pldaenfrdeuk


 środa 19 grudnia 2018r.   imieniny: Abraham, Beniamin, Dariusz

Reklama

W artykule "Śmietnik pod oknami" poruszyliśmy temat śmieci, jakie zalegały przy jednym z bloków na ulicy Różanej. Zalegały, bo śmieci już tam nie ma. Zgodnie z zapewnieniem burmistrza Dariusza Zielińskiego, teren został uprzątnięty. Wycięto krzaki, zlikwidowano walące się ogrodzenie.

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze trzy miesiące to czas na poznanie najbliższego otoczenia, zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia - Pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Uprzejmie informujemy, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Barlinku, po korzystnie rozstrzygniętym przetargu na wywóz odpadów na 2019 rok nadal będzie wywozić odpady w Gminie Barlinek.

15. grudnia Fabryka Tańca Barlinek pod kierownictwem Katarzyny Stanisławskiej wzięła udział w VII Mikołajkowym Festiwalu Tańca w Białogardzie. Barlinecki Ośrodek Kultury, który reprezentowaliśmy znalazł się w ścisłej czołówce turnieju.

Już po raz 16 rozegrano Mikołajkowe Mistrzostwa Barlinka w kręgle, dla klientów Bowling Baru. W tegorocznych zmaganiach udział wzięła rekordowa liczba 28 graczy. Turniej trwał prawie 8 godzin. Grano cztery rundy. Po zsumowaniu punktów okazało się, że tegorocznym zwycięzcą turnieju został Norbert Dowejko.

Policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku zatrzymali do kontroli, na terenie miasta samochód opel corsa. W jej trakcie policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący miał w wydychanym powietrzu prawie jeden promil alkoholu. 

Gołym okiem widać, jak postępują prace na budowie obejścia Barlinka w ciągu DW151. Ronda już prawie gotowe, masa bitumiczna wylana, budowany jest wiadukt przy ul. Tunelowej a przy mającej powstać kładce prowadzącej z ul. Podwale do ul. Kasprowicza, wybudowano schody techniczne. W styczniu minie rok, odkąd mieszkańcy ulic położonych w pobliżu mostu i tych, którzy szli tamtędy do pracy, muszą korzystać z dróg alternatywnych.

14 grudnia w sali widowiskowej BOK, odbył się Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Specjalnie dla mieszkańców Gminy Barlinek, w kolędach i pastorałkach, zaprezentowali się - Studio Piosenki, Sonata, wokal chóru Halka oraz wokal chóru Barliniacy.

8 grudnia 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Moczydle odbyły się warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci m.in. przygotowywały ozdoby choinkowe i rysunki dla Świętego Mikołaja.

O ulicy Gorzowskiej w Moczkowie i przystanku autobusowym tam zlokalizowanym, mówił w czasie obrad sesji Rady Miejskiej Barlinka, radny Cezary Krzyżanowski. - Remont drogi wojewódzkiej w Moczkowie, wsparty był pieniędzmi gminnymi - mówił m.in. radny.

W listopadzie w Smolnicy, ruszyły rozgrywki w ramach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Technik”. Spotkania odbywają się w hali sportowej tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 1.

14 grudnia w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku, odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu. Wzięli w niej udział m.in. komendanci Komisariatu Policji w Barlinku st. asp. Krzysztof Maciaszek i asp. sztab. Krzysztof Nocuń oraz kierownik referatu prewencji Komisariatu Policji w Barlinku asp. Piotr Malanowski.

Kilkanaście osób, pacjentów oddziału rehabilitacji barlineckiego szpitala stawiło się na posiedzenie komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Praworządności Rady Miejskiej Barlinka. Powodem była petycja skierowana do prezesa szpitala Arkadiusza Cyska, podpisana przez około 200 osób przeciwko zmianie kierownika wspomnianego oddziału.

13 grudnia po godz. 15.00, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na trasie Barlinek – Pełczyce, we wsi Wierzchno. Z nieustalonych jeszcze przyczyn, jadący od strony Pełczyc samochód osobowy Ford Focus, uderzył w drzewo.