pldaenfrdeuk


 wtorek 22 stycznia 2019r.   imieniny: Dobromysł, Marta, Wincenty

Reklama

barlinek

Po raz pierwszy w historii, na boiskach w całej Polsce zadebiutowała impreza „Kocham Ręczną na Orliku”. Na ponad 160 Orlikach, uczniowie klas IV wzięli udział w rozgrywkach „szczypiorniaka”.

Organizatorami tego wydarzenia w Polsce byli animatorzy, realizujący program „Lokalny Animator Sportu 2018”, którego operatorem jest Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki. „Kocham Ręczną na Orliku”. W Barlinku impreza odbyła się 9 maja.

W słoneczne popołudnie na boisku trawiastym w turnieju „szczypiorniaka” wzięło udział 6 zespołów dziewcząt i chłopców IV klas Szkół Podstawowych z Barlinka i Pełczyc. Podczas oficjalnej prezentacji drużyn, zawodnicy wysłuchali Hymnu Olimpijskiego spoglądając na płonący Znicz Igrzysk. Po ceremonii otwarcia zawodów, przyszedł czas na rywalizację sportową. Mecze rozgrywano na specjalnych bramkach przeznaczonych do gry w Mini Piłkę Ręczną ufundowanych przez operatora rozgrywek.

REKLAMA

Bramki te zostaną na Orliku i będą służyć dzieciom, korzystającym z boiska. Podczas meczów mogliśmy zobaczyć wszystko to, co w „szczypiorniaku” najpiękniejsze. Wspaniałe bramki, parady bramkarzy oraz zaciętą walkę między zawodnikami. Sportowcy między spotkaniami regenerowali siły kosztując smażonych kiełbasek prosto z grilla.

Po rozegraniu 6 meczy grupowych, najlepszymi okazali się uczniowie z „czwórki” w kategorii dziewcząt, oraz „jedynka” wśród chłopców. Te dwa zespoły awansowały na rozgrywki wojewódzkie, które odbędą się w czerwcu. Sponsorami turnieju na poziomie lokalnym byli GBS Bank oraz B.fT Okna i Drzwi z Barlinka.

js

 

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież