wtorek 22 maja 2018r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

barlinek

Po spotkaniu z sołtysami gminy Barlinek, swoimi uwagami na ten temat podzielił się w trakcie sesji Rady Miejskiej, radny Grzegorz Zieliński. Jak stwierdził m.in. po dyskusji nasuwa się wniosek, że nikt nie jest przeciwny inwestycjom na terenach wiejskich.

Drodze do koloni Jarząbki, drodze do Dzikówka, drodze do Pustaci, na Kornatkę, do Brunek, do Okuń. Potrzebna jest ulica Długa, Poziomkowa, drogi dojazdowe do posesji. To tylko część inwestycji drogowych, o których mówiono nas spotkaniu.

 

REKLAMA

Dyskutowano także o świetlicach wiejskich, i wielu innych sprawach, na które potrzebne są duże pieniądze. Skąd je wziąć, pytał radny. Całość wystąpienia radnego Grzegorza Zielińskiego do odsłuchania poniżej.

js

 

barlinek

 

 

Komentarze  

0 #25 archi677 2018-05-20 08:29
A do Rówienka , to samo ? 73 lata po wojnie , a tam dalej polna droga . Mogliby chociaż ją uczciwie utwardzić i częściej dziury zasypywać .
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #24 Guest 2018-05-15 12:36
Nasza gmina jest bogata bo utrzymuje szpital powiatowy.Może jeszcze staż zawodową weźmiemy pod skrzydła i szkoły średnia...Tym ma się powiat zajmować a nie gmina.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #23 Guest 2018-05-14 14:00
Droga do miejscowości słowicze też wymaga remontu na nią też ciągle brak pieniędzy takie życie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #22 Guest 2018-05-11 22:03
Guest #19 wiem o tym doskonale ze drogi o których napisałem nie odpowiada za wszystkie gmina. Po prostu stwierdziłem co zaobserwowalem, że drogi wkoło Barlinka są w tragicznym stanie! Chyba się godzisz ze mną? Takie są fakty i nie chodzi o to żeby zaraz komuś do piec. Tylko w końcu coś ruszyć w tym temacie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #21 Guest 2018-05-11 09:34
Szpital też był powiatowy a Gmina znalazła środki aby go odkupić i ratować kolegów. Mimo, że nie było zagrożenia likwidacji szpitala. Nasi radni wspomogli powiat.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #20 Guest 2018-05-10 20:12
Cytuję Guest:
Zapomniano o naprawie dróg na wiosnę. Jest maj, a na drodze do Rychnowa dziura na dziurze, że koło można urwać. Znak ograniczenia prędkości do 40 km, amortyzatorów nie uchroni.


Do Rychnowa to droga powiatowa, zgłoś do zarządowi powiatu z PiS, w końcu Burmistrz nie może remontować cudzego majątku !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #19 Guest 2018-05-10 20:08
Cytuję Guest:
Dróg do okolicznych wiosek już od kilkunastu lat nie było robionych o jakiś scieźkach rowerowych już nie wspomnę. Drogi do najbliższy miejscowość w gminie są w opłakanym stanie a do niektórych nawet w tragicznym. Drogi do Rychnowa, Osina Lutowko, Zydowo, Oźar Strąpie, do Płonna, od Krzynki w kierunku Dankowa i jeszcze wiele innych do mniejszych wiosek!!! Czyli praktycznie nie ma porządnych dróg w tej gminie, która pozostała w tyle za innymi.

Za część z wymienionych dróg nie odpowiada Burmistrz i Rada Miejska a "biedny" powiat i samorząd wojewódzki. Trzeba wiedzieć co się pisze, a nie pisać tylko tak aby przyłożyć władzy gminnej !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #18 Guest 2018-05-10 20:04
To nie prawda, przy wymianie sieci wodociągowej przewidziano jedynie odtworzenie istniejącej drogi gruntowej !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #17 Guest 2018-05-10 13:17
Prawda jest taka , że dużo się obiecuje przed wyborami wyborami , a później jest jak jest!!! A co do świetlic to mamy piękne np.w Łubiance , ktora stoi na prywatnym gruncie , co tam to tylko narożnik świetlicy , a włodarze cicho siedzą bo tak wygodnie !!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #16 Guest 2018-05-10 08:30
Wiedziałem, że wytkną Panu Zielińskiemu Zielną :)
Cytować | Zgłoś administratorowi