czwartek 30 marca 2017r.   imieniny: Amelia, Aniela, Jan
barlinek

Już w sobotę XI Maraton MTB Barlinek organizowany przez Barlinecką Grupę Kolarską. Tym razem w szeregach Stowarzyszenia CRS Barlinek i w ramach cyklu "Zachodniej Ligi MTB". Niezmiennie, dzięki gościnności gospodarzy Ośrodka Wypoczynkowego Janowo, na terenie którego znajdować się będzie baza, start i meta wyścigu, spotykamy się 1 kwietnia w sobotę rano. 

barlinek

Hymnem Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, rozpoczął się XIX Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Konkurs odbył się 29 marca w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury i jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Na widowni zasiadły zarówno przedszkolaki jak i ich opiekunki, rodzice i zaproszeni goście.

barlinek

„W dniu dzisiejszym (28 marca) w pobliżu Lidla po raz kolejny wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - pisze do naszej redakcji nasz czytelnik. Widać taka była konieczność i związane to było najprawdopodobniej z szybkością udzielenia pomocy osobie chorej. Ma jednak pytanie. Dlaczego lądowaniu helikoptera nie towarzyszyła "obstawa" naszych strażaków ochotników?

barlinek

W sobotę, 18. marca, w ECS przy Leśnej 1. w Barlinku odbyła się druga edycja Festiwalu Podróżników i Podróży „Włóczykijki”. Tak, jak i w roku poprzednim, hasło Festiwalu brzmiało „Podróżnicy są wśród nas”, co ma charakteryzować wyjątkowość Festiwalu: sygnalizować, że Gośćmi, Prelegentami są zwyczajni ludzie, podróżnicy, włóczykije, którzy mieszkają po sąsiedzku, czasem w Barlinku i okolicy, czasem nieco dalej, ale nadal ich włóczęga po świecie, to taki rodzaj doświadczenia, który może dotyczyć każdego z nas, nie wymaga specjalnych umiejętności, cech charakteru ani pieniędzy. Wymaga chęci i decyzji.

barlinek

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „BRATEK” zaprasza 3 kwietnia (poniedziałek) 2017r. o godz. 17.00 na projekcję filmu „Życie animowane” - Kino Panorama ul. Podwale 9. To niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie.

Gala Sportu jest jedną z najważniejszych uroczystości odbywających się w Gminie Barlinek. To właśnie podczas niej wręczane są nagrody dla najlepszego i najpopularniejszego sportowca oraz najlepszego trenera. Popularność barlineckiej Gali Sportu rośnie z roku na rok a jej rangę podkreślają mistrzowie olimpijscy, którzy corocznie uświetniają ją swoją obecnością.

barlinek

W roku ubiegłym zniszczono część wyposażenia ścieżki edukacyjnej na byłym wysypisku śmieci w Strąpiu. W tym roku wandale dali znać o sobie na terenie byłego wysypiska śmieci w Rychnowie. Piłą pocięli ławkę. „Zdobyte" w ten sposób deski najprawdopodobniej trafiły do pieca.

barlinek

17-19 marca w Łodzi, odbyła się XXIII edycja Międzynarodowych Targów Łódzkich „Na Styku Kultur”. Od piątku do niedzieli Łódź stała się turystyczną stolicą Polski. Ponad 140 wystawców prezentowało ofertę turystyczną, kulturalną oraz kosmetyczną. Bardzo atrakcyjna a może bardziej smakowita była prezentacja kulinarna na stoiskach z produktami regionalnymi. Jak twierdzą organizatorzy, imprezę odwiedza ponad osiem tysięcy mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego.

barlinek

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Barlinku, zapraszają na XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się 31. marca w sali widowiskowej BOK o godz. 11.00. W konkursie biorą udział najlepsi wykonawcy z powiatu myśliborskiego.

barlinek

Uroczyście świętowano 15-lecie Lions Club Barlinek. Organizacji, która przez te lata zrealizowała prawie 100 projektów na kwotę blisko 4 mln. złotych. Wśród wspomnianych projektów znalazły się m.in.: wsparcie dla dzieci w tym niepełnosprawnych, pomoc materialna i sprzętowa dla szpitali, szczególnie dla szpitala w Barlinku, budowa placów zabaw w Barlinku, pomoc osobom ubogim - seniorzy i dzieci, bieżące wsparcie akcji charytatywnych w Polsce i na świecie.

Barlinek

Barlinecki Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na wyłonienie nowej Królowej Puszczy Barlineckiej. Jeśli masz w sobie radość życia, ciekawość, wrażliwość i wiele talentów do odkrycia - stań w szranki w wyborach na Królową Puszczy Barlineckiej 2017/2018. Zapraszamy dziewczęta z Gminy Barlinek, uczennice szkół średnich i studentki.

 

barlinek

24 marca po godz. 19.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku zostali zadysponowani do pożaru przy ul. Myśliborskiej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dym wydobywa się z kotłowni. Jak powiedział nam Miejsko – Gminny Komendant OSP Mariusz Kuziel, mieszkańcy budynku ewakuowali się tuż przed przybyciem służb.

barlinek

Ponad 10 lat współpracują ze sobą Chór Seniorów PCK ze Schwedt w Niemczech i Zespół Śpiewaczy "Barliniacy", którym kieruje Roman Lackowski. Z tej okazji 24 marca na deskach sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbył się „Koncert Przyjaciół zza Odry". Oprócz wymienionych zespołów śpiewaczych, wziął w nim udział Feeling Dance Group, który kilkoma tańcami rozpoczął spotkanie.

barlinek

27 marca 1957 roku w Paryżu dokonano uroczystego otwarcia Teatru Narodów. Na pamiątkę tego wydarzenia, uchwalony został wyjątkowy dzień – Międzynarodowy Dzień Teatru. W Barlinku uczciła go Grupa Teatralna „Remedium” pod opieką Moniki Zajączkowskiej. Grupa działa w Barlineckim Ośrodku Kultury i właśnie w tym roku obchodzi swoje piąte urodziny! 24 marca z okazji Święta Teatru, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się premiera spektaklu „Kopciuszek”.