pldaenfrdeuk

 czwartek 21 lutego 2019r.   imieniny: Feliks, Teodor, Wyszeniega

Reklama

A A A

Kiedy w lutym 2017 roku likwidowano ekipowy punkt poboru krwi w Barlinku zwracano uwagę, że takie działanie jest szkodliwe zarówno dla mieszkańców miasta, jak i samych krwiodawców. Jednak względy ekonomiczne zwyciężyły. Dzisiaj widać, że pieniądze to nie wszystko.

Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprasza Mieszkanki Gminy Barlinek, na program kabaretowy „Impresje kobiece” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. „Rozmowy o kobietach”, bo taki tytuł nosić będzie show, odbędzie się 08 marca (piątek) w godz. 17.00 i 19.00 w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9. W satyrycznym programie wystąpią – Feeling Dance Group a także Alicja Kowalewska, Jerzy Symela, Rafał Szczepaniak, Michał Antosiewicz i Krzysztof Paszek.

Na ul. Strzeleckiej mieszkaniec Barlinka ukradł kamerę z jednego z budynków. Jej wartość to 1.500 zł. Policjanci ustalili sprawcę kradzieży, został on zatrzymany. Przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W roku 2018 barlinecka drużyna nordic walking wystartowała w cyklu pucharowym pod nazwą Korona Zachodu, który był częścią składową Korony Polski, a która powstała z połączenia Grand Prix Zachodniopomorskiego i Korony Wielkopolski. Korona Zachodu, to starty na terenie województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

2 dni Festiwalu, wcześniej 7 miesięcy intensywnych przygotowań. Blisko 600 gości, 7 „kierowniczek zamieszania” i 60 wolontariuszy tworzących imprezę. Mnóstwo przychylnych partnerów, sponsorów, donatorów. Słowem ekipa, bez której nic by się nie wydarzyło.

19 lutego w Barlineckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział wzięło 26 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Barlinek.

W dniu 1 stycznia 2019 roku, weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki nowym przepisom, ze świadczenia skorzystać może każdy, kto zadeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

W dniach od 21.01.2019 r. do 25.01.2019 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Tydzień Profilaktyczny – w tym roku pod hasłem: "Decyzja należy do Ciebie". Przygotowaliśmy na ten czas szereg działań o charakterze profilaktycznym.

Wielu czytelników pyta nas o ścieżkę rowerową prowadząca z Barlinka do Pełczyc. A w szczególności o odcinek od granicy gminy Barlinek do Pełczyc. Jak się dowiedzieliśmy od burmistrza Pełczyc Mirosława Kluka, gmina jeszcze raz złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ścieżki.

Sofia Ennaoui

Trwa passa zwycięstw Sofii Ennaoui. Zawodniczka AZS UMCS Lublin wygrała dzisiaj bieg na 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski. W ostatnich dniach wychowanka trenera Wojciecha Szymaniaka była najlepsza na 1500 metrów w Madrycie i Ostrawie. Szczególnie ważny był ten ostatni start. Reprezentantka Polski zwyciężyła z czasem 4:05.22, który został jej nowym rekordem życiowym w hali na tym dystansie, a także drugim wynikiem w historii polskich wyników na 1500 metrów.

barlinek

Dzień 1: Wyjechaliśmy rano 02 lutego br. koło 6:30. W trakcie przejazdu odwiedziliśmy Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu. Było bardzo ciekawie! Dowiedzieliśmy się np, że śnieg nie jest biały, tylko przezroczysty :). Około 21 byliśmy na miejscu, w Murzasichlu. Cała trasa zajęła nam koło 11-12 h. Po przyjeździe była kolacja i rozlokowanie w pokojach.

Wprawdzie święto zakochanych jest 14 lutego, to już dwa dni wcześniej 12 lutego, Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprosił na wyjątkowy wieczór. Na koncercie zespołu Nova Band, spotkały się nie tylko zakochane pary ale również wszyscy ci, którzy poszukują miłości.

9 lutego w Poznaniu, swój pierwszy pojedynek w nowym roku, zaliczył Aleksander Wereśniak z BoranTeam Barlinek. Obsada Extra Gali Fight Night była bardzo mocna. Występowali w niej zawodnicy, którzy walczyli dla takich organizacji jak KSW, FEN czy DSF Cheleng.

Klub Żeglarski SZTORM w Barlinku, realizując zadania Statutowe, organizuje wiosną 2019 szkolenie żeglarskie, w ramach klubowego programu 15+ oraz  60+. W ramach bezpłatnego szkolenia pragniemy nauczyć żeglugi na jachtach, które nie wymagają posiadania patentu żeglarskiego.