pldaenfrdeuk

 czwartek 13 sierpnia 2020r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

A A A

To już druga impreza, którą organizujemy specjalnie dla Was! Już w sobotę 22 sierpnia zapraszamy na niezapomniane chwile spędzone na łonie natury. Zapomnijcie o radiowych hitach - posłuchacie muzyki prawdziwych talentów!

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Barlinku informuje, że dnia 15 sierpnia 2020 r. od wczesnych godzin porannych, będą prowadzone prace pielęgnacyjne polegające na koszeniu poboczy na ścieżce rowerowej Barlinek-Dzikowo.

12 sierpnia przed godz. 2.00, Straż Pożarna otrzymała wezwanie do pożaru domu przy ul. Działkowej. Pierwsze jednostki dojeżdżające na miejsce, zastały dach budynku w ogniu. Prawie wszyscy mieszkańcy płonącego domu opuścili go przed przyjazdem pierwszych zastępów Straży Pożarnej.

Propozycja przejęcia przez Samorząd Województwa kompleksu pałacowo-folwarcznego w Przelewicach była tematem spotkania radnych województwa  i radnych gminnych, które odbyło się dzisiaj (w środę, 12 sierpnia br)., w siedzibie zachodniopomorskiego sejmiku. To kolejny krok do tego, by ośrodek tak ważny dla turystyki i dziedzictwa kulturowego regionu pozostał w gestii samorządu i mógł jak najlepiej służyć jego mieszkańcom.

Nowoczesne technologie w budownictwie, to w dzisiejszych czasach norma. Liczy się czas i precyzja wykonania. Jeśli jesteś w trakcie planowania budowy domu, chcesz wykonać pierwszy krok i zrobić wykop po fundamenty, zapraszamy Cię do współpracy.

Flota Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, 12 sierpnia wzbogaciła się o nowy samochód, który ma na celu zabezpieczenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Barlinek. Auto użyczone dla OSP Barlinek, to lekki specjalny samochód pożarniczy marki Isuzu D-Max 4x4 typu pick-up z hakiem holowniczym i wyciągarką.

Grupa Muszkieterów rozwija ofertę udogodnień z zakresu e-commerce dla klientów sieci Bricomarché. Od 10 sierpnia mieszkańcy Barlinka zyskali możliwość odbioru zamówionych produktów w Bricomacie, czyli innowacyjnym punkcie działającym w systemie 24/7 zlokalizowanym przed supermarketem sieci.

Kibice gorzowskiej Stali w końcu się doczekali! W niedzielę na "Jancarzu" rozpoczął się sierpniowy maraton meczów w Gorzowie, ale na szczęście rozpoczął się od zwycięstw. Dwa mecze i dwie wygrane. Dwukrotnie najskuteczniejszy był Bartosz Zmarzlik.

Klub Żeglarski SZTORM zaprasza do siebie, młodzież szkolną w wieku 14 – 24 lat, na bezpłatne warsztaty z nauki żeglowania na jachtach Omega. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych na jachtach, nauczymy podstawowych zasad zachowania na wodzie, umiejętności sterowania, manewrowania jachtami, zasad bezpiecznej żeglugi i szczęśliwych powrotów do portu itp.

Piękne kolorowe stroje i tańce pełne ekspresji. Tym przede wszystkim charakteryzują się romscy muzycy. 09 sierpnia na Rynku Miejskim, odbył się koncert zespołu Romani Dance z Gorzowa Wlkp., podczas którego mieszkańcy Barlinka, mogli się spotkać z kulturą, śpiewem i tańcem Romów.

09 sierpnia ok. godz. 10.30, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie do jednego z barlineckich hoteli. Jak dowiadujemy się od strażaków, stwierdzono tam duże zadymienie pomieszczeń, wynikające prawdopodobnie z palących się jednorazowych ręczników.

Na naszą skrzynkę mailową przyszedł list od Rodziny Pacjenta, o którym pisaliśmy w artykule „Pacjent z koronawirusem”. Jak wówczas poinformował nas prezes Szpitala Barlinek Marek Stankiewicz, na barlinecką izbę przyjęć trafiła osoba, u której po przewiezieniu do jednego ze szczecińskich szpitali, stwierdzono koronawirusa.

07 sierpnia w Polsce padł rekord jeśli chodzi o nowe przypadki koronawirusa. Tylko dziś ujawniono 809 potwierdzonych przypadków. Najwięcej w województwie śląskim. Zmarło też 13 osób. W województwie zachodniopomorskim, mamy 14 nowych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Kilka dni temu, otwarta została zabytkowa Plaża Miejska. W lipcu trwały tam intensywne prace remontowe. W związku z tym, że kąpielisko przez miesiąc było wyłączone z użytkowania, Burmistrz Barlinka podjął decyzję o bezpłatnym wstępie dla plażowiczów. Decyzja obowiązuje do końca tegorocznego sezonu turystycznego (plaża czynna będzie do 15 września włącznie).