pldaenfrdeuk

 czwartek 21 lutego 2019r.   imieniny: Feliks, Teodor, Wyszeniega

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Ona – kosmetyczka, on – zawodowy kierowca. Mieszkają na Górnym Tarasie, mają dwie córki i właśnie spełniają swoje marzenia o dalekiej podróży i kąpieli w ciepłym morzu. Jednak aby nie był to tylko wyjazd i leżenie na plaży, postanowili zrobić coś więcej. Usłyszeli o katowickiej akcji „Złombol”, która wspiera dzieci z domów dziecka. Jak to działa?

Każdy z nas może pojechać jako jedna z ekip autem z PRL-u, jednak warunek jest jeden – załoga musi pozyskać darczyńców oferując im sprzedaż z powierzchni reklamowej na samochodach. Wszystko po to, aby osiągnąć wymagany regulaminem minimalny próg finansowy darowizn dla dzieci, inaczej samochód nie jest dopuszczany do startu. Próg ten wynosi 1500 zł. Wszystkie darowizny kierowane są bezpośrednio przez darczyńców na konto Fundacji Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka a nie na konta uczestników. Załogi jadą wyłącznie na swój koszt a wszelki sponsoring załóg i pojazdów jest zakazany.

Popularność „Złombolu” rośnie z roku na rok. Ekipy z całej Polski wyruszają wspólnie w świat, aby wspierać dzieci z domów dziecka. Podczas pierwszego rajdu do Monako, wyruszyły trzy samochody i udało się uzbierać 14 tysięcy złotych. Później, akcja zaskoczyła nawet samych organizatorów. Każdego roku zgłaszało się coraz więcej ekip. Dwa lata temu, było ich ponad pół tysiąca a kwota, jaką uzbierała Fundacja, to aż 1 000 000 zł. Poprzednie edycje to wyprawy m.in. na Koło Podbiegunowe, do Azji, Lloret de Mar, Passo dello Stelvio i Afryki.

W tym roku, wyprawa wyrusza do Grecji przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Wyjazd ten nie jest jednak tym z typu all inclusive. Często załogi śpią w autach, nie mają co liczyć na mechaników czy lawety, są skazani na siebie i własne umiejętności. A wiadomo, że w takiej podróży wszystko może się zdarzyć. W końcu w „Złombolu” jadą auta z „minionej epoki”. Wróćmy jednak do barlineckiej załogi. Na potrzeby rajdu nazwali się P.A.W.A ZŁOMBOL TEAM BARLINEK. Nazwa wzięła się od pierwszych liter Ich imion – Paweł, Asia, Wika i Ala. Czym pojadą? Polonezem rocznik 1998, kupionym specjalnie na tą właśnie okazję. Przyjechał na kołach z Warszawy, jednak przed tak długą podróżą jaka go czeka, obecnie przechodzi remont. Jak udało nam się dowiedzieć, załodze udało już się uzbierać wymagany próg 1500 zł i już dziś wiedzą, że będą mogli wystartować. Darczyńcy, którzy przelali pieniądze na konto Fundacji, „pojadą” więc nie fizycznie ale w formie reklamy, na wiekowym już aucie do Grecji. Konto nadal jest aktywne, a Polonez ma duuużo miejsca do obklejenia.

Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka
nr konta: 72105012141000002321533859
tytuł przelewu: ZŁOMBOL-PA8653

 

barlinek

 

Nie zapomnijcie o potwierdzeniu przelewu, który należy przekazać barlineckiej załodze. Każda bowiem wpłata, będzie weryfikowana na starcie.

Kontakt z załogą >>>

Uczestnicy ekipy P.A.W.A ZŁOMBOL TEAM BARLINEK, obiecali nam, że po powrocie, opowiedzą jak było i pokażą zdjęcia z całej wyprawy.

Start tegorocznego „Złombolu” zaplanowano na 01 września pod katowickim „Spodkiem”. Meta w Grecji – 05 września.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy udanego urlopu, spędzonego w tym roku w szlachetnym celu.

monikary

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+4 #5 Guest 2018-07-16 18:14
Teraz wspierają dzieci z domów dziecka A jak była potrzebna pomoc to gdzie ludzie byli jeszcze niedawno mieszkałem w domu dziecka w Barlinku I tu go zamknęli dla hoteliku A teraz budują drogę żeby ludzie mogli dojechać do hoteliku A jak dzieci w zimę chodzili do szkoły przez te wertepy albo w deszcz to akurat teraz wszystko robią powiem wam tyle że żal w sercu zostaje do konca życia i dziękuję w imieniu dzieci domu dziecka jak i moim za nie otrzymanie pomocy A ten dom mógł stać bardzo długo to był nasz dom nie wasz mi byliśmy wielką rodzina i wszystko zostało zniszczone dzieci po różnych częściach polski po rozworzone rodziny rozdzielone aż łza się w oku kręci byłem w domu dziecka 8 lat w Barlinku 4 lata miłego dnia życzę czytelnikom
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #4 Guest 2018-07-02 09:55
Wzruszyłam się że w dobie fejsa , dopalaczy , zamachów itd są ludzie którzy bezinteresownie pomagają innym . Zasilam !
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #3 Guest 2018-07-02 07:53
super sprawa, z kumplem od kilku lat chodzi za nami ZLOMBOL moze sie zdecydujemy w koncu :D powodzenia przyczepnosci, szerokosci :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #2 Guest 2018-07-01 16:03
Wytrwałości. Powodzenia!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #1 Guest 2018-07-01 12:24
Powodzenia. To pięknie myśleć o innych . Trzymam kciuki i zasilam.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież