pldaenfrdeuk

 niedziela 21 kwietnia 2019r.   imieniny: Addar, Anzelm, Bartosz

Reklama

A A A

20 kwietnia na stadionie w Sadłowie odbył się mecz A klasy. W 22 kolejce zmierzyły się ze sobą zespoły CRS Pogoń Barlinek oraz lider tabeli – Orkan Suchań. Przez cały mecz na boisku były duże emocje, od samego początku żaden z zespołów nie zamierzał odpuścić. Pierwszą bramkę, w pierwszej połowie po zamieszaniu w polu karnym zdobył Suchań.

1 maja odbędzie się w Barlinku Turniej Tenisowy im. Bogusława Kuklinowskiego na który już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy. Przy okazji Turnieju będą mieli Państwo okazję zapoznać się z modelami marki Volvo a także przetestować je na barlineckich drogach.

Chcesz zamieszkać w cichej, spokojnej okolicy? Mamy dla Państwa ofertę, obok której nie można przejść obojętnie. Jeśli nie chcesz mieszkać w zgiełku i hałasie a jednocześnie niedaleko centrum miasta, to miejsce jest dla Ciebie. W pobliżu wszystko czego potrzebuje rodzina - sklepy, apteka, kościół, szkoła i przedszkole.

Do majowego I Biegu „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim”, zostało nieco ponad miesiąc. Na listę startową zapisało się już ponad 320 uczestników. Przypominamy więc o kilku ważnych zasadach, dotyczących tej imprezy sportowej. Bieg „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim”, odbędzie się 26 maja (niedziela) o godz. 10.00.  Start i meta, zlokalizowane zostały na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. 

Zbliżają się Święta Wielkanocne a tym samym czas długiego wypoczynku. To czas rodzinnych spotkań i odpoczynku. Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa już teraz.

Nasz redaktor, znalazł dziś nietypowe ogłoszenie na placu zabaw Nivea przy ul. Żabiej. Rzuca się ono w oczy, bowiem jest narysowane i napisane ręką dziecka a jego treść jest poruszająca. W ogłoszeniu czytamy m.in. Moja hulajnoga miała 19 lat. Miała czerwone rączki i była blaszana z żółtymi kołami. Jeśli ją znajdziesz, zadzwoń, bardzo mi jej brakuje.

Od 8 kwietnia, czyli już dziesięć dni, w całej Polsce zamknięte są szkoły. Wszystko to przez strajk, którego końca, póki co nie widać. Zamkniecie placówek oświatowych to bardzo duży problem, szczególnie dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dzieci.

List następującej treści dotarł do naszej redakcji. "Kilka dni temu na stronie internetowej Barlinek24.pl ukazało się następujące ogłoszenie - Barlinecki Ośrodek Kultury ogłasza nabór na stanowisko kelner/kelnerka: miejsce Barlinecki Ośrodek Kultury, staż w ramach umowy z Powiatowym Urzędem Pracy (osoba zarejestrowana – warunek konieczny).

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 18:30 rozpoczną się 19. Mistrzostwa Barlinka w Kręgle. Odbędą się one w Bowling Barze na ulicy Gorzowskiej 63b. Liczba miejsc w turnieju jest ograniczona. Zapisy graczy przyjmowane są pod numerem telefonu - 534 371 872.

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez tradycyjnych dekoracji i pierwszych wiosennych kwiatów. W sobotę 13 kwietnia, w sali konferencyjnej BOK, odbyły się rodzinne warsztaty ozdób wielkanocnych.

W marcu, zwróciliśmy się do wykonawcy obejścia Barlinka w ciągu DW 151, z kilkoma pytaniami. Zapytaliśmy m.in. o termin budowy kładki łączącej ul. Podwale z ul. Kasprowicza. Wówczas, dowiedzieliśmy się, iż termin ten, planowany jest na koniec kwietnia. Dziś, 16 kwietnia wczesnym rankiem, na miejsce budowy dotarły pierwsze elementy do budowy mostu.

13 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku, odbyły się XVII Mistrzostwa Barlinka w Tenisie Stołowym. Siedemnasta edycja turnieju zgromadziła 84 głodnych rywalizacji zawodników. Rozgrywki odbywały się w różnych kategoriach – Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne, do lat 45, do lat 59, powyżej 60 lat oraz kobiety.

Klub Żeglarski SZTORM Barlinek ogłasza nabór do Szkółki Żeglarskiej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 kwietnia (sobota) o godz. 12:00. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 15 lat wraz z rodzicami na przystań K.Ż. SZTORM Barlinek ul. Sportowa 2b.

Jakiś czas temu na ścieżce rowerowej prowadzącej z Barlinka do Dzikowa, połamano słupki, które miały uniemożliwić jazdę po niej samochodami i traktorami. Teraz ktoś ukradł deski z barierek ochronnych, które mają zapewniać rowerzystom bezpieczeństwo.