieczek, tematyki warsztatów oraz monitoringu i ewaluacji działań projektowych.

Image 

W dniu 09.02.2017 zakończyły się zajęcia z ramach przygotowania językowego, kulturowego, zawodowego i organizacyjnego uczniów, podczas których utrwalili słownictwo związane z komunikacją w życiu codziennymi i zawodowym (w branży hotelarskiej), przybliżono realia kulturowe Austrii - elementy geografii, turystyki, kuchnię austriacką, obyczaje, stereotypy, sztukę. Uczestnicy kształcili postawy otwartości i tolerancji, a wiedza zdobyta podczas zajęć pozwoli w czasie stażu lepiej zrozumieć nowe środowisko, zachowania ludzi i pomoże szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

REKLAMA

Obecnie w Pensjonacie Imbachhorn w Fusch/Austria od 13.02. do 10.03.2017 r. grupa siedmiu uczennic z klasy III Technikum kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa odbywa czterotygodniową praktykę zawodową.

Doskonalą tam kluczowe kompetencje i umiejętności zawodowe, szlifują swoje umiejętności komunikowania sie w języku niemieckim. Poznają rynek pracy, warunki życia w Austrii, zwiększają swoją świadomośś międzykulturową. Właścicielami pensjonatu są Polacy, którzy dzięki własnej determinacji, odwadze i pozytywnemu nastawieniu osiągnęli sukces za granicą, prowadzą rodzinny biznes, kreują swoją rzeczywistość gospodarczą i zawodową. Wartością dodaną projektu, poza odbyciem praktyki w firmie hotelarskiej jest nauka przedsiębiorczości od najlepszych na zasadzie casestudy.

Image  

Aktualnie dobiega końca II. etap rekrutacji uczniów uczących się w zawodach technik: ekonomista, handlowiec, informatyk, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, którzy od 19.04.2017- 02.05.2017 odbywać będą dwutygodniową praktykę zawodową Vitalis w Schkeuditz/k. Lipska w Niemczech. Dla tej grupy uczestników po feriach rozpoczną się zajęcia przygotowujące, a w marcu rozpoczniemy rekrutację kadry edukacyjnej, która od 14.08.2017 do 18.08.2017 uczestniczyć będzie w job shadowing.

Image 

Projekt mobilności stwarza uczestnikom możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy, umiejętności oraz ich praktycznego wykorzystania w rozwoju zawodowym i osobistym, wzrostu kompetencji językowych, adaptacji najlepszych praktyk, poznania piękna przyrody, kultury Austrii i Niemiec.

Zespół Zarządzający Projektem


Odsłon: 1370 | Drukuj

Bądź pierwszym który skomentuje

  • Tylko zarejestrowanii użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.
  • Zauważyłeś błąd w serwisie, a może masz jakąś sugestię? Zgłoś go tutaj.
  • Za wszelkie uwagi będziemy bardzo wdzięczni.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3
Polska adaptacja - JoomlaPL.com Team

 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Pomoc w domu - praca
Poszukiwana osoba do sprzątania biur
Mieszakanie 3 - pokojowe do wynajęcia
Kalosze rozm. 34 - sprzedam
Adidasy rozm. 35
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
24.02.16:57
 ZLIKWIDUJĄ PODSTAWÓWKĘ?
(7 komentarzy)
24.02.12:27
 Kolorowy oddział
(1 komentarz)
22.02.23:07
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(3 komentarze)
22.02.18:57
 ARTUR PARTYKA GOŚCIEM S
(10 komentarzy)
22.02.08:31
 Impresje Kobiece w BOK
(5 komentarzy)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.