pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A

W lipcu burmistrz Barlinka podpisał umowę na remont i modernizację piętra i poddasza w budynku byłego ekonomika, przy ulicy Jeziornej. W efekcie prac na pierwszym piętrze budynku powstanie Urząd Stanu Cywilnego i Centrum Wsparcia Rodziny.

W sobotę 14 września odbył się turniej Masters dla najlepszej ósemki tegorocznych rozgrywek Challenge Open Barlinek. Do III edycji ligi zgłosiło się łącznie 30 graczy, którzy rozegrali wspólnie 135 meczów.

BOK - Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na promocję książki "Śladami pionierów Barlinka" autorstwa dr Ewy Dzierbunowicz, Stanisława Rewersa i Grzegorza Przybylskiego. 18 września (środa) godz. 17.00 Kawiarnia Artystyczna BOK.

W sobotę 14 września w Mostkowie, obchodzono święto plonów, zorganizowane przez sołtysa Romana Wilka oraz radę sołecką. W uroczystości wzięli udział m.in. przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, radny RM Jacek Poleszczuk, radna powiatu myśliborskiego Danuta Patkowska, poseł na Sejm RP Artur Szałabawka oraz mieszkańcy sołectwa Mostkowo.

Park Jordanowski przy ul. Lipowej, to jedno z miejsc, które bardzo chętnie odwiedzają dzieci. Dziś, 15 września, na plac zabaw najmłodsi zaprosili również swoich rodziców, by wspólnie wziąć udział w „Festynie pokoleń”, zorganizowanym przez Lions Club Barlinek.

Stadion Miejski im. Bronisława Bagińskiego, każdego roku we wrześniu, staje się świadkiem największych w Barlinku zawodów sportowych. 14 września w pięknej Puszczy Barlineckiej, odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Europejskiej Stolicy Nordic Walking oraz III Mistrzostwa Europy w Nordic Walking.

Tradycyjnie KŻ Sztorm kończy sezon regatowy na początku października. Odbywa się wtedy Memoriał J. Sieradzkiego – „Puchar 4 Wysp”. Spośród innych imprez, wyróżnia je fakt, iż załogi ścigają się między wyspami a nie jak zazwyczaj między bojami. Często pogoda bywa zdradliwa.

Wiele osób z pewnością zapamięta VII Mistrzostwa Polski Nordic Walking na długo. Jedni z pewnością z uwagi na atmosferę panującą podczas zawodów a drudzy z powodu incydentu, który zdarzył się na trasie.

Wczoraj, 12 września w godzinach wieczornych, zaniepokojony mieszkaniec Barlinka, zadzwonił na numer alarmowy zgłaszając pożar altanki na działkach położonych w okolicy ul. Szosowej. Na miejsce zadysponowano zarówno strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku jak i policjantów z Komisariatu Policji w Barlinku.

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Gmina Barlinek, serdecznie zapraszają na VII Mistrzostwa Polski Nordic Walking i III Mistrzostwa Europy Nordic Walking na tartanie, które odbędą się w sobotę, 14 września. Zawody odbywają się w ramach Pucharu Korony Polski.

W trakcie sierpniowej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. tematem przygotowaniem placówek oświatowych do nowego roku szkolnego. W trakcie dyskusji głos zabrał m.in. radny Michał Antosiewicz.

„Dodaj znajomego, nie hejtuj” – pod tym właśnie hasłem, 12 września na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Barlinku, odbył się festyn zorganizowany dla dzieci i młodzieży z Gminy Barlinek. W spotkaniu wzięli udział m.in. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz młodzież kl. V i VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej w Mostkowie, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”, Gimnazjum dla Dorosłych oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Radosna".

Rodzina Zuzi zapamięta dzień 22 października 2018 roku chyba do końca życia. Wówczas wydarzył się wypadek drogowy, w wyniku którego, ta wówczas radosna i pełna energii trzyletnia dziewczynka, trafiła śmigłowcem do szpitala. Za miesiąc minie rok, odkąd Zuzia przechodzi rehabilitację i leczenie.

Lions Club Barlinek serdecznie zaprasza 15. września (niedziela) w godz. 14.30 -16.30 na FESTYN POKOLEŃ. Spotykamy się na placu zabaw przy ul. Lipowej. W programie m.in.: gry i zabawy dla dzieci, animacje, czytanie bajek, zdrowe przekąski i napoje oraz badanie wzroku u dzieci i dorosłych.