pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 lipca 2019r.   imieniny: Albin, Bolesława, Bolisława

Reklama

A A A

Co pewien czas temat przejścia dla pieszych w sąsiedztwie sklepu Bricomarche na ulicy Gorzowskiej, powraca na sesjach barlineckiej Rady Miejskiej. Pytają o nie także mieszkańcy Barlinka, którzy do sklepu chodzą pieszo.

11 lipca w sali konferencyjnej BOK, odbyła się sesja Rady Miejskiej, podczas której podjęto decyzję o zakupie działki przy ul. Okrętowej z przeznaczeniem jej na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Dla pani Ani urlop miał być kilkudniowym odprężeniem od codziennego natłoku pracy. Nikt nie spodziewał się tego, co zdarzyło się potem. – Moje rajskie wakacje na Bali zakłóciła małpa, która mnie… ugryzła – opowiada pani Anna. – Przerażona zadzwoniłam do Warty. Potrzebne były dwie specjalistyczne szczepionki.

44 wyścigi w ciągu dwóch dni zawodów w rosyjskim Togliatti zadecydowały o tym, że Polacy do kraju wrócą z srebrnymi medalami. Wśród wicemistrzów świata jest także Bartosz Zmarzlik, który był zdecydowanym liderem biało-czerwonych!

Ruszył sezon letni dla reprezentantki Polski i zawodniczki AZS UMCS Lublin. Na inaugurację Sofia Ennaoui pobiegła w Londynie, na 1500 metrów. Jeżeli spojrzy się na wyniki z biegu w Londynie, to odległe miejsce Sofii może nie zachwycać. Reprezentantka Polski w swoim starcie dobiegła do mety na 12. pozycji. Jednak Ennaoiu ukończyła 1500 metrów z czasem 4:04.06.

Rozpoczęta w październiku 2017 roku budowa obejścia Barlinka w ciągu DW 151, trwała blisko dwa lata. Dziś, 19 lipca w okolicach wjazdu na średnicówkę od strony ul. 31 Stycznia, odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie otwarto 2,28 km odcinek drogi biegnącej po byłej linii kolejowej.

19 lipca w najbliższy piątek w samo południe, odbędzie się uroczyste otwarcie obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Symboliczne przecięcie wstęgi, będzie miało miejsce przy ul. 31-go stycznia. Przypomnijmy, że budowa rozpoczęła się w październiku 2017 roku i pierwotnie, jej zakończenie planowano na wrzesień 2018 r.

Zapraszamy na Regaty Samotników - regaty poświęcone pamięci naszego klubowego kolegi Andrzeja Ligockiego. Andrzeja pożegnaliśmy 18 lat temu po Jego niedokończonej wyprawie na Matterhorn. Jednak pamięć o nim i o jego pasji żyje w nas do dnia dzisiejszego.

Już od 8 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, Oddział Terenowy w Barlinku, będzie można zdawać egzamin na kategorię AM. Koszt egzaminu teoretycznego jest taki sam jak w przypadku innych egzaminów, czyli 30 zł. Praktyczny to już koszt 140 zł.

W piątek 19 lipca, wraz z oddaniem do użytku trasy średnicowej, na kierowców czekają spore zmiany. Zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy 31 Stycznia - na skrzyżowaniu z nową drogą i na skrzyżowaniu ulic: Dworcowa, św. Bonifacego, 1 Maja, Pełczycka.

Zapraszamy wszystkich Państwa na drugi weekend, IV Letnich Wieczorów Filmowych. W piątek 19 lipca o godz. 21.30, zapraszamy na poruszającą historię trudnej miłości w świecie muzyki. Film otrzymał Oskara w kategorii najlepsza piosenka. W sobotę 20 lipca, w godz. 16.00 – 18.00, zapraszamy najmłodszych na spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Barlinku.

Drodzy klienci, w związku z rozwojem firmy Długosz Andrzej "EKO-ANWA" chcielibyśmy Was poinformować, że od dnia 01 września 2019r zmieniamy adres siedziby. Nowe Biuro znajdować się będzie przy ulicy 31 Stycznia 16 (tuż obok nowo powstałego Targowiska).

Wójt Gminy Nowogródek Pomorski oraz Mieszkańcy wsi Giżyn zapraszają na rekonstrukcję Bitwy pod Antietam z 1862 r. - widowisko plenerowe dotyczące Wojny Secesyjnej, które odbędzie się w Giżynie w dniach 25-28 lipca 2019 r. na polach w okolicy boiska sportowego.

Idący do sklepu Biedronka, od strony ulicy Żabiej natykają się na taki widok. Widać, że od kilku miesięcy nikt z kosą tam nie zaglądał. Liczymy, że zdjęcie to przypomni właścicielowi tego terenu, że wypadałoby go skosić.