poniedziałek 22 października 2018r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

barlinek

20 października w siedzibie Muzeum Wojskowości, Szkolnictwa i Wsi w Dziedzicach, odbyły się cykliczne warsztaty historyczne. Podczas zajęć wspominani są jeńcy obozu IIC Woldenberg, a tytuł tegorocznego spotkania, to „Woldenberg – życie za drutami”. W warsztatach udział wzięli uczniowie z Mostkowa oraz Barlinka.

barlinek

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „PŁONIA” Sp. z o.o. w Barlinku zawiadamia, że w związku z koniecznością wykonania niezbędnych robót na sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Osiedla Górny Taras, ul. Kombatantów oraz ulic przylegających i sąsiednich a także ul. Szosowej wraz z ulicami przylegającymi i sąsiednimi na odcinku od Ronda Ofiar Katynia do skrzyżowania z ul. Szosa do Lipian w nocy z 22.10.2018r. na 23.10.2018r. w godz. 23:00 - 5:00.

barlinek

Już dziś, zapraszamy na Zabawę Andrzejkową 2018, która odbędzie się 24 listopada o godz. 20:00 w lokalu przy ul. Strzeleckiej 29 w Barlinku. Wszystkich Naszych Gości przywitamy obfitą kolacją a na stołach królować będą pyszne tradycyjne potrawy w tym zimne i gorące przystawki.

barlinek

19 października w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, odbyło się przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z Gminy Barlinek. W spotkaniu udział wzięli – Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, wiceburmistrz Barlinka Krzysztof Paszek, z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Gonera, Miejsko – Gminny Komendant OSP Mariusz Kuziel a także druhny i druhowie z jednostek OSP Gminy Barlinek.

barlinek

Drodzy Mieszkańcy, 21 października 2018 roku odbędą się w Polsce Wybory Samorządowe. Kolejny raz pójdziemy do urn, by wybrać władze gminy, powiatu i województwa. Te wybory są inne, są Nasze i powinny być najważniejsze! To one zdecydują, jaką będziemy Wspólnotą, dokąd pójdziemy Razem, jakie będą Nasze drogi i jakie będziemy płacić podatki.

barlinek

Co zdecydowało, że podjął Pan decyzję o udziale w walce o urząd burmistrza naszego miasta? W swoim dotychczasowym doświadczeniu zawodowym miałem możliwość zarówno współuczestniczyć w rozwoju Barlinka, jak i obserwować kierunki jego rozwoju z innej perspektywy. Współpraca międzygminna dała mi szerszy pogląd i ocenę szans, a także zagrożeń rozwoju naszej Gminy.

barlinek

19 października na Rynku Miejskim, odbył się Piknik Wyborczy, zorganizowany przez KWW Pokolenia Razem dla Barlinka. Był to znakomity moment, aby poznać kandydatów do Rady Miejskiej Barlinka a także kandydata na Burmistrza Barlinka z ramienia komitetu – Zbigniewa Lewandowskiego. Nie brakowało twórczych rozmów i pomysłów na Barlinek w przyszłości.

barlinek

Rozpoczęte w wakacje prace budowlane na terenie Moczkowa, trwają nadal. Wszystko po to, aby ułatwić poruszanie się po miejscowości nie tylko pieszym ale także i kierowcom. W ramach zadania „Przebudowa chodnika w m. Moczkowo w ciągu DW 151”, postawiono znak z wyświetlaczem dynamicznej prędkości pojazdu a także przebudowano chodnik o długości 960 m.

barlinek

Dzieci z oddziału przedszkolnego „Pracowite Pszczółki” przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, miały wielką przyjemność gościć w Kole Łowieckim „SZARAK” w Barlinku. Swoją wyprawę rozpoczęły, ku wielkiej uciesze dzieci, przejażdżką bonanzą do Okuń. 

barlinek

12 października, piosenką „Kocham Cię Polsko”, rozpoczęła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych  im. kpt. hm. Andrzeja  Romockiego  „Morro” w Barlinku uroczystość obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Była ona efektem jednego z działań projektu „Niepodległa”, który realizowany jest  w naszej szkole oraz na terenie kraju i województwa zachodniopomorskiego.

barlinek

18 października w sali widowiskowej BOK, odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Seniora. Na spotkaniu nie zabrakło władz wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich a przede wszystkim barlineckich Seniorów i Ich rodzin. Gośćmi specjalnymi były – Królowa Puszczy Barlineckiej, Boginka Moriana a towarzyszyły Im Skrzaty z Puszczy Barlineckiej.  Tradycyjnie już, podczas tego święta, nie brakowało wyróżnień i podziękowań.

barlinek

W czerwcu tego roku, w Kawiarni Artystycznej BOK, odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono projekt Pogoń Barlinek 2018. Tego dnia, przedstawiciele Centrum Rozwoju Sportu oraz Indywidualnej Szkoły Futbolu, podpisali porozumienie partnerskie, którego głównym założeniem jest odbudowanie jednolitych, wspólnych struktur piłki nożnej w Barlinku.

barlinek

Sołectwo Rychnów, Gmina Barlinek oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na bieg z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. I Niepodległościowa „Piątka” w Rychnowie, odbędzie się w sobotę, 24 listopada. Start – godz. 11.00 boisko przy świetlicy wiejskiej.