pldaenfrdeuk

 piątek 19 kwietnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Hasło to promowało akcję informacyjną w ramach Międzynarodowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. W czwartkowy dzień (12. kwietnia) dzieci z ORW i młodzież ze SPdP oraz podopieczni Ośrodka Wsparcia „Klub” rozdawali mieszkańcom Barlinka niebieskie balony i ulotki informacyjne dotyczące trudności w funkcjonowaniu osób ze spektrum autyzmu.

Byliśmy na poczcie, w pobliskich sklepach, a także na rynku. Mieszkańcy z zaciekawieniem, otwartością i pozytywnym nastawieniem włączyli się w naszą akcję.

A dlaczego kolor niebieski? Kolor ten symbolizuje jedność i zrozumienie dla osób, które żyją z autyzmem.

REKLAMA

Czwartkowa akcja dała możliwość mieszkańcom naszego miasta do spotkania z osobami żyjącymi z tym zaburzeniem.

Akcja "na niebiesko" miała także na celu kształtowanie komunikacji naszych podopiecznych. Młodsze dzieci w kawiarni miały okazję zamówić lody i desery a starsi podopieczni wybrali się do pizzerii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy (Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek”)

  

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+11 #2 Guest 2018-04-15 12:47
Autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem zachowania, postrzegania i osobowości. Osoby z autyzmem są często wykluczane ze społeczeństwa, bo boimy się nieznanego...postępowanie pracowników Bimex'u potwierdza właśnie tę tezę. Należy się wielkie przepraszam, a swoją drogą świetna akcja edukacyjna dla zwykłych i normalnych, choć nieświadomych ludzi.Gratulacje, dobrze, że jesteście wśród nas, w naszym mieście, pozdrawiam.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #1 Guest 2018-04-14 22:48
Nie wszyscy byli chętni zapoznać się z tą chorobą chociaż mieli taką okazję, byłem świadkiem jak grupa ze swoimi opiekunami została wyproszona przez ochronę ze sklepu „Bimex” bardzo nieładnie powtórka ponownie tak jak postąpili z klientami z Ukrainy. Wstyd!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież