piątek 20 lipca 2018r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

barlinek

13 kwietnia o godz. 00.20, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali zgłoszenie o pożarze tuż przy wyjściu z Parku im. Emanuela Laskera w kierunku ul. Strzeleckiej.

Paliło się tam drzewo a po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że pożar był już w znacznym stopniu rozwinięty. Miejsko – Gminny Komendant OSP Mariusz Kuziel powiedział nam, że podpalone zostało wnętrze pnia a z uwagi na jego wiek i stan, pożar szybko rozprzestrzenił się na całe drzewo.

REKLAMA

Działania na miejscu trwały ok. 1,5 h. W trakcie akcji gaśniczej, drzewo musiało być pocięte przez strażaków, bowiem nie można było ugasić wciąż tlącego się wnętrza pnia. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku.

monikary

Zachęcamy do nadsyłania zdjęć na których widoczna jest wierzba rosnąca tyle lat nad brzegiem Jeziora Barlineckiego. Może uda nam się stworzyć galerię zdjęć pokazującą jak bardzo wrosła w nasz krajobraz. Fotografie prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

barlinek

barlinek

  

Komentarze  

+3 #14 Guest 2018-04-15 10:12
to było drzewo , którym chwaliłam się przyjezdnym gościom. wszyscy je podziwiali . żal ogromny.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #13 Guest 2018-04-14 12:57
A wpobliżu tego miejsca póżnym popołudniem dosyć spora grupa młodych tak na oko 14-15 lat na pomostach piła alkohol,i piwo zachowując się dosyć głośno gdzie był jakis patrol policji ,rodzice
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #12 tunia 2018-04-14 05:25
Cytuję Guest:
Czy jest choćby jedna sprawa rozwiązana dzięki monitoringowi który "funkcjonuje" w Barlinku ? Przepraszam został zakupiony... Sam miałem sytuację na rondzie bankowym = spółki Płonia gdzie Policja od razu stwierdziła że nie będzie nic widać.... Za te pieniądze które zostały wydane za sam zakup nie mówię już o obsłudze lepiej byłoby wynająć jakiś patrol ochrony który przynajmniej przeszedł się po mieście i wiadomo by było że przynajmniej można spodziewać się że ktoś coś skontroluje co jakiś czas

Mojej mamie policjanci powiedzieli to samo! A chodziło o inne miejsce w barlinku, ale też monitorowane. Ba! Nie przyjęli zgłoszenia. Policjant powiedział, żeby zastanowiła się w domu czy chce zgłaszać, bo i tak nie wykryją sprawcy i będą musieli umorzyć. Dodam, że przyszła na policję właśnie to zrobic - dokonać zgłoszenia. No ale wrocila do domu i stwierdziła, że nie chce jej sie isc drugi raz na komisariat.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #11 Guest 2018-04-13 21:54
TBM58 w żaden sposób pisząc ten komentarz nie chciałem skraść tej trafnej nazwy :-) którą podałeś/aś we wcześniejszym artykule :-) wykorzystałem tylko dlatego że jak najbardziej się z nią zgadzam nie negując komentarza osoby która napisała puk puk tutaj Burmistrz czy komuś to nie przeszkadza że będą roboty i hałas :-) dobrze że gruntownie zostanie to zrobione :-) tylko zastanawiają mnie wcześniejsze próby:-) ile można próbować coś naprawiać bez większego efektu żeby dopiero po kilku miesiącach dojść do wniosku że trzeba zrobić od nowa :-) ale nie moja branża więc nie wypowiadam się za osoby które się na tym znają :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #10 TBM58 2018-04-13 21:20
Cytuję Guest:
Czy jest choćby jedna sprawa rozwiązana dzięki monitoringowi który "funkcjonuje" w Barlinku ? Przepraszam został zakupiony... Sam miałem sytuację na rondzie bankowym = spółki Płonia gdzie Policja od razu stwierdziła że nie będzie nic widać.... Za te pieniądze które zostały wydane za sam zakup nie mówię już o obsłudze lepiej byłoby wynająć jakiś patrol ochrony który przynajmniej przeszedł się po mieście i wiadomo by było że przynajmniej można spodziewać się że ktoś coś skontroluje co jakiś czas
Rondo bankowe=spółki Płonia.Mam nadzieje ,że jak juz nazwa ronda zostanie zmieniona to ktos moją skromną osobę uzna za prawdziwego pomysłodawce uznania poświęcenia i pracy zespołu monterskiego SW.Płonia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #9 Guest 2018-04-13 20:50
Monitoringu w tym mieście nie ma!!
"Miasto monitorowane" tylko na tablicy przy wjeździe!!
Patologia może bić człowieka gdzie chce i kiedy chce!!!
Prawda gorzka, lecz niestety prawdziwa (na własnej skórze odczułem)!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #8 Guest 2018-04-13 19:01
Czy jest choćby jedna sprawa rozwiązana dzięki monitoringowi który "funkcjonuje" w Barlinku ? Przepraszam został zakupiony... Sam miałem sytuację na rondzie bankowym = spółki Płonia gdzie Policja od razu stwierdziła że nie będzie nic widać.... Za te pieniądze które zostały wydane za sam zakup nie mówię już o obsłudze lepiej byłoby wynająć jakiś patrol ochrony który przynajmniej przeszedł się po mieście i wiadomo by było że przynajmniej można spodziewać się że ktoś coś skontroluje co jakiś czas
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #7 Guest 2018-04-13 18:55
do Guest 6
Jaki monitoring ???, W NASZEJ GMINIE, to zwykła zabawa Policji i Gminy, ściemniają, że coś niby działa
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #6 Guest 2018-04-13 14:58
Monitoring i obsługę do niego.Niech się bawią,niszczą a rano postawić zarzuty i ukarać.Z otrzezwieniem przyjdzie kara,i wtedy rodzice dowiedzą sie gdzie faktycznie były dzieci,co robiły po wypiciu wody mineralnej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 #5 Marceli 2018-04-13 14:57
takie to śmieszne, kiedy drzewo płonie..... Tyle w tym radości, szczęścia i uśmiechu podpalaczy..... Zdarłbym ten uśmiech z pyska i głęboko zakopał. Ileż to g..... trzeba mieć w mózgu, aby tak wielkie szczęście czynić? Jak bardzo nieszczęsliwa rodzina, która powiła takiego g...lota. I proszę nie mówić, że nawołuję do agresji, ale .... nie mam słow
Cytować | Zgłoś administratorowi