piątek 20 kwietnia 2018r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Reklama

barlinek

19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, które było pierwszą akcją zbrojną o tak dużej skali, podjętą przez polskie organizacje podziemne przeciwko Niemcom. Przyczyną powstania była decyzja o likwidacji getta warszawskiego, podjęta w ramach realizowanego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów.

barlinek

Początkowo te zawody miały odbyć się jeszcze w marcu, ale ze względu na złe warunki atmosferyczne ten turniej został przełożony na 19 kwietnia. W Pile najlepszy okazał się Jarosław Hampel, drugi zawody zakończył Bartek Zmarzlik, a podium uzupełnił Janusz Kołodziej.

barlinek

19 kwietnia przed godz. 16.00, doszło do wypadku na DW 151 w miejscowości Łubianka, na skrzyżowaniu do Karska. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, BMW oraz Peugeot.

barlinek

17 kwietnia na Stadionie Miejskim w Gryfinie, odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nie zabrakło na nich reprezentantów naszego miasta.

barlinek

Operator E-CHO realizuje na terenie Barlinka inwestycje, które pozwolą mieszkańcom na dostęp do Internetu, Cyfrowej Telewizji oraz Telefonu Stacjonarnego poprzez nowoczesną sieć światłowodową.

barlinek

Budowa obejścia Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151 trwa, i w teorii ma się zakończyć pod koniec września. Nie tak dawno, przybliżyliśmy Państwu projekt nowej kładki, która ma połączyć ul. Podwale z ul. Kasprowicza a dziś przedstawimy projekt nowego tunelu przy ul. Tunelowej.

barlinek

- W związku z licznymi pytaniami działkowców Rodzinnych ogrodów Działkowych "Wspólna Wola", mam następujące pytanie, mówił w trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej radny Cezary Michalak. - Czy w związku z planowanymi inwestycjami w tej części miasta brane jest pod uwagę przejęcie całego, powtórzę całego, terenu ogrodów "Wspólna Wola" zlokalizowanych przy ulicy Szosowej?". 

barlinek

W dniach 7-8.04.2018 r. w Bodstedt odbył się obóz szkoleniowy niemieckiej kadry żeglarskiej w klasie Cadet w którym brał również udział przedstawiciel naszego Klubu Żeglarskiego SZTORM Barlinek - Staś Wołoszyn. Nasi niemieccy partnerzy z Klubu Żeglarskiego Segelclub Zeuthen e.V. w tym roku zaproponowali utworzenie międzynarodowej załogi w składzie: Franz Erpenbeck – sternik, Stanisław Wołoszyn – załogant.

barlinek

16 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie, oddanych po remoncie i adaptacji, pomieszczeń I i II piętra w budynku „D” szpitala. Inwestycja powstała w byłym hotelu pielęgniarek. Do istniejącego już budynku, dobudowana została klatka schodowa wraz z pełnowymiarową windą.

barlinek

Od 01.09.2015 w ZSP nr 1 w Barlinku, wspólnie z dwiema zagranicznymi szkołami,  realizowany jest międzynarodowy projekt „Spełniamy marzenia o kształceniu i pracy w krajach UE”. Naszymi partnerami w ramach projektu są szkoły z Chorwacji i Grecji.

barlinek

W niedzielę Cash Broker Stal Gorzów udała się do Leszna na mecz z aktualnymi mistrzami Polski. Żółto-niebiescy walczyli do samego końca, ale ostatecznie gospodarze wygrali 48:42. Bartek Zmarzlik dla Stali zdobył 12 punktów.

barlinek

Już po raz drugi radni Rady Miejskiej w Barlinku, dołożyli gotówkę do zakupu radiowozu dla barlineckich policjantów. Podniesie to zapewne poziom bezpieczeństwa, jednak jak z pozostałymi służbami ratującymi nam zdrowie, mienie a bardzo często życie?

barlinek

Burmistrz Barlinka, Barlinecki Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa Nr 4 zapraszają 21 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 na XVI Mistrzostwa Barlinka w Tenisie Stołowym. System rozgrywek będzie ustalony w zależności od ilości zgłoszonych zawodników w poszczególnych kategoriach.

barlinek

Gdy tylko przychodzi ciepła wiosna a za nią lato, notorycznie powraca temat bezpieczeństwa w Parku im. Emanuela Laskera, zwanego potocznie Parkiem Deltą. Nie od dziś wiadomo, że jest to miejsce spotkań młodzieży ale i nie tylko, która głośno się zachowuje i spożywa w tym miejscu alkohol.