czwartek 21 czerwca 2018r.   imieniny: Albaniusz, Alicja, Alojzy

Reklama

barlinek

Grupa „Kosmonauci” z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, przez cały tydzień poznawała życie pszczół. Zajęcia były przeprowadzone metodą projektu, więc najpierw konieczne było, aby dzieci wraz z Panią postawiły pytania, na które chciały poznać odpowiedź.

barlinek

W sobotę 16 czerwca na hali Akademii Tenisa Barlinek rozegrany został turniej Yonex Demo Days Cup. Była to druga odsłona turnieju, na którym można było przetestować najnowsze modele rakiet topowego producenta sprzętu tenisowego. Do tenisowych zmagań przystąpiło 20 zawodników i zawodniczek, którzy drogą losowania utworzyli 10 par.

barlinek

Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprasza wszystkich miłośników piłki nożnej, na transmisję meczu Polska – Kolumbia. 24 czerwca (niedziela) o godz. 20.00 na placu na terenie WORD, zorganizujemy prawdziwą strefę kibica. Przyjdź i kibicuj wspólnie z nami biało – czerwonym.

barlinek

Jeśli chcesz zdiagnozować przyczynę choroby, poddaj się ocenie stanu zdrowia a my dobierzemy odpowiednie metody leczenia. Biorezonans Barlinek serdecznie do skorzystania z wyjątkowej, jedynej w naszym mieście, metody terapii związanej z filozofią medycyny chińskiej, a w szczególności akupresurą.

barlinek

20 czerwca w kawiarni artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono nowy projekt pod nazwą POGOŃ BARLINEK 2018. Wzięli w nim udział m.in. zarząd CRS i ISF, zawodnicy obu stowarzyszeń, burmistrz Dariusz Zieliński, przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, sympatycy piłki nożnej i byli zawodnicy Pogoni Barlinek.

barlinek

O wycofaniu jednostki OSP Barlinek przez zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku z działań ratowniczo-gaśniczych, która funkcjonuje w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, już pisaliśmy. W dniu 20. czerwca burmistrz Dariusz Zieliński, zorganizował spotkanie dotyczące bezpieczeństwa pożarowego w Gminie Barlinek.

barlinek

17 czerwca w sąsiedniej gminie Lipiany, odbyła się trzecia edycja Triathlonu Lipiany. Pierwsze zawody triathlonowe rozegrano w Lipianach w 1984 roku. Kolejne, przeprowadzono w roku 1985 i 1986. Z różnych przyczyn następne jego edycje nie odbyły się. I edycja reaktywowanych zawodów, odbyła się 19 czerwca 2016.

barlinek

Za nami rok panowania Królowej Puszczy Barlineckiej Weroniki Motyki i Boginki Moriany Aleksandry Motyki. Czy był dla nich zaskakujący, wyjątkowy? Jaki jeszcze? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Królową Weroniką i Boginką Aleksandrą.

barlinek

„Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję”, pod tym hasłem odbył się IX Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. 14 czerwca Szkoła Podstawowa w Mostkowie gościła u siebie 14 delegacji szkół wraz z dyrektorami i opiekunami.

barlinek

Burmistrz Barlinka oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na Barlineckie Świętojanki – Dni Barlinka 2018, które odbędą się w dniach 22-24 czerwca. Tradycyjnie już, przez trzy czerwcowe dni, Barlinek opanują postacie z barlineckich legend, na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki, nie zabraknie widowiska sobótkowego a także licznych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

barlinek

W niecodzienny sposób zakończył się niedzielny (17. czerwca) turniej piłkarski „orlików” im. „Przyjaciół z boiska”. W czasie rozgrywania pojedynków finałowych o miejsca (podczas 20 kolejki spotkań na 24 zaplanowane) nad Barlinkiem rozhulała się gwałtowna burza z potężną ulewą,. W ciągu kilku minut boisko zostało zalane wodą, co uniemożliwiło doprowadzić zawody do końca.

barlinek

Spotkajmy się przy wspólnym stole! Zapraszamy na widowisko sobótkowe, które odbędzie się 22 czerwca na barlineckim rynku o godzinie 20.00.

Teatr Poezji "Wiatrak", "Plantacja Wyobraźni - MDK" i Przyjaciele.

barlinek

W lutym br. w artykule "Mgliste widoki na drogę" opisaliśmy spotkanie mieszkańców Płonna z władzami powiatu myśliborskiego, którym przewodziła starosta myśliborska Danuta Patkowska. Samo spotkanie dotyczyło remontu drogi prowadzącej do Płonna.

barlinek

BOK – Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Bernadety Pewniak – Gębskiej i fotografii Katarzyny Mielcarek „Legenda Barlinka natchnieniem artystów”. 22 czerwca (piątek) godz. 17.00 , Muzeum Regionalne, ul. Niepodległości 17.