pldaenfrdeuk

 środa 22 maja 2019r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

A A A

Sobota 18 maja br. na długo zapisze się w pamięci byłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Barlinku, którzy w latach 1964 – 1972 uczęszczali do tej placówki. Po upływie niemal pół wieku (równe 47 lat) absolwenci dwóch klas z ul. Leśnej spotkali się na wspólnym zjeździe, aby powspominać dziecięce, szkolne lata z tamtego okresu. Wcześniej potkanie takie nigdy nie miało jeszcze miejsca.

Wielokrotnie na naszej stronie pojawiały się artykuły o wypadkach, czasem tragicznych w skutkach, które miały miejsce na trasie Barlinek – Łubianka. Zdarzenia te spowodowane były zarówno przez brawurę kierowców, jaki i złą pogodę, fatalny stan nawierzchni czy wreszcie przez słabo oznakowane niebezpieczne zakręty.

W dniach 15-17 maja 2019 r. uczniowie klas V a, b i c wraz z wychowawczyniami (Anna Mariańska, Dorota Kowalska, Renata Sufleta i Joanna Solińska) wybrały się na wycieczkę nad Zatokę Gdańską. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Gdyni, gdzie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem zabytkowy, trzymasztowy żaglowiec „Dar Pomorza”.

Członkowie Związku Dzieci Wojny z Barlinka i Myśliborza na zaproszenie Pani poseł na Sejm Alicji Kaczorowskiej w dniu 6 maja 2019r udali się do łodzi na Centralne obchody Święta Dnia Dzieci Wojny pod pomnikiem Pękniętego Serca.

Ponad 400 tys. zł to kwota z budżetu województwa zachodniopomorskiego, jaka zostanie przeznaczona na przebudowę drogi powiatowej na terenie powiatu Choszczeńskiego. Umowę gwarantującą wsparcie beneficjentowi podpiszą w Choszcznie 21 maja br. wicemarszałek Tomasz Sobieraj i członek zarządu Janusz Gromek.

19 maja na Boisku „Orlik” przy ul. Leśnej, odbył się II Turniej Piłki Nożnej „Skrzatów” rocznik 2012/2013 o Puchar Burmistrza Barlinka, zorganizowany przez Lokalnych Animatorów Sportu z Orlika Marka Kurzawskiego i Łukasza Blezienia. Wzięło w nim udział osiem drużyn z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

19 maja ok. godz. 1.30 w nocy, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w domu wielorodzinnym przy ul. Strzeleckiej. Pierwsze jednostki straży dojeżdżające na miejsce, zastały płomienie wydobywające się z okien domu.

W piątek zaległe spotkanie PGE Ekstraligi, a w sobotę wielka inauguracja cyklu Grand Prix. Tak wyglądał ostatni weekend w wykonaniu Bartosza Zmarzlika. Żużlowiec z Kinic w piątek cieszył się ze zwycięstwa swojej drużyny, w sobotę nie był już tak zadowolony.

18 maja w całej Europie, odbywa się wyjątkowe święto. W tym dniu wszystkie jednostki kultury, ale i nie tylko (bowiem od pewnego czasu są to np. mennica państwowa, archiwa, Pałac Prezydencki, teatry), otwierają swe drzwi, aby każdy mógł zobaczyć od środka, jak na co dzień pracują różne instytucje.

Kolejny już raz w Barlinku, na boiskach Orlik przy ul. Leśnej i Szosowej rozegrano Wojewódzkie Mistrzostwa w Piłce Nożnej o puchar komendanta wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy "Orlik 2019".

18 maja ok. godz. 9.00, doszło do zdarzenia drogowego na DW 156, na skrzyżowaniu z Dzikówkiem. Samochód osobowy Citroen, potrącił dwa przebiegające przez ulicę dziki. W wypadku poszkodowane zostały dwie kobiety podróżujące autem. Przewieziono je do barlineckiego szpitala.

W niezwykłą, taneczną podróż wehikułem czasu, wyruszyliśmy 17 maja wspólnie z tancerzami i trenerami Feeling Dance Group. Zaprosili nas do swojego świata, pełnego jabłek z rajskiego ogrodu, dinozaurów, Majów, Egipcjan, lisków i diabolin. Odwiedziliśmy dzwonnika z Notre Dame oraz Romea i Julię a ze specjalnym przesłaniem na scenie pojawiły się prawdziwe kobiety mafii. Wszystko to dzięki XIII (ale nie pechowej) Gali Tanecznej Feeling Dance Group.

Pierwszy dzień tegorocznych obchodów Europejskiej Nocy Muzeów za nami. Dziś, 17 maja w Europejskim Centrum Spotkań, odbył się wykład „Fortyfikacje Barlinka”. Wygłosił go kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gorzowie Wlkp., autor licznych książek i publikacji Błażej Skaziński.

Na ulicy Żabiej od strony piekarni i kwiaciarni ustawiono znak B-36 „zakaz zatrzymywania się" . Wyjątkiem może być zaopatrzenie. Taki sam znak znajduje się po drugiej stronie jezdni.