niedziela 19 maja 2024r.   imieniny: Augustyn, Mikołaj, Piotr

Sodaspeed

W dniu 8 grudnia 2018 r.  o godz. 10:00 rozpoczął się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. W turnieju uczestniczyło 24 zawodników z LASKERA Barlinek i LASKERA Przelewice.

Turniej szachowy był rozgrywany na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu Szachowego kol. Krzysztof Wolski. W celu uatrakcyjnienia zawodów szachowych wszyscy szachiści grali w jednym turnieju a punktacja była liczona w trzech oddzielnych kategoriach tj. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz przedszkoli i szkoły Montessori. Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W kategorii  szkół gimnazjalnych zwycięży Szymon Jaworski uzyskując 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Patryk Kalinowski uzyskując 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Antoni Soska uzyskując 5 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Przelewice.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył zawodnik z LASKERA Barlinek Jeremiasz Skowron, który w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 3 miejsce pokonując zawodników z gimnazjum. Jeremiasz uzyskał 5 punktów. Drugie miejsce wywalczył Adrian Mularczyk z LASKERA Przelewice. Natomiast trzeci był Konrad Więcek z LASKERA Barlinek.

W kategorii przedszkola i szkoły Montessori pierwsze miejsce wywalczył Ignacy Wierzbicki, dla którego to był drugi turniej szachowy.

Ponadto przyznano dodatkowe nagrody dla najlepszej zawodniczki turnieju Mikołajkowego, którą okazała się Oliwia Banasiewicz. Natomiast w kategorii największego pechowca wyróżniono Bartosza Trawińskiego, który przegrał wszystkie siedem partii szachowych. Zawodom szachowym towarzyszyły duże emocje i stres. Podczas imprezy zadbano o ciepły bufet oraz słodycze. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale. Każdy zawodnik na zakończenie otrzymał czekoladę. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.