pldaenfrdeuk

 poniedziałek 26 października 2020r.   imieniny: Dymitriusz, Ewaryst, Łucjan

Reklama

A A A

W całej Polsce trwają protesty, po wyroku Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Ta fala manifestacji, nie ominęła również Barlinka. Kobiety ale również mężczyźni, skrzyknęli się na jednym z portali społecznościowych i 25 października spotkali się na Rynku Miejskim, aby wyrazić swój sprzeciw.

24 października, dotarła do nas smutna wiadomość. W wieku 72 lat, zmarł proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku, ks. Dziekan Kan. Bronisław Lose.

Przy ulicy Sportowej po raz kolejny doszło do starcia drużyn z ligi okręgowej. Niestety, po wprowadzeniu nowych obostrzeń, mecz odbył się bez obecności wspierających nasz klub kibiców. W tą sobotę CRS Pogoń Barlinek podejmowała Orła Trzcińsko.

Pamiętasz, jak pracowało się w okresie Polski Ludowej? Jak wyglądały codzienne obowiązki? Jakich urządzeń używano w fabrykach, biurach, sklepach i wielu innych placówkach? Teraz możesz podzielić się cennymi wspomnieniami w postaci swoich zdjęć z pracy sprzed lat i zgarnąć atrakcyjne nagrody!

W ciągu ostatnich kilku dni, odeszło od nas dwóch działaczy barlineckiej kultury, z którymi dane nam było współpracować.  Z wielkim smutkiem, przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiktora Olszewskiego i Kazimierza Borowskiego, którzy zapisali się w naszej pamięci jako ci, którzy byli oddani drugiemu człowiekowi.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu poszukuje osób, które uczestniczyły we Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku w dniu 17.10.2020 r. o godzinie 18:00.

Jak informuje parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku, do 31 października włącznie, zmienia się funkcjonowanie parafii. Codzienna msza św. o godz. 7:00, będzie odprawiona przez księdza z sąsiedniej parafii.

Od najbliższej soboty, w całej Polsce, obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Obejmą one życie społeczne, sport, kulturę, rozrywkę, edukację i gospodarkę. O obostrzeniach poinformował Premier Mateusz Morawiecki, podczas piątkowej konferencji prasowej.

Co pewien czas, do naszej redakcji napływają pytania, dotyczące wjazdu na drogę dla rowerów na odcinku Barlinek - Pełczyce. Bezpiecznego wjazdu. Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na niebezpieczeństwo, z jakim spotykają się tam rowerzyści.

Już od 26 października Urząd Stanu Cywilnego wraz z ewidencją ludności i dowodami osobistymi rozpocznie funkcjonowanie w nowej siedzibie w Barlinku przy ul. Jeziornej 8. Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną bezpośrednia obsługa interesantów, będzie się odbywać wyłącznie w godzinach od 10.00 do 13.00, w pozostałych godzinach tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu daty i godziny wizyty.

Ponieważ trudno dzisiaj o wyjazdy, zapraszamy Was na kulinarną włoską podróż przy włoskich przebojach ze stylowego gramofonu - w sobotę 24. października w godz. od 18:00 do 21:00.

W dniach 26-28 września w Czechach odbył się finał cyklu regat Puchar Cadeta Europy Centralnej (Central European Cadet Cup – CECC*). Bardzo udany udział w tej imprezie miała dwójka młodych żeglarzy pochodzących z Barlinka.

Jeden z naszych Czytelników, przesłał na naszą redakcyjną skrzynkę zdjęcie, a na nim siedzącego pod drzewem przy ul. Władysława Łokietka, szopa. Ten przesympatyczny zwierzak o uroczym pyszczku, spacerował sobie nie bojąc się nawet obserwujących go ludzi.

19 października odbyła się wideokonferencja w sprawie przyznania środków na walkę z COVID – 19. Wszystko w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego: niezbędne wsparcie dla opieki medycznej i ratownictwa z regionu.