pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A

Zarząd Kolegium Sędziów ZZPN ogłasza nabór na sędziów piłki nożnej. Zapisy potrwają do końca listopada. Rozpoczęcie planowane jest na początek grudnia, a zakończenie odbędzie się na przełomie stycznia i lutego.

22 listopada ok. godz. 17.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie do pożaru samochodu w miejscowości Jarząbki. Płonęło tam Renault Laguna. Pożar był o tyle groźny, że auto zaczęło się palić w bardzo bliskiej odległości od domu.

Od długiego już czasu nic nie dzieje się w dawnym Zakładzie Urządzeń Okrętowych "Bomet". Z chwilą ogłoszenia upadłości przez ostatniego właściciela, zakład został postawiony w stan upadłości. Jednocześnie syndyk masy upadłościowej wystawił firmę na sprzedaż. Wyceniono ją na 9 mln zł.

Na terenie barlineckiego szpitala doszło do naruszenia nietykalności cielesnej personelu medycznego i policjantów. Dokonał tego będący pod wpływem alkoholu mieszkaniec Barlinka. Mężczyźnie udzielana była pomoc medyczna.

W miniony weekend, reprezentanci BORAN Team, mieli okazję uczestniczyć w gali West Fighting MMA 5 w Gorzowie Wlkp., podczas której zmagali się w mieszanych sztukach walki. Pierwszą wygraną zaliczył Kacper Wilkowski - młody adept K1. Jego walka potwierdziła że mniejsze doświadczenie wcale nie oznacza braku emocji.

Dnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Nasze Przedszkole obchodzi w tym roku to ważne święto razem z Unicefem.

21 listopada przed godz.15.00, doszło do zdarzenia drogowego przy Rondzie Bankowym. Jadąca rowerem kobieta, nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w bok, wyjeżdżającego z parkingu samochodu osobowego Hyundai Tucson. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku.

Pierwszy pluszowy miś, powstał 25 listopada w 1902 roku. Dla uczczenia setnych urodzin tej przeuroczej pluszowej zabawki, w 2002 roku dzień 25 listopada, ustanowiono Światowym Dniem Pluszowego Misia.

BOK - Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Barlineckie anioły”. Mogą wziąć w nim udział zarówno dzieci, jak i rodzice oraz dziadkowie. Zadaniem w konkursie jest wykonanie anioła w dowolnej technice plastycznej i dostarczenie go do Muzeum Regionalnego, ul. Niepodległości 17, do 15 grudnia 2019r. włącznie.

Konkurs literacki „O Łabędzie Pióro” im. Romany Kaszczyc, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród literatów amatorów. Swoich sił w tegorocznym konkursie postanowiło spróbować 21 osób „piszących do szuflady”. Wystartowali oni w kategoriach poezja oraz proza.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały w sprawie połączenia sołectw Dzikowo i Swadzim w jedną jednostkę pomocniczą. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła dyskusja.

Od dziś 19 listopada, pacjenci u których konieczne jest wykonanie badania ultrasonograficznego, mogą już skorzystać z nowego urządzenia. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński wraz z Przewodniczącym RM Mariuszem Maciejewskim, przekazali na ręce prezesa Szpitala Barlinek Sp. z o.o. Marka Stankiewicza, aparat USG zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

18 listopada tuż po godz. 18.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, otrzymali wezwanie do pożaru samochodu. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Mostkowo. Oprócz miejscowych druhów, do płonącego pojazdu zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myśliborzu.

Coraz więcej domów budowanych jest przy ulicy Myśliborskiej w Moczkowie. Na tej też ulicy zlokalizowane są także ogródki działkowe. Dlatego bardzo często na naszej stronie poruszany był temat bezpiecznego pokonywania tej ulicy przez pieszych.