pldaenfrdeuk

 piątek 19 kwietnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku zapisze się złotymi zgłoskami w sportowym CV sędziego piłkarskiego z Barlinka, 39 – letniego Artura Aluszyka. Tego dnia, na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, będzie on głównym arbitrem w mistrzowskim meczu polskiej ekstraklasy pomiędzy miejscową WISŁĄ i WISŁĄ Kraków.

Przez ponad sześć lat (od lipca 2011 roku) prowadził on zawody NICE I Ligi na równym, wysokim poziomie, co ostatecznie zaowocowało delegowaniem do sędziowania w najwyższej polskiej lidze zawodowej. W płockim meczu na liniach pomagać mu będą: Marcin Boniek (Bydgoszcz – bratanek prezesa PZPN) i Marek Arys (Szczecin), natomiast rolę sędziego technicznego będzie pełnił Daniel Stefański, międzynarodowy arbiter z Bydgoszczy. Ponadto spotkanie to będzie wspomagane wideoweryfikacją, mającą na celu zapobieganie błędom na boisku, potocznie nazywaną systemem VAR.

REKLAMA

Pan Artur swoje zamiłowanie do piłki nożnej zaczął realizować w wieku kilkunastu lat, kiedy to jako zawodnik reprezentował barwy barlineckiej POGONI w drużynach młodzieżowych. Wtedy to w piłkę uczyli go grać - a zarazem przepisów gry tego sportu – Leszek Wieczorek, Ryszard Świderski i Adam Łechtański. Po ukończeniu wieku juniora zaprzestał czynnego kopania piłki, oddając się nauce w Szczecinie. Do futbolu powrócił ponownie w wieku 23 lat i wtedy to ukończył kurs sędziego piłkarskiego. Od wiosny 2002 roku zaczął praktykować na lokalnych boiskach, z początku więcej jako arbiter liniowy.

barlinek
Foto: Emil Marecki - stomil.olsztyn.pl

Do dzisiaj z uśmiechem wspomina swoje pierwsze zawody w jednej z miejscowości gminy Pełczyce, kiedy to z drugim debiutantem mylili się trochę ponad przeciętną normę. Po meczu mało nie doszło do linczu całej trójki sędziowskiej przez rozwścieczonych kibiców drużyny przyjezdnej, a do domu wracali drogą okrężną. Ale z zawodów na zawody było coraz lepiej, a u kadeta Artura Aluszyka zauważono nieprzeciętny talent. Na szczebel centralny do III ligi awansował latem 2007 roku, gdzie po kolejnych dwóch sukcesach znajduje się od 2011 roku w grupie sędziów Top Amator A. Jest to elita kilkunastu polskich sędziów piłkarskich, którzy stanowią bezpośrednie zaplecze 9 arbitrów zawodowych. Najlepsi z tego grono otrzymują nominacje do prowadzenia spotkań ekstraklasy. I takiego właśnie zaszczytu, spełnienia swoich marzeń piłkarskich, dostąpi Artur Aluszyk w nadchodzący poniedziałek, w Płocku.

barlinek
Foto: Mirosław Szozda - mkskluczbork.pl

Arbiter rodem z Barlinka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, wsparte dodatkowym kierunkiem gospodarki nieruchomościami. Zawodowo pracuje w gorzowskiej firmie Agro – Biznes, gdzie piastuje kierownicze stanowisko w dziale sprzedaży. Naszemu piłkarskiemu rozjemcy gratulujemy ekstraklasowej nominacji i życzymy samych bezbłędnych decyzji.

Kibicom i sympatykom chcących zobaczyć Artura Aluszyka na zielonej murawie w Płocku, polecamy włączyć telewizory 16 kwietnia br. o godz. 18.00 na EUROSPORT.

A.K.

barlinek
Foto: Łukasz Sobala - lukaszsobala.pl

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+2 #12 Guest 2018-04-17 10:26
Jak na debiut to mecz poprowadzony bardzo poprawnie. BRAWO!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #11 Guest 2018-04-17 07:47
Cytuję Guest:
Świetny występ! Brawo Artur! Czekamy na kolejne mecze!

Hmm czy był to dobry występ?
Nieuznanie bramki dla Wisły Płock i nie zasadna żółta kartka dla obrońcy Wisły Kraków to takie rażące błędy.
Ale pierwsze śliwki robaczywki, aby tylko nie poszedł drogą swojego "wychowawcy" Pana M. J. to będzie dobrze
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #10 Guest 2018-04-16 19:38
Świetny występ! Brawo Artur! Czekamy na kolejne mecze!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #9 Guest 2018-04-13 22:41
W końcu artykuł gdzie nie ma minusów :-) tylko wszyscy pozytywnie nastawieni:-) Brawo Alosz :-) i oby Kosiek dołączył do tego grona :-) a jeszcze fajniej jak wystąpicie razem :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #8 Guest 2018-04-13 21:06
Super Gościu
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #7 jarfojut 2018-04-13 06:36
Gratulacje! Jana pewnie zadowolony, bo to jego wychowanek :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #6 Guest 2018-04-13 05:46
Piłkarski poker trwa :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #5 Guest 2018-04-13 05:25
Gratulacje!Utalentowany i wzorowo wychowany...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #4 Guest 2018-04-12 19:48
Gratulacje! Barlinek powinien być dumny, że ma takie sławy!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #3 Guest 2018-04-12 19:38
brawo !!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież