środa 17 października 2018r.   imieniny: Lucyna, Małgorzata, Marian

Reklama

barlinek

Choć nie została jeszcze ukończona, to już wielu mieszkańców Barlinka skorzystało z jej uroków. Nie chodzi tu tylko o samą przyjemność jazdy, ale piękne widoki roztaczające się na trasie Barlinek – Dzikowo.

Mówimy oczywiście o nowej ścieżce rowerowej o całkowitej długości 5,90 km i szerokości od 2 do 3 m. budowanej właśnie na wspomnianym już odcinku drogi. Była infrastruktura kolejowa zostaje w znakomity sposób spożytkowana, o czym przekonują się właśnie miłośnicy jednośladów. Do naszej redakcji nie napłynęły jak dotąd żadne krytyczne uwagi dotyczące trasy, więc z pewnością będzie ona jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Gminy Barlinek.

REKLAMA

Prace przy budowie ścieżki Barlinek – Dzikowo postępują w błyskawicznym tempie, więc można założyć, że zostanie ona oddana w zaplanowanym wcześniej terminie, tj. w sierpniu tego roku. Koszt budowy ścieżki to 2 812 380,70 zł brutto. Inwestycja ta jest realizowana w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

monikary

 

Komentarze  

0 #32 Guest 2018-07-29 12:11
Niestety nawet rolnicy ułatwiają sobie życie dzięki tej drodrodze. Ciekawe jak długo wytrzyma???
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #31 Guest 2018-07-23 22:57
Dziwi mnie tylko ta kwota ??? Przecież cały podkład był przystosowany do obciążeń wielotonowych a tu ...rowerek będzie jechał. Hmm... Została tylko nawierzchnia do położenia.Budujemy droższe autostrady niż Szwajcaria w Alpach a teraz ścieżki rowerowe :( PoLsKa rzeczywistość....:(
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #30 Mały Kazio 2018-07-23 13:38
Jak tu panie żyć bez żółtych barierek? Napiszę list do machera Zakopanego, aby tam też sobie nie żałował
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #29 Guest 2018-07-23 13:18
Trzeba sobie głowę zabezpieczyć! Przed głupimi pomysłami!
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #28 Guest 2018-07-23 11:55
Tak więc wywołałem niechcący dyskusję,a co do meritum,jakaś forma zabezpieczenia przyda się na pewno.Są spore skarpy,a upadek ze skarpy może,a nie musi być bolesny.A co zrobi wykonawca,czy przeczyta nasze posty i weźmie pod uwagę zobaczymy,czas pokaże.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #27 Guest 2018-07-23 10:33
No i warto pomyśleć o znakach z ograniczeniem prędkości dla rowerzystów skoro to ma być trasa spacerowa. Niektórzy potrafią naprawdę przesadzić nawet na rowerze...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #26 Guest 2018-07-22 19:56
Co do zasady uderzenie rowerzysty o barierkę jest groźniejsze niż zsunięcie się ze skarpy. Jednakże przy najbardziej stromej skarpie barierki będą. W pozostałych miejscach będą nasadzenia krzewów, które lepiej zabezpieczają rowerzystę. Oznakowanie niedługo się pojawi - będzie to droga dla rowerów, czyli piesi mogą się poruszać ale muszą ustąpić pierwszeństwa rowerzyście. W przyszłym roku Marszałek Województwa będzie przedłużał inwestycję dalej w stronę Myśliborza. Inwestycja jest fragmentem Trasy Pojezierzy Zachodnich - Siekierki-Biały Bór.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #25 Guest 2018-07-22 06:34
Cytuję Guest:
Barierki to bardzo dobry pomysł.

Też się z tym zgadzam. Ja wnioskuję za barierkami gumowymi bo jak będę wracał wieczorem to mam zaburzenia równowagi i nie chciałbym się podbijać o metalowe. W sumie to te barierki to powinny być wzdłuż wszystkich ulic w mieście. Barierki na prezydenta :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #24 Guest 2018-07-21 15:56
Barierki to bardzo dobry pomysł.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #23 Guest 2018-07-20 20:34
Nie ma co się spinać o barierki, śmietniki czy też ławki bo patrząc na barlineckie inwestycje zapewne ich nie będzie. OK, coś się dzieje, coś się buduje, ale dlaczego często jest to robione "bez mózgu", aby zrobić, aby wydać? Gdzie zdrowy rozsądek, przecież przed projektem czy przetargiem wystarczyłoby wrzucić "głupi" artykuł a sami czytelnicy B24 w komentarzach rozwiązaliby większość problemów. Wystarczy chcieć!
Cytować | Zgłoś administratorowi