pldaenfrdeuk


 niedziela 25 sierpnia 2019r.   imieniny: Gaudencjusz, Grzegorz, Ludwik

Reklama

A A A

12 sierpnia br. publikowaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące barlineckiego szpitala, których udzielił nam jego prezes Marek Stankiewicz. Niżej prezentujemy kolejne dwie odpowiedzi na zadane przez nas pytania.

Od kilku dni, w Barlineckim Ośrodku Kultury, odbywa się Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Malarski im. Romany Kaszczyc. W ramach pleneru, w Barlinku odbywa się szereg wystaw i imprez towarzyszących, na które BOK serdecznie zaprasza mieszkańców miasta.

Burmistrz Lipian i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają 24 sierpnia (sobota) na Urodziny Miasta 760 lat Lipian. W programie m.in.: zawody rowerowe, mini fitness dla dzieci, pokaz sprzętu strażackiego OSP Lipiany, pokaz lokalnej twórczości, koncert DON VASYLA.

22 sierpnia, w gościnnych progach Hotelu Barlinek, odbył się wernisaż prac Andrzeja Fronczaka, uczestnika Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Malarskiego im. Romany Kaszczyc. Wystawę „Tajemne wędrówki”, zorganizował Barlinecki Ośrodek Kultury i Muzeum Regionalne w Barlinku.

W lipcu otwarto obejście Barlinka w ciągu DW 151, a już na terenie budowy kolejnej inwestycji, widać duże postępy. Chodzi o teren starego tartaku, gdzie niecały rok wcześniej, w październiku 2018 roku, rozpoczęto roboty, które w pierwszej kolejności polegały na wzmocnieniu terenu inwestycyjnego.

Odległość z Barlinka do Pełczyc będzie można pokonać na rowerze. Władze Pełczyc wybudują bowiem odcinek ścieżki do granic gminy, który docelowo połączy się barlinecką częścią trasy. Stworzenie prawie 5 kilometrów nowoczesnej infrastruktury otrzyma ponad 2,5 mln zł wsparcia z RPO WZ 2014-2020.

Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Sołectwa Gminy Barlinek oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na Dożynki Gminne 2018. 31 sierpnia (sobota) plac przy ul. Jeziornej w Barlinku (teren WORD).

W Barlineckim Ośrodku Kultury, odbywa się Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Malarski im. Romany Kaszczyc, który rozpoczął się 19 sierpnia i zakończy się za dwa tygodnie, 30 sierpnia. Bierze w nim udział dwudziestu sześciu artystów a komisarzem pleneru jest artysta ceramik - Brygida Liśkiewicz. Wśród artystów są zarówno malarze jak i ceramicy, którzy tworzą zarówno w murach Barlineckiego Ośrodka Kultury, jak i na ulicach miasta.

W czerwcu br. w artykule „Czy kurtyny wodne to dobry pomysł?” pisaliśmy o kurtynach wodnych, które w wielu miastach pomagały przetrwać upały. Pytania w tej sprawie padały m.in. na sesji barlineckiej Rady Miejskiej.

Barlinecki Ośrodek Kultury - Muzeum Regionalne oraz Hotel Barlinek, zapraszają na wernisaż "Tajemne wędrówki" artysty Andrzeja Fronczaka. 22 sierpnia (czwartek), godz. 17.00 restauracja Hotelu Barlinek, ul. Jeziorna 14. 

Fundacja Joy Aim i Szpital Barlinek serdecznie zapraszają na IV Barlinecki Dzień Zdrowia, który odbędzie się 7 września 2019 r. w godz. 09.00-13.00 na dziedzińcu przy ul. Szpitalnej 10 w Barlinku.

19 sierpnia ok. 19.30, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, otrzymali wezwanie do pożaru na polu pomiędzy Sulimierzem a Mostkowem. Po dotarciu na miejsce zgłoszenia pierwszego zastępu OSP, stwierdzono dość mocno rozwinięty pożar stogu słomy.

barlinek

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne "PŁONIA" Sp. z o.o. w Barlinku zawiadamia, że w związku z koniecznością wykonania niezbędnych robót na sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Niepodległości i Gorzowskiej wraz z ulicami przylegającymi i sąsiednimi na odcinku od Ronda Bankowego do skrzyżowania ul. Gorzowskiej z ul. Myśliborską w dniu: 21.08.2019 r. w godz. 10:00 - 14:00.

Zapraszam Cię do nowego gabinetu terapii naturalnych i masażu orientalnego. To właśnie tutaj skorzystasz z zabiegów, dzięki którym odzyskasz równowagę i zdrowie. Jeśli medycyna konwencjonalna jest w Twoim przypadku niewystarczająca, w gabinecie „Ciało Umysł Duch”, przywrócę Ci radość z życia spowodowaną dobrym zdrowiem.