pldaenfrdeuk

 piątek 19 kwietnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Brak mostu łączącego ul. Podwale z ul. Kasprowicza to duże utrudnienie dla mieszkańców Barlinka. Zarówno tych mieszkających „za mostem”, jak i tych, którzy właśnie tą drogą udawali się m.in. do pracy. Jednak jak widać na miejscu, budowa nowej kładki ruszyła i teoretycznie, jeśli nie wystąpią żadne problemy, we wrześniu nastąpi jej otwarcie.

Wielu mieszkańców podpatruje postępy prac a do naszej redakcji napływają pytania o wygląd nowego przejścia. Z prośbą o przesłanie projektu graficznego tejże kładki, zwróciliśmy się do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie

Nowy most, przecinał będzie drogę pod kątem 75˚ a nie tak jak poprzednio, pod kątem 90˚. Umożliwi to bezpośrednie połączenie chodników dla pieszych po obu stronach. Zaprojektowano kładkę trzyprzęsłową, o środkowym przęśle wiszącym na łukach nośnych. Długość całkowita obiektu to 41,09 m (długość starego mostu 41,47 m) a szerokość 2,983 m (szerokość starego mostu 2,4 m).

REKLAMA

Na kładce zaprojektowano nawierzchnię epoksydową gr. 10mm z warstwą antypoślizgową. Dla bezpieczeństwa zamontowane będą balustrady stalowe o wysokości 1,2 m tak aby zabezpieczyć ewentualny ruch rowerzystów. Na początku i końcu kładki wykonane zostanie ogrodzenie. Łuki nośne i konstrukcja pomostu będzie w kolorze ciemnoczerwonym, natomiast balustrady w kolorze szarym.

barlinek

projekt (pdf)

Most z pewnością będzie prezentował się znacznie lepiej niż poprzedni (będzie również bezpieczniejszy), jednak na efekty trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

monikary

Foto: Jacek Magdziarz

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

-6 #2 Guest 2018-04-10 10:19
O powiadomieniu mieszkańców o robotach na rondzie też zapomnieli.
Słabe to rządzenie Barlinkiem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #1 Marceli 2018-04-10 09:37
super, podwieszany, będzie można się pobujać ;-)
My tu pitu pitu o kładce, przyszłości trawy na nasypie..., a odnoszę wrażenie, że objazd Dworcową został zapomniany przez wykonawców prac. Nie chcę być upierdliwy, ale ktoś powinien nadzorować tę (tą) przeprawę, podsypywać dziurzyska, wyrównywać, podgarniać....
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież