środa 17 października 2018r.   imieniny: Lucyna, Małgorzata, Marian

Reklama

barlinek

19 lipca ok. godz. 18.00 doszło do na szczęście, niegroźnego zdarzenia drogowego przy ul. Niepodległości. Pod jeden z jadących główną ulicą samochód, nagle wtargnęło pięcioletnie dziecko, które prawdopodobnie wyrwało się idącej z nim po chodniku za rękę mamie.

Jak się okazało, zdarzenie nie miało poważnych skutków w postaci uszczerbku na zdrowiu. Jednak jak powiedział nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu st. asp. Jacek Poleszczuk, dziecko profilaktycznie zostało odwiezione na badania do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejscu pracowali Policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku, Ruchu Drogowego w Myśliborzu oraz Oddziałów Prewencji ze Szczecina. Zdarzenie nie spowodowało utrudnień w ruchu pojazdów.

monikary

 

barlinek

 

Komentarze  

+5 #15 Guest 2018-07-24 20:14
W Barlinku wielu pieszych wkracza na jezdnię
bez zatrzymania się przed pasami, nawet nie spojrzą w lewo chociażby, po prostu idą na pewniaka.
Kierowcy z kolei są samolubni.
Włączyć się do ruchu z bocznej ulicy - to już
prawdziwe szczęście.
Bądżmy dla siebie mili i wzajemnie szanujmy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #14 Guest 2018-07-21 19:21
Cytuję Guest:
Marceli, czytasz to? Wyświadcz nam wszystkim przysługę i usuń swoje konto.

Marceli broń Cię Boże...jesteś solą tych komentarzy...zabraniam /jeśli mi wolno :) / usuwać się w kąt!!! Pozdrawiam
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #13 Guest 2018-07-21 15:53
Cytuję Guest:
Tak samo na drogach rowerowych. Piesi po nich chodzą i jeszcze mają pretensje do rowerzystów że proszą o zejście.

A ja nie lubię rowerzystów na chodnikach, które nie są ścieżką rowerową. Jadą bezmyślnie i jeszcze potrafią nakrzyczeć, że na rowery trzeba uważać. Takimi panami czujecie się na chodnikach, a wystarczy kopnąć w ten Wasz rower, żebyście razem z nim polecieli.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #12 Guest 2018-07-21 11:09
Cytuję Guest:
Tak samo na drogach rowerowych. Piesi po nich chodzą i jeszcze mają pretensje do rowerzystów że proszą o zejście.

Ano, a po chodnikach rowerzyści...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #11 Guest 2018-07-20 19:18
Tak samo na drogach rowerowych. Piesi po nich chodzą i jeszcze mają pretensje do rowerzystów że proszą o zejście.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+48 #10 Guest 2018-07-20 13:43
Jeśli chodzi o ulicę Niepodległości, to co tam się dzieje możemy porównać do drogi w Indii. Ludzie jak święte krowy, samowolka po całości. Co by się nie działo, ile kierowca by nie jechał, to zawsze ktoś zgania winę na kierowcę, a to jednak największy syf na drodze robią piesi..
Opowiem pewną historyjkę, która miała miejsce jakiś czas temu.
Otóż jechałem do pracy, lekko spóźniony. Bez bicia przyznam się, że było coś około 55km/h, także minimalnie przekroczone. Jadę sobie jadę, jestem przed Rossmannem, no i patrzę na okolicę pasów, czy żaden Sebix lub Karyna wpatrzona w telefon nie wtryni mi się na pasy. 2/3 metry przed pasami szła sobie pewna pani z dwójką dzieciaczków i mężem, dzieciaki na oko 3 i 4 latka, odruchowo zwolniłem, ale nie spodziewałem się, że dziewczynka bezczelnie wtryni mi się po skosie na pasy.. Ja *sru* po heblach, zdążyłem jeszcze ręczny zaciągnąć, stary Golf 4 sunął po asfalcie niczym Justyna Kowalczyk w świeżo posmarowanych nartach w lodowym torze. Jednakże w ostatniej chwili ta "madka" złapała dziewczynkę za bluzkę i udało się uniknąć tragedii.. Ludzie, patrzcie na to, że nie każdy ma w aucie układ hamulcowy z Porsche i zatrzymuje się jednym metrze..
Człowiek po prostu nie spodziewa się wtargnięcia na pasy i niewiele może zrobić.. Oczywiście typowa madka machała rękoma i wrzeszczała jak ja jeżdżę, a jej małżonek skakał ze złości jak gumiś..Serio? Tak trudno zatrzymać się przed pasami i spojrzeć w 2 strony? Na prawdę? Tak pilnujecie swoich pociech? Jeśli telefon czy rozmowa z mężem jest ważniejsza niż zdrowie i życie dziecka, to pozostaje złożyć gratulacje. Tak wiele trudności sprawia złapanie dziecka za rękę i przejście z nim?
Zaś jak wracałem, to zauważyłem idealny wzór zachowania. Była sobie pani która wraz z dzieckiem stanęła przed przejściem, trzymała dziewczynkę za rękę, rozejrzały się i przeszły. Dostałem wyraźną sygnalizację chęci przejścia i zatrzymałem się.
Ale coż.. Nie każdy jest na tyle odpowiedzialny, typowe Grażyny i Karyny na szpileczkach wolą puszczać dzeciaki samopas i później dochodzi do tragedii..
Nie bronię również kierowców, bo każdy wie jak jest, nikt nie jest święty. Jednakże bez wyraźnego syngału, że ktoś chce przejść na drugą stronę ulicy nawet najlepszy kierowca może nie wyhamować.
Szanujmy się wzajemnie - kierowcy noga z gazu, jest tam na prawdę dużo przejść i pieszych, a piesi.. Proszę zatrzymajcie się przed pasami by się rozejrzeć..
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #9 Guest 2018-07-20 12:18
Marceli, czytasz to? Wyświadcz nam wszystkim przysługę i usuń swoje konto.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 #8 Guest 2018-07-20 09:07
Przeciez w tym miescie i tak sie wiecej nie pojedzie po co ograniczenia do 30tu, zeby znakow wiecej bylo? Kolejne 2 miliony na to pojda xD
Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 #7 Guest 2018-07-20 08:24
Cytuję Guest:
Wprowadzić ograniczenie przez całe miasto do 30km/h !!!!!!! przede wszystkim po otwarciu obwodnicy ……..


I to jest rozwiązanie stosowane w cywilizowanej Europie. 30 km/h i prawa ręka tylko na ul. Niepodległości.
Tylko jedno ale. Zgodziłbym sie na takie rozwiązanie tylko wtedy, gdy "obwodnica" połączy się z ul. Gorzowską. W innym wypadku nie przejdzie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 #6 Guest 2018-07-20 05:57
Cytuję Guest:
Wprowadzić ograniczenie przez całe miasto do 30km/h !!!!!!! przede wszystkim po otwarciu obwodnicy ……..

Co za glupoty piszecie.wyraznie jest napisane ze dziecko na jezdnie wkroczylo.kierowca nie ma tu swojej winy.ograniczenie do 30 haha.albo asfalt do bruku zerwać. A moze pujsc dalej i zamknac ruch kolowy w miescie.wtedy bedzie bezpiecznie.
Cytować | Zgłoś administratorowi