pldaenfrdeuk

 niedziela 29 marca 2020r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W weekend w Londynie odbyła się pierwsza edycja lekkoatletycznego Pucharu Świata. Nie zabrakło tam także naszej Sofii Ennaoui, która przyczyniła się do dobrego wyniku reprezentacji.

Sofia Ennaoui startowała w Londynie na 1500 metrów. Nasza zawodniczka w tym wyścigu początkowo trzymała się za liderkami, na początku ostatniego okrążenia zajmowała nawet czwartą pozycję. Decydujące kółko to był jednak popis w wykonaniu Polski. Przed ostatnią prostą była druga, tuż za Amerykanką, aby chwilę później pokazać swoją moc na ostatnich metrach i zwyciężyć z kilkumetrową przewagą.

REKLAMA

Po pierwszym dniu lekkoatletycznych zmagań reprezentacja Polski zajmowała trzecie miejsce, za Amerykanami i Francją. W niedzielę biało-czerwoni zaprezentowali się z jeszcze lepszej strony. O miejscach na podium w klasyfikacji generalnej decydować miała ostatnia konkurencja, męska sztafeta 4x400 metrów. Do niej nie stawili się Brytyjczycy z powodu kontuzji Owena Smitha. Polacy w tej sztafecie dobiegli na trzeciej pozycji. Później jednak zdyskwalifikowano Francuzów oraz zawodników z RPA, którzy byli przed naszą reprezentacją, dzięki czemu biało-czerwoni awansowali na drugą pozycję. Ostatecznie zajęli także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając tylko z Amerykanami.

Dawid Lis

 

Komentarze  
+2 # Guest 2018-07-16 19:10
Do dnia dzisiejszego ma trenera z Barlinka i mieszka w Barlinku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-07-16 17:41
Gratuluje kobietko, jesteś wielka!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-07-16 16:33
Jak to co ma wspólnego?Spaceruje czasami po Barlinku.Sukces ma wielu ojców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Alek 2018-07-16 14:37
Cytuję Guest:
A co ma Sofia wspólnego z Barlinkiem?w necie nic nie ma.moze ktos wie?

Urodzona w Maroku , wychowywała się w Lipianach , obecnie mieszka i studiuje w Szczecinie . Hmmmm... bardzo "dużo" wspólnego z Barlinkiem. Jednak jest coś wspólnego z naszym miastem bo zawodniczka deklaruje zawsze, że chce biegać dla Polski, a Barlinek leży w Polsce . Więc walecznej polskiej zawodniczce sukcesów życzę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-07-16 13:53
Gratulacje!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Marceli 2018-07-16 13:49
Cytuję Guest:
A co ma Sofia wspólnego z Barlinkiem?w necie nic nie ma.moze ktos wie?

a co ma, to ma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-07-16 10:28
A co ma Sofia wspólnego z Barlinkiem?w necie nic nie ma.moze ktos wie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Marceli 2018-07-16 09:11
Brawo!!!!!!!. Wielka siła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-07-16 08:47
Brawo, brawo, brawo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi