pldaenfrdeuk

 piątek 3 kwietnia 2020r.   imieniny: Antoni, Pankracy, Ryszard

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W czwartek podczas zawodów Copernicus Cup w Toruniu Sofia Ennaoui wywalczyła minimum na halowe mistrzostwa świata, które odbędą się na początku marca w Birmingham. W sobotę jednak potwierdziła, że rezygnuje z mistrzostw globu.

Bieg na 1500 metrów podczas Copernicus Cup nie wyszedł naszej zawodniczce najlepiej. W końcówce słabła i traciła kolejne pozycje, ale na mecie mogła cieszyć się z czasu 4:08.70, który dawał jej minimum na halowe mistrzostwa świata w Birmingham.

Dwa dni później Sofia Ennaoui startowała w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Polski. Tym razem okazała się najlepsza (4:12.34), wygrywając z ogromną przewagą, blisko 15 sekund nad kolejną zawodniczką. Ten triumf dał Sofii złoty medal mistrzostw Polski.

REKLAMA

Podopieczna Wojciecha Szymaniaka po wywalczeniu złota ogłosiła jednak, że na mistrzostwa świata do Birmingham się nie wybiera. Zawodniczka razem z trenerem uznała, że nie jest wystarczająco przygotowana do sezonu halowego i ten start odpuszcza. Jej celem na ten sezon są mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu w Berlinie.

Dawid Lis 

barlinek

 

Komentarze  
+6 # Guest 2018-02-20 18:11
i to mi się podoba. nie ma formy i nie jedzie na mistrzostwa. a nie jak nasi zimowi olimpijczycy.gratulacje za zdobycie mistrzyni Polski- cierpliwosci, latem na pewno bedzie moc
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.